Prie Žinių radijo komandos jungiasi Benediktas Gylys: „Sėkmę sieju su gebėjimu išgirsti save“

Benediktas Gylys
Šaltinis: Žmonės
AA

Nuo sausio 23 d. prie Žinių radijo komandos jungiasi Benediktas Gylys. Jis taps naujos radijo laidos „Sėkmės gylis“ vedėju. Prie mikrofono Benediktas pakeis laidų vedėją, aktorę, žurnalistę ir rašytoją Beatą Tiškevič, kuri pastaruosius trejus metus čia vedė laidas „Moterys kalba“ ir „Pasimatymai“.

Benediktai, kuo norėjote būti vaikystėje? Ar svajojote kada vesti laidą radijuje?

Populiarus vaikystės klausimas „kuo nori būti?“ man visuomet būdavo nepatogus, mat niekada neturėjau, ką į jį atsakyti. Tiesiog patylėdavau arba sakydavau, kad noriu būti policininku, kad klausiantysis tiesiog duotų man ramybę. Dabar mažai kas pasikeitė: irgi nežinau, tiesiog noriu būti laimingas ir gerai praleisti laiką šioje planetoje. Manau, kad savo identitetą siedami su profesija prarandame daug laisvės.

Patys seniausi vaikystės atsiminimai susiję su radiju – tuomet dar virtuvėje stovėjusiu gelsvu radijo tašku. Radijas namuose buvo nuolatinis fonas, o radijo laidų vedėjai tapdavo mistiniais mano draugais, kadangi, be šeimos narių, jie buvo vieninteliai žmonės, kurie kasdien aplankydavo mūsų namus.

Radijas man, svajokliui, visuomet patikdavo, nes, kaip ir skaitomos knygos, leisdavo pačiam susikurti matomą vaizdą. Juoda nebūdavo juoda, o balta nebūdavo balta kaip televizijos ekrane.

Kodėl sutikote tapti radijo laidos vedėju? Ar ilgai svarstėte, prieš priimdamas pasiūlymą?

Nors niekada su savo gera drauge Beata Tiškevič apie tai nebuvau kalbėjęs, ji drąsiai pasiūlė mane radijo vadovybei kaip savo pamainą. Jiems tai pasirodė gera mintis. Tik tuomet Beata man pranešė apie šią savo idėją, o jos patrauklumą sustiprino argumentu, kad „jie manęs laukia“.

Svarsčiau kelias dienas. Ir apsispręsti pasakodama įdomias radijo istorijas padėjo Beata, su kuria tuo metu kaip tik kartu leidome dienas prie židinio mano apsnigtoje sodyboje.

Pagalvojus apie šį naują amplua apėmė keistas jaudulys. Kadangi tokį jaučiu itin retai, pagalvojau, kad tai – tinkamas indikatorius, jog reikia sutikti. Taip pat manau, jog turiu puikų veidą radijui.

Kodėl laida apie sėkmę, tiksliau – kelius į ją? Ar esate numatęs, kas taps jūsų pašnekovais?

Sėkmę sieju su gebėjimu išgirsti save ir drįsti eiti dažnai tik sau pačiam suprantamu keliu. Šiais laikais tai padaryti sunku, nes pilna įvairiausių rinkodarinių ar visuomenės dogmų, reikalavimų kažkuo būti ir kažką turėti. Ateiname tuščiais delnais, išeiname tuščiais delnais, tačiau ateidami kiekvienas atsinešame dovanas, kurias drįsdami ištransliuoti tampame sėkmingi ir laimingi. Tokie ir bus tie pašnekovai.

Ar klausėtės Žinių radijo iki pradėdamas jame vesti laidas?

Žinių radijo klausydavausi kasdien, kai mano kasdienybė buvo Vilniaus automobilių kamščiai. Visad patikdavo savitos laidos, kurios nuo televizijos ir kitų medijų skirdavosi tuo, kad drįsdavo pernelyg nesivaikyti reitingų ir įtikti klausytojui.

B. Gylio vedama laida „Sėkmės gylis“ bus transliuojama trečiadieniais, nuo 12.05 val. Pirmąja jo laidos viešnia sutiko tapti Beata Tiškevič. Laidoje ji prisimins, kaip tapo laidų vedėja, kaip jautėsi dirbdama Žinių radijuje ir kodėl, klausydama širdies, iš jo išėjo. 

Skaitykite daugiau