Prie puodų per šventes stojęs S. Vaitulionis: „Iki Jagelavičiūtės man dar toli“

Saugirdas Vaitulionis su draugais / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-27 19:43
Nors per šventes įprasta prie stalo sėsti su šeimyna, tačiu Saugirdas Vaitulionis nepamiršta ir artimiausių draugų. Juos žinomas vyras pakvietė šventinių pietų, kurių metu paruošė girtą antį.

„Suprantu, kad kaip Jagelavičiūtė nepavarysiu, bet per šventes ketinu gaminti ir nu taip iš esmės!“ – dar tik pirkdamas antį, kurios receptu pasidalijo ir su Žmonės.lt skaitytojais, rašė Saugirdas.

Žinomas vyras neslepia, kad įprastai jis Kalėdas švenčia ne vieną kartą. „Į Vilnių dabar įvažiavau prieš gerą pusvalandį. Kūčios ir Kalėdos – šventas dalykas, visada važiuoju į Panevėžį, bet būtinai atšvenčiam ir su draugais.

Šiemet gavosi taip, kad nemažai mūsų šventė kažkur Vakarų Lietuvoje, todėl galiausiai susitikome pajūryje. Vienaip ar kitaip, bus ir dar vienos Kalėdos – su likusiaisi artimiausiais susitiksime Vilniuje. Taip ir gaunasi, kad turėsiu net trejas Kalėdas“, – atskleidė S. Vaitulionis.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Šiemet draugus girta antimi pradžiuginęs vyras teigė, kad dažnas svečias virtuvėje nėra. „Labiau mėgstu valgyti. Kitas dalykas – dažnai pritrunku laiko virtuvei, o kai jo atsiranda, tuomet tingiu. Vis dėlto, per šventes – tingi ar ne, vis tiek reikia prie puodų pastovėt, o su draugais tai darydamas tikrai mėgaujuosi. Turiu nuostabią draugę Gintarę, kuri yra Michelin žvaigždutės verta šefė, ji man padėjo su šituo anties receptu. Aš – ne profesionalas, iki Jagelavičiūtės man dar toli, bet antis tikrai pavyko“, – pasakojo draugus ypatinga paukštiena nudžiuginęs Saugirdas.

Jis antį garstyčiose ir meduje marinuoja bent porą dienų. „Kitaip ponia bus guminė. Dar galima įdėti apelsinų uogienės – ji irgi pagerina patiekalą. Nekenčiu riebios anties, todėl naudoju pasivogtą triuką – prieš kepdami smarkiai subadykit nelaimėlę ir kepdama ji visus taukus išleis lauk, o mėsa bus žiauriai sultinga!

Dabar girtoji dalis – prieš kepdami, po to kai pamarinuojat, imat švirkštą! Taip, taip, tikrą švirkštą! Atsidarot proseko butelaitį ir suvanojat jį visur, kur smenga! Kaip ančių blaivumo ekspertas sakau, kad galit jai suleisti, kad ir trečdalį butelio! Tie burbuliukai kepant daro stebuklus! Mėsos purumas – 5000!“ – sultingos, bet neriebios mėsos kepimo paslaptimis dalijosi Saugirdas.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

„Į vidų farširuoju išvirtas perlines kruopas, sumaišytas su džiovintais baravykais ir pakeptais svogūnais. Garnyrui – keptos išskobtos obuolių puselės. Jas reiki pabarstyti smulkintais lazdyno riešutais, cinamonu, cukrumi, šiek tiek sviesto... Kepu rankovėje, o vėliau ją perpjaunu, kad ponia apskrustų“, – atskleidė Saugirdas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai