Prie „The Roop“ eurovizinės dainos dirbęs „Matto“ pristato naują kūrinį

Didžėjus Matto
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-06 12:00
Ko gero žodis „karantinas“ daugeliui asocijuojasi tik su negatyviais momentais ar pavasario laikotarpiu, pakeitusiu viso pasaulio įpročius. Vis dėlto kai kam šis sąstingis davė ir gero: poilsį, atsigręžimą į save ir kūrybos laisvę. Būtent pastarąja labiausiai ir džiaugėsi žinomas „Power hit radio“ laidos vedėjas, didžėjus „Matto“. Muzikanto teigimu, šis laikotarpis leido ne tik sukurti muziką, bet taip pat užmegzti ir naują partnerystę, išauginusią naują kūrinį – „Never stay low“.

„Dirbdamas savo dieninį muzikos redaktoriaus darbą ir ieškodamas geros, modernios bei kokybiškos lietuviškos muzikos, atradau autorių, vardu „Yardy“. Vaizdo įrašų platformoje „Youtube“ pasitikslinau ar viskas atitinka ir ar šis bičas tikrai yra lietuvis, – juokiasi „Matto“. – Informacijai pasitvirtinus, iš karto pradėjau kontaktų paieškas“, – apie pirmąsias pažinties akimirkas pasakoja didžėjus.

„Matto“ slapyvardžiu prisistatančiam L.Černovui, apie pirmuosius pažinties momentus antrino ir dainininkas „Yardy“: „Viskas prasidėjo nuo Laisvūno atsiųstos žinutės „Facebook“ platformoje su pagyrimu dėl mano jau išleistos muzikos ir pasiūlymu dirbti kartu. Svarstymai iš mano pusės neužtruko, nes vos tik išgirdau instrumentinę dainos versiją, kurią jau turėjo paruošęs „Matto“ – iš karto sutikau bendradarbiauti.

Ir išties panašu, kad ši sąjunga buvo pasmerkta duoti saldžių vaisių, nes, kaip teigia dainininkas „Yardy“, žodžius jau pradėjo diktuoti girdimi muzikos ritmai: „Laisvūno atsiųsta instrumentinė muzika spinduliavo vasarišku vaibu, todėl net nebuvo minties rašyti žodžių ar kurti melodijų priešingai“, – atvirauja atlikėjas.

„Muzika spinduliavo dėl karantino“, – juokiasi „Matto“. Ir iš tiesų šiame teiginyje yra daug tiesios, kadangi būtent šis laikotarpis leido mintyse susijungti In ir Jang pradų sąlyčio taškams, kurie išaustų nuostabius garsus. „Instrumentinę muziką pradėjau kurti karantino metu. Tikrai neslėpsiu, kad karantinas – vienas produktyviausių laikotarpių, – atvirauja didžėjus. – Kažkaip natūraliai gavosi vasaros emocija, vasariški, lengvi pianino akordai, o jau kai gavau pirmąjį demo įrašą iš „Yardy“ – išsilydžiau. Viskas taip gerai skambėjo visumoje! Todėl niekas per daug ir nesikeitė nuo pirmosios vokalo versijos kurią gavau.“

Taigi, kas tas paslaptingasis atlikėjas „Yardy“, sužavėjęs žinomą didžėjų savo talentu? „Esu Skomantas Jonas Liutkevičius. Muziką pamilau dar vaikystėje, todėl jos ritmais keliauju ir toliau, – pasakoja atlikėjas – Kad būtų paprasčiau prisistatinėti, nusprendžiau, kad man reikia sceninio vardo. Internetiniame puslapyje „rap name generator“ suvesdavau savo vardą į tuščią laukelį ir po sekundės skaitydavau įvairius variantus kurie dažniausiai visai neatitiko mano stiliaus. Galiausiai nusprendžiau užsirašyti daug įvairių sugalvotų vardų ir juos apdirbti taip, kad man patiktų. Taip ir gimė slapyvardis „Yardy“.

Vis dėlto jaunojo atlikėjo negalėtum pavadininti visišku naujoku. Vaizdo įrašų platformoje, dainininko „Yardy“ kanale galima aptikti ne vieną muzikinį klipą. Ko gero labiausiai melomanų dėmesį turėtų patraukti daina „Rage“, kurią kartu atliko su šiuo metu itin populiaru muzikos prodiuseriu ir atlikėju „OG Version“.

„Yardy“
„Yardy“

„Labai džiaugiuosi, kad pavyksta atrasti talentus, kurie turi būti išgirsti plačiai auditorijai“, – atvirauja didžėjus „Matto“. Ne paslaptis, kad šioje sferoje L.Černovas turi gerą muzikinę uoslę. Išgirdęs grupės „The Roop“ dainą „Yes I Do“, kaip teigia muzikos prodiuseris „Matto“, nieko nelaukęs susisiekė su grupės lyderiu Vaidotu Valiukevičiumi dėl galimybės sukurti šiam kūriniui „remix“ versiją.

Visa tai išaugo iki „Eurovizijos“ rėmų.

„Su grupe „The Roop“ darbas prasidėjo įdomiai, nes pradinė intencija iš mano pusės buvo tiesiog padaryti gražią „remix“ versiją jų kūriniui „Yes I Do“. Po kiek laiko susirašiau su Vaidotu, paklausiau ar jis turėtų idėjų ką galima padaryti iš kelių mano turimų demo įrašų. Laukti teko neilgai. Sinergiją sudarė ir tai, kad Vaidotas tą savaitę buvo pasižadėjęs sau viskam sakyti „taip“, tad ir atsakymas man buvo teigiamas. Ko gero tai lemtis – kitaip to nepavadinčiau, – juokiasi didžėjus. – Gavau kelis bandomuosius įrašus su Vaidoto balsu, kuriuose jis įdainavęs trumpas vokalo linijas. Iš karto pagalvojau, kad Vaidotas – velniškai talentingas ir norėjau toliau dirbti kartu. Taip ir gavosi mūsų natūraliai besitęsiantis bendradarbiavimas. Po kurio laiko gavau pasiūlymą prisidėti ir prie eurovizinės dainos, kuri užkūrė pirtį visoje Europoje bei prie naujojo „The Roop“ albumo ruošimo. Turbūt sunku net nupasakoti tą jausmą kaip atsitiktinis, nuojautos vedamas pasiūlymas galiausiai pagimdė muziką, pagal kurią šoko Europa... Kažkas neįtikėtino!“.

Naujausi straipsniai