Prieš 30 metų mirė F.Mercury: koks buvo jo paskutinis noras ir kaip Freddie rasti danguje

Freddie Mercury ir Mary Austin / Scanpix ir VidaPress nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-11-24 07:49
Prieš 30 metų pasaulį sukrėtė žinia – lapkričio 24-ąją mirė muzikos legenda, grupės „Queen“ ikona 45-erių Freddie Mercury (tikrasis vardas – Farrokh Bulsara). Šiandien vis dar skambant jo muzikai ir ryškiausioms dainų eilutėms, Žmonės.lt kviečia prisiminti Freddie talentą ir susipažinti su dar negirdėtais faktais apie jo spalvotą asmenybę.

Muziką kūrė net ir miegodamas


Muzikantai dažnai sako, kad melodija ir dainų žodžiai juos aplanko sapnuose, F.Mercury – vienas iš jų. Įkvėpimo pasisemti jis buvo pasiruošęs bet kada. Dar prieš išgarsėdamas prie savo lovos galvūgalio jis įsitaisė vertikalų pianiną ir kilus idėjoms, iškart jas „užsirašydavo“ skambinant po ranka esančiu pianinu. „Manau, kad čia prasidėjo ir kai kurios „Bohemian Rhapsody“ ištraukos“, – kartą paaiškino buvęs Mercury vadybininkas Johnas Reidas.

Kačių mylėtojas, vienai iš jų parašęs dainą

Freddie buvo tikras kačių mylėtojas ir vienu metu jų turėjo net 10. Jis netgi sukūrė atskirą albumą ir dainą, skirtą savo katėms. Taip pat jis yra parašęs dainą ir apie savo mėgstamiausią katę Delilah. Įdomu tai, kad iš pradžių buvo manoma, jog šie žodžiai skirti visai ne katei, o mylimai merginai. Štai keletas dainos eilučių:

„Delilah, Delilah, oh my, oh my, oh my – you're irresistible
You make me smile when I'm just about to cry
You bring me hope, you make me laugh – you like it
You get away with murder, so innocent
But when you throw a moody you're all claws and you bite – 
That's alright!

Gelbėjo kates iš gatvės

Nors jis turėjo vieną grynaveislę katę Tiffany, kurią jam padovanojo buvusi jo sužadėtinė Mary Austin, tapusi viso gyvenimo patikėtine, likusios Freddie katės buvo išgelbėtos iš gatvės ar prieglaudos. Tarp jų buvo Tomas, Džeris, Miko, Goliatas, Dorothy, Lily, Oskaras, Romeo ir jau minėta Delilah.

Mažai kam žinoma aistra – pašto ženklai 

Vaikystės ir paauglystės metais F.Mercury kolekcionavo pašto ženklus iš Zanzibaro, Jungtinės Karalystės, Naujosios Zelandijos ir Monako. Jo pašto ženklų kolekcija yra vienas iš nedaugelio turtų, kurį Freddie šeima išsaugojo po jo mirties. Britų pašto muziejus pašto ženklų albumą įsigijo 1993 m. ir kartais skolina parodoms. Pavyzdžiui, 2016 m. Freddie pašto ženklų kolekcija buvo parodyta „Stampex“ šou, kuriame taip pat buvo pašto ženklai, kuriuos Johnas Lennonas rinko (ir piešė) vaikystėje.

Freddie Mercury gyvenimas nuotraukose / Organizatorių nuotr.
Freddie Mercury gyvenimas nuotraukose / Organizatorių nuotr.

Rodė aukštą lygį žaisdamas stalo žaidimą „Scrabble“

Nors grupės „Queen“ gastrolių gyvenimas buvo kupinas ekstravagantiškų vakarėlių, jie mėgo leisti laiką ir ramiai. „Queen“ būgnininkas Rogeris Tayloras yra sakęs, kad grupė dažnai žaisdavo ilgas stalo žaidimo „Scrabble“ sesijas (red. pastaba – stalo žaidimas, kuriame iš raidžių reikia sudėti žodį). Šį žaidimą dievino ne tik Rogeris, bet ir Freddie. „Freddie buvo puikus, jis galėjo pelnyti daugiau taškų naudodamas mažiau raidžių. Į šį žaidimą jis žiūrėjo išties rimtai“, – sakė R.Tayloras.

Žmonių princesės Dianos bičiulis

Ne paslaptis, kad Freddie Mercury ir princesė Diana jautė vienas kitam draugišką simpatiją. Tikriausiai neveltui jie abu buvo žmonių numylėtiniai. Kartą Frieddie ir Diana praleido naktį „Royal Vauxhall Tavern“, legendiniame gėjų bare Pietų Londone. Mercury, aktorė Cleo Rocos ir komikas Kenny Everettas Dianą aprengė kariškio švarku, kepuraite ir akiniais nuo saulės, kad tą vakarą ji išliktų nepastebėta, rašo mentalfloss.com.

Freddie Mercury gyvenimas nuotraukose
Freddie Mercury gyvenimas nuotraukose

Amžinas atsidavimas buvusiai sužadėtinei net ir po mirties

F.Mercury savo buvusią sužadėtinę ir amžiną draugę Mary Austin aprūpina net ir po mirties. Kai Freddie numirė, Mary gavo net 50 procentų jo turto ir būsimo uždarbio. Savo tėvams F.Mercury paliko 25 procentus, o seseriai – taip pat 25 procentus. Kai Fredie tėvai mirė, pagal testamentą jų 25 procentai vėlgi atiteko Mary Austin.

Freddie Mercury ir Mary Austin per 38 Freddie gimtadienį 1984 metais/Vida Press nuotr.
Freddie Mercury ir Mary Austin per 38 Freddie gimtadienį 1984 metais/Vida Press nuotr.

Jo paskutinis noras

Sužinojęs, kad serga klastinga liga AIDS, Freddie pasitraukė į savo privačią šventovę Londone, apsuptas artimiausių ir brangiausių. Jį ištisą parą prižiūrėjo Mary Austin, taip pat jo partneris Jimas Huttonas, buvęs partneris (ir virėjas) Joe Fanelli, kurie abu gyveno su juo, artimas draugas Dave'as Clarke'as ir ilgametis draugas Peteris Freestone'as. Likus keturioms dienoms iki mirties, Freddie paprašė savo ištikimiausio asmens sargybinio ir vairuotojo Terry Giddingso, kad ji nuneštų laiptais žemyn į apačią, kur buvo sukabinti visi jo pirkti ir kolekcionuoti paveikslai, meno kūriniai. Jo paskutinis noras buvo atsisveikinti su namais, kuriuose skambėjo daug juoko ir menu, kuriuo Freddie taip žavėjosi.

Turbūt tik ištikimiausi muzikos legendos gerbėjai žino, kad prieš prisijungdamas į grupę „Queen“, F.Mercury studijavo grafikos meną ir dizainą. Taigi, jo meilė menui klestėjo iki pat paskutinio atodūsio.

 

Freddie Mercury gyvenimas nuotraukose / Organizatorių nuotr.
Freddie Mercury gyvenimas nuotraukose / Organizatorių nuotr.
Freddie Mercury gyvenimas nuotraukose / Organizatorių nuotr.
Freddie Mercury gyvenimas nuotraukose / Organizatorių nuotr.

F.Mercury išties danguje... asteroido pavidalu


Atrastas 1991 m. (Freddie mirties metais) asteroidas, anksčiau žinomas kaip „17473“, 2016 m. buvo pavadintas Freddiemercury vardu, kai muzikos legendai būtų suėję 70 metų. „Net jei nematote Freddie šokinėjančio per dangų, galite būti tikri, kad jis yra ten. Plaukiantis ekstazėje, kad galės dainuoti dar ateinančius tūkstantmečius“, – sakė Joelis Parkeris iš Pietvakarių tyrimų instituto. Asteroidas yra asteroidų juostos, esančios tarp Marso ir Jupiterio, orbitoje.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai