Prieš ir po: plaukų spalvos pokyčiai – ir kaip juos prižiūrėti

Prieš ir po: plaukų spalvos pokyčiai / „Atwins“ nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Plaukų stilistai vieningai tvirtina: šiltėjantys orai atneša ir pokyčiams pasiryžusių klientų bangą. Iš tamsesnės – į šviesesnę, iš blyškesnės – į sodriai ryškią, iš santūrios – į žaižaruojančią. Kaip sako kūrybinės komandos „Atwins“ koloristikos meistrai, spalvos parinkimas ir meistriškas sukūrimas – tai pusė darbo.

Antroji pusė yra tinkama dažytų plaukų priežiūra namuose, padedanti ne tik išlaikyti spalvas, bet ir puoselėti plaukus, kad šie išliktų sveiki bei spindintys. Taip pat, būtina pasidomėti apie plaukų priežiūros priemones.

LAURA / Šiltus, natūralius, žemiškus tonus šiame dažyme lėmė Lauros šiltas rudens tipažas. „Harmoningam įvaizdžiui buvo reikalingas kontrastas tarp spalvų šviesumo ir tamsumo. Todėl patamsinome šaknis – tai išryškindami modelio akis,“ – pasakoja koloristė, „Atwins“ komandos narė Alvita Vespenderytė.

Ji taip pat pabrėžia, kad norint išlaikyti tokio dažymo prabangumą, būtina naudoti tinkamai parinkto atspalvio spalvos palaikymo kondicionierius – pavyzdžiui, „evo Fabuloso Pro“ Light Beige spalvos.

Laura prieš plaukų spalvos pokyčius
Lauros plaukų spalvos pokyčiai

KAROLINA / Merginai parinktos spalvos, pabrėžiančios akių mėlynumą šaltais tonais dažytomis šaknimis. O visiems plaukams per likusį ilgį suteikti šiltesni tonai, taip atskleidžiant švelniai persikinį odos atspalvį. Didžiausiu šio dažymo didžiausiu iššūkiu tapo merginos plaukų struktūra: nuolat šviesinami ir netinkamai prižiūrimi plaukai buvo išsausėję, porėti, silpni.

Tam, kad dažymo metu jie būtų tausojami, koloristai į dažus pridėjo specialios priemonės – „Wonderful Booster“ proteinų aliejų, kurie ne tik padeda tolygiai padengti spalvą, bet ir sutvirtina plauko struktūrą.

Karolina prieš plaukų spalvos pokyčius
Karolinos plaukų spalvos pokyčiai

INGRIDA / Tai gryno vasaros tipažo modelis, todėl jai idealiai tinka šalti, pasteliniai tonai. Dažymui buvo pasirinkta kiek patamsinti ir „pašaltinti“ šaknis – toks dažymas suteikia žvalaus ir savimi pasitikinčio žvilgsnio įspūdį. O galai buvo tonuoti šalto perlo atspalviu, kad oda atrodytų dar tolygesnė, skaistesnė, gaivesnė.

Ingrida prieš plaukų spalvos pokyčius
Ingridos plaukų spalvos pokyčiai

„Nereikia pamiršti, kad visi pasteliniai tonai itin greitai blunka. Todėl kai reikia palaikyti šaltus atspalvius namuose, pravers „evo Fabuloso pro“ dažantis kondicionierius, kuris ne tik paryškins, atgaivins spalvą, bet ir gerins plauko struktūrą“, – sako vienas iš šio dažymo autorių, plaukų stilistas ir „Atwins“ komandos narys Anatolijus Pajanok.   

ERIKA / Iš tamsos – į šviesą: Erikos pokytis į natūralią blondinę buvo atliktas pasirenkant švelnų, plaukus tausojantį būdą – dažant be šviesinimo miltelių.

„Kad spalva nebūtų „plokščia“, tarsi negyvas spalvinis blokas, dažymą pagyvinome viršugalvyje nušviesintomis plonytėmis sruogelėmis, kurios suteikia plaukams žaižaravimo ir vibracijos“, – pasakoj dažymo autorius, „Atwins“ komandos narys Andrius Mašauskas.

Erika prieš plaukų spalvos pokyčius
Erikos plaukų spalvos pokyčiai

Žinoma, tokia dažymas reikalaus tinkamos priežiūros ir spalvos palaikymo namuose. Be to, Andrius pabrėžia, kad dažytoms ilgaplaukėms ypač svarbu nepamiršti palepinti plaukus kaukėmis, saugančiomis jų drėgmę ir palaikančiomis vidinę struktūrą.

„Kuo plaukai sveikesni, tuo ilgiau juose išsilaiko pigmentai, t. y. spalva“, – sako meistras.

JUSTINA / Justinos dažymas – tai transformacija į nuosaikesnį, bet gerokai prabangesnį įvaizdį. Pati mergina dirba kūrybininke, todėl ir į dažymą buvo pažvelgta kūrybiškai, išlaikant akcentą – ryškius kirpčius su įterptu oranžiniu akcentu.

Justina prieš plaukų spalvos pokyčius
Justinos plaukų spalvos pokyčiai

„Tokią plaukų spalvą aš vadinu prisirpusia: joje yra pilko atspalvio ir violeto, suteikiančio sodrumo ir daugiasluoksniškumo. O ryškūs akcentai pagyvina veidą ir sušvelnina griežtą kirpčių liniją“, – sako A.Mašauskas.

Pasak jo, prižiūrint tokius plaukus svarbiau už spalvos papildymą yra jos išsaugojimas. O tam rinkoje sukurta pačių įvairiausių priemonių: nuo plauko žvynelius uždarančio purškiamo keratino iki spalvą tausojančių kremų ir kaukių.

INGA / Tokį dažymą koloristai vadina „spalvos temperatūros suderinimu“ – kai, nekeičiant pačios spalvos, pakeičiami jos niuansai, priderinant pagal žmogaus spalvinį tipažą.

„Klaidinga manyti, kad varis – lėkšta ir nuobodi spalva. Juk variniai atspalviai gali būti kuriami tiek per geltoną prizmę, tiek per violetą – pastaruoju atveju spalva įgauna gylio ir šalčio, tampa intensyvesnė, gyvesnė. Būtent tokį pokytį atlikome ir Ingos plaukuose“, – pasakoja A.Mašauskas.

Inga prieš plaukų spalvos pokyčius
Ingos plaukų spalvos pokyčiai

Palaikyti tokią spalvą nebus sudėtinga, nes rinkoje esama jau paruoštų spalvos palaikymo kondicionierių. Pasak koloristų, kuo dažniau toks kondicionierius bus naudojamas, tuo labiau sodrės ir ryškės spalva. Tokiu atveju, apsilankius po mėnesio kito pas kirpėją, pakaks tik padažyti ataugusias šaknis.

Spalvų draugai ir priešai

Didžiausi dažytų plaukų spalvų priešai vasarą tradiciškai yra trys:

  • UV spinduliai
  • jūros vanduo
  • baseinai (tiksliau, jų chloruotas vanduo)

Tuo tarpu draugai – visa tai, kas padeda apsisaugoti nuo spalvai ir plaukams kenkiančių faktorių:

  • galvos apdangalai saulėje
  • produktai su UV apsauga (purškalai, kremai, aliejai, įvairios formavimo priemonės)
  • plaukų struktūrą ir drėgmę atkuriančios kaukės
  • priemonės, apsaugančios plaukus nuo karštų įrankių
Skaitykite daugiau