Prieš nacionalinės „Eurovizijos“ pusfinalius komisijos ir žiūrovų simpatijas pelnė Monika Marija

Ketvirtasis „Eurovizijos“ filmavimas / Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Sausio 23-ąją, trečiadienį, didžiojoje LRT studijoje vyko jau ketvirtasis nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ filmavimas, kurį šeštadienio vakarą per LRT televiziją išvydo ir prie anapus ekranų, sėdintys žiūrovai.

Dėl vietos pusfinalyje kovėsi vienuolika atlikėjų. Scenoje pasirodė ne tik jėgas atrankose į „Euroviziją“ jau bandę atlikėjai, bet ir scenos naujokai: Valerija Iljinaitė, Indrė Juodeikienė, Alen Chicco, „Queens of Roses“, Živilė Gedvilaitė, Elizabeth Olshey, Gabrielė Rybko, „Saulės kliošas“, Soliaris&ForeignSouls, Monika Marija ir Henry &Tommy Modric.

Garbingą vakaro komisiją sudarė trys muzikos ekspertai: komisijos pirmininkas „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, grupės „Skamp“ dainininkas ir LATGA asociacijos narys Vilius Alesius ir dainininkė bei AGATA tarybos narė Jurga Šeduikytė.

1. Valerija Iljinaitė – „Scars are Beautiful“

Pirmoji į sceną žengė tarptautinių konkursų laimėtoja, tarp Vilniaus ir Londono gyvenanti Valerija Iljinaitė su daina „Scars are Beautiful“. Viena iš komisijos narių, Jurga Šeduikytė, pagyrė atlikėją, tikindama, kad „Eurovizijoje“ itin svarbu nešti tam tikrą žinutę.

„Smagu, kad eini per asmeninę istoriją, – kalbėjo Jurga. – Man tik norėtųsi, kad būtų mažiau įtampos balse. Kai kalbi apie skaudžius dalykus, geriau tai daryti ramiai“.

Ketvirtasis „Eurovizijos“ filmavimas / Pauliaus Peleckio nuotr.

Apie tai, kad pastaruoju metu konkurse daugėja dainų, kalbančių socialinėmis bei asmeninėmis temomis tikino ir komisijos pirmininkas Ramūnas Zilnys.

„Vis dažniau „Euroviziją“ laimi dainos, turinčios prasmę ir nešančios tam tikrą žinutę. Džiugu, kad kalbi apie asmeninius išgyvenimus, – kalbėjo R. Zilnys.

2. Indrė Juodeikienė – „Bad Opinion“

Komisijos nariai vieningai tikino, kad tai standartinis „Eurovizijos“ kūrinys, kuris galbūt ir susilauktų žiūrovų balsų, tačiau tai nėra kažkas išskirtinio.

Ketvirtasis „Eurovizijos“ filmavimas / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Noriu pagirti, kad jau pirmame etape kruopščiai apgalvojai kiekvieną pasirodymo detalę, – komentavo R. Zilnys. – Tai vienas iš „Eurovizijos“ pop kūrinių – manau, kad gali pavykti“.

3. Alen Chicco – „Cure“

Trečiuoju numeriu į didžiąją sceną žengė „X Faktoriaus" dalyvis Allen Chicco. Dainininkas, kaip visuomet, prikaustė visų susirinkusiųjų dėmesį.

Ketvirtasis „Eurovizijos“ filmavimas / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Kilo labai daug minčių, tačiau buvo įdomu. Man patiko, – kalbėjo R. Zilnys. – Dvejoju dėl momento, kai žmogus pakyla iš neįgaliojo vežimėlio – tai gali būti pernelyg rizikingas žingsnis. Ir jei galvojate, kad šiame pasirodyme daug ekstravagancijos ir tai gali suveikti didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje – klystate. Ten to labai daug, tad pagrindiniai dalykai yra balsas ir žinutė".

Dainininkė Jurga Šeduikytė gyrė atlikėjo nebijojimą būti savimi.

„Man patinka, kad tu esi drąsus. Tokiais žmonėmis, ypač lietuviškoje scenoje, labai žaviuosi," – kalbėjo Jurga.

4. „Queens of Roses“ – „Runaway“

„Tai viena mėgstamiausių mano grupių, dalyvaujančių šioje atrankoje, – simpatijų neslėpė R. Zilnys. – Tai pakankamai skanu ir euroviziška. Tik reikėtų daugiau įniršio“.

Ketvirtasis „Eurovizijos“ filmavimas / Pauliaus Peleckio nuotr.

Komisijos pirmininkui pritarė ir „Skamp“ vokalistas Vilius Alesius: „Svarbiausia – geri balsai. Nors nuo dainos vidurio pasidarė šiek tiek nuobodu“.

5. Živilė Gedvilaitė – „Learn from your Love“

Mergina susilaukė puikių komisijos įvertinimų, kurie tikino, kad tik žengus jai į sceną, nesitikėjo, kad daina bus išties nebloga.

„Net nesitikėjau, kad patiks, – atviravo V. Alesius. – Balsu galima daug ką laimėti“.

Jam pritarė ir Jurga Šeduikytė, kuri negailėjo pagyrimų Živilės balsui.

„Mane palietė priedainis – tavo balsas nuostabus. Tu turi Dievo dovaną atlikdama aukštas natas, kurios lietuviams yra labai sudėtingos. Žinoma, yra kur padirbėti, bet man patiko,“ – kalbėjo Jurga.

6. Elizabeth Olshey – „Never Enough“

Po merginos pasirodymo komisija nedaugžodžiavo.

„Akivaizdžiai turite balsą – viskas su muzikalumu gerai, – kalbėjo Ramūnas Zilnys. – Pamatęs jūsų įvaizdį, siūlyčiau jums pasirinkti kitą pavadinimą – „Blizgės“.

7. Gabrielė Rybko – „Lay it Down“

Po pasirodymo, išsiskyrė Viliaus ir Ramūno nuomonės. Vilius tikino, kad tai „ganėtinai moderni daina ir skambesys“, o R. Zilnys priešingai – „nepasakyčiau, kad tai super šiuolaikiška daina“.

Pasak komisijos pirmininko, tai daina, kuri skamba kaip daugelis mum įprastų pop dainų. O štai komisijos narė, Jurga, pakomentavo šokėjus, kuriems pasak jos, „pritrūko ugnies“.

8. „Saulės kliošas“ – „Laiko mašina“

Nuskambėjus paskutiniams dainos akordamas salėje nuskambėjo šūksniai: „Nugalėtoja, nugalėtoja“. Palaikymo grupė susilaukė ir iš komisijos.

„Negaliu būti objektyvi, – tikino Jurga Šeduikytė. – Tai labai graži daina“.

Jai pritarė ir Vilius, kuris pridūrė, kad džiaugiasi, jog daina skambėjo mūsų kalba.

Ketvirtasis „Eurovizijos“ filmavimas / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Ačiū už lietuvišką kalbą. Būtų tikrai negėda jus siųsti į didžiąją „Euroviziją“ su šia lietuviška daina,“ – kalbėjo V. Alesius.

Ramūnas Zilnys prisiminė, kad „Saulės Kliošas“ jau devintą kartą bando savo jėgas „Eurovizijos“ atrankose.

„Gal jau laikas? Būčiau visai laimingas, jeigu vyktumėte į „Euroviziją“, – neslėpė komisijos pirmininkas.

9. Soliaris&ForeignSouls – „Song of my Life“

Komisija šį pasirodymą įvertino puikiai ir tikino, kad daina tikrai turi potencialą.

Ketvirtasis „Eurovizijos“ filmavimas / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Kai pradedame kabinėtis prie drabužių, reiškia, kad daina puiki – prie jos prikibti mes negalime. Man labai patiko, – kalbėjo Ramūnas Zilnys.

10. Monika Marija – „Light On“

Šiais metais Monika Marija sugrįžo su dvejomis dainomis. Pirmoji „Light On“ – pristatyta dar prieš mėnesį, tačiau tik vakar nuskambėjo atrankose, o antroji – „Criminal“ – pasirodė prieš pat nacionalinių atrankų etapus.

Balta, it nuotakos suknele pasipuošusi Monika Marija į sceną trečiadienio vakarą žengė dešimta. Ji pasirodė be šokėjų, tačiau to pakako, kad komisija ją įvertintų itin gerai.

Ketvirtasis „Eurovizijos“ filmavimas / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Buvo gražu ir žiūrėti, ir klausyti, – kalbėjo vienas iš komisijos narių, grupės „Skamp“ vokalistas Vilius Alesius. – Norėtųsi tik dar daugiau veiksmo scenoje, kai daina ima augti. Tikiu, kad keliausi ir toliau“.

Kad pasirodymas buvo puikus, pritarė ir komisijos pirmininkas Ramūnas Zilnys, pajuokavęs, jog Monikos Marijos įvaizdis primena nuotaką, skubančią prie altoriaus.

„Už ko tekate? Ką praleidome?, – juokavo R. Zilnys. – Pabūsiu itin atviras ir pasakysiu, kad ši daina, kurią atlikote šiandien, asmeniškai man, yra bent dešimt kartų geresnė už „Criminal“. Jeigu man reikėtų rinktis, kurią dainą dainuoti, ir būčiau jūsų vietoje – be jokių abejonių rinkčiausi šią“.

Pasak muzikos apžvalgininko, kūrinys „Light On“ jau yra puikiai žinomas Lietuvoje ir sulaukia daug gerų komentarų.

„Žmonėms ši daina patinka, o lietuviai yra tokie patys, kaip ir kiti europiečiai. Tad jeigu jie atrado kūrinį, kuris jiems labai patinka – puiku. Drąsiai pasakysiu – matau šią dainą ne tik pusfinalyje, bet ir atrankos finale,“ – kalbėjo Ramūnas Zilnys.

Be to, R. Zilnys tikino manantis, kad Monikos Marijos daina yra viena stipriausių nacionalinės „Eurovizijos“ atrankose.

Komisijos narė, dainininkė Jurga Šeduikytė įvertino tai, kad daina parašyta pačios atlikėjos.

„Būna, kad netyčia parašai gerą dainą. Tačiau dažniausiai tikrai labai gera daina gimsta tada, kai rašančio žmogaus gyvenime įvyksta kažkas labai svarbaus. Man labai džiugu girdėti, kad tu rašai pati ir sunkią savo gyvenimo situaciją paverti šviesa. Tam muzika ir yra reikalinga,“ – kalbėjo Jurga.

J. Šeduikytė negailėjo pagyrų Monikos Marijos balsui, kuriuo tikino jau seniai besižavinti.

11. Henry &Tommy Modric – „Neverpart“

Sulaukę daugybės publikos ovacijų, sulaukė ir teigiamų komisijos įvertinimų. R. Zilnys patikino, kad buvo verti laukti .

Tie, kas stebisi, kad Tomas dainuoja džiazą, žinau, kad jis tikrai yra didelis džiazo gurmanas, – kalbėjo komisijos pirmininkas.

Ketvirtasis „Eurovizijos“ filmavimas / Pauliaus Peleckio nuotr.

R. Zilnys dueto pasidomėjo, ar ši daina yra apie Breksitą.

„Kai važiuosime į Tel Avivą, mes visiems pasakosime, kad ši daina yra ir apie Breksitą. Mes bet kuriuo atveju važiuosime,“ – su šypsena veide kalbėjo Tomas Sinickis.

Ramūnas Zilnys patikino, kad jam buvo linksma žiūrėti šį pasirodymą ir jis laukia, kol visas internetas pradės apie tai kalbėti.

Komisijos balai:

Monika Marija – 12 balų

„Saulės kliošas“ – 10 balų

Henry&Tommy Modric – 8 balai

„Queens of Roses“ – 7 balai

Živilė Gedvilaitė – 7 balai

Soliaris&ForeignSouls – 7 balai

Alen Chicco – 4 balai

Gabrielė Rybko – 3 balai

Valerija Iljinaitė – 2 balai

Indrė Juodeikienė – 1 balas

Elizabeth Olshey – 0 balų

Žiūrovų balai:

Monika Marija – 12 balų

Henry & Tommy Modric – 10 balų

Alen Chicoo – 8 balai

Soliaris&ForeignSouls – 7 balai

Elizabeth Olshey – 6 balai

Živilė Gedvilaitė – 5 balai

„Queens of Roses“ – 4 balai

„Saulės kliošas“ – 3 balai

Indrė Juodeikienė – 2 balai

Valerija Iljinaitė – 1 balas

Gabrielė Rybko – 0 balų

Bendri komisijos ir žiūrovų balai:

Monika Marija – 12 balų

Henry & Tommy Modric – 10 balų

Soliaris&ForeignSouls – 8 balai

„Saulės kliošas“ – 7 balai

Živilė Gedvilaitė – 6 balai

Alen Chicoo – 5 balai

„Queens of Roses“ – 4 balai

Elizabeth Olshey – 3 balai

Gabrielė Rybko – 2 balai

Valerija Iljinaitė – 1 balas

Indrė Juodeikienė – 0 balų

Ketvirtoji nacionalinės „Eurovizijos“ atranka (66 nuotr.)
+60
Skaitykite daugiau