Prie vairo neblaiviam įkliuvusiam Arūnui Valinskui teismas skyrė baudą ir atėmė vairuotojo pažymėjimą

Arūnas Valinskas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-04-20 08:38
Antrą Velykų dieną neblaivus prie vairo sulaikytas Arūnas Valinskas trečiadienį išgirdo teismo sprendimą. Už vairavimą išgėrus jam skirta 340 eurų bauda ir 14 mėnesių teisės vairuoti apribojimas.

Trečiadienio rytą į vykusį teismo posėdį A.Valinskas neatvyko. Jame dalyvavo tik jo advokatė Renata Todesaitė.

Pasak jos, A.Valinskas savo poziciją ne kartą buvo išsakęs jau anksčiau, todėl šįkart teisme nebematė prasmės dalyvauti.

„Arūnas Valinskas nedalyvauja teismo posėdyje, nes ši tema jau yra smarkiai eskaluojama viešojoje erdvėje. Jis ne kartą pasisakė, todėl manome, kad daugiau nėra ką pridurti“, – teisme kalbėjo jo advokatė R.Todesaitė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pagal įstatymą A.Valinskas buvo lengvai apgirtęs. Pasak advokatės, tokia situacija gali atsitikti bet kam. Įstatymas leidžia pripūsti 0,4 promilės patyrusiems vairuotojams.

„Arūnas Valinskas yra patyręs vairuotojas. Jis jautėsi gerai, iš nuotraukų matėsi, kad nėra girtas. Jis tikisi, kad ir kitiems tai bus įspėjimas, jis suprato, kad pats negali objektyvai vertinti, gali sėsti prie vairo, ar negali. Tegu tai būna visiems gera pamoka, kad išgėrus sėsti prie vairo nereikia“, – sakė R.Todesaitė, nors tikslaus A.Valinsko vairavimo stažo įvardyti negalėjo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Praeityje A.Valinskas yra kelis kartus įkliuvęs pareigūnams už smulkius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, tačiau nuobaudų dėl girtumo iki šiol nėra gavęs.

„Arūnas Valinskas tam tikrai prasme jau yra nubaustas. Jis yra viešas asmuo, sulaukė daug žiniasklaidos dėmesio. Vien tai jam ir jo šeima jau yra bausmė. Teismo prašau skirti jam minimalią baudą – teisės vairuoti atėmimą iki vienerių metų ir minimalią piniginę baudą“, – dar ryte vykusiame posėdyje kalbėjo R.Todesaitė.

Vėliau paaiškėjo, kad teismas skyrė jam 340 eurų piniginę baudą ir apribojo teisę vairuoti metams bei dvejiems mėnesiams. Šį sprendimą A.Valinskas dar gali apskųsti per 20 kalendorinių dienų, tačiau to, panašu, neprireiks.

Advokatės teigimu, A.Valinskas teisėjos Giedrės Norvilienės sprendimo neskųs. Kaltę jis pripažįsta ir nesigina padaręs administracinį pažeidimą.

Žmonės.lt primena, kad A.Valinskas pareigūnams neblaivus įkliuvo kovo 28-ąją, tuomet vykusio reido metu.

Drauge su žmona ir sūnumi iš restorano važiavęs pramogų pasaulio vilkas 16 val. 17 min. buvo sustabdytas Vilniuje prie Žaliųjų ežerų, netoli savo namų. Jam buvo nustatytas 0,62 promilės girtumas.

Iškart po įvykio A.Valinskas Žmonės.lt sakė, kad pietaudamas išgėrė pusantros taurės vyno, o prie vairo sėdo praėjus pusantros valandos po to.

Tuomet jis gynėsi net nesusimąstęs, kad įpūs daugiau, nei leistina. Esą žinodamas, kad viršys leistiną normą, net nebūtų turėjęs minčių vairuoti.

A.Valinskas sakė, kad už tokį pažeidimą jis įkliuvo pirmą kartą, įprastai išgėręs jis niekuomet nesėda prie vairo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Greitį viršijusi Kristina Brazauskienė neteko vairuotojo pažymėjimo

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai