Prie pagalbos medikams prisidedanti aktorė Gabija Siurbytė: „Šis laikas patikrins mūsų vertybes“

Gabija Siurbytė/ Rūtos Matilionytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-06 18:37
Reaguodama į šiuo metu pasaulyje siaučiančią pandemiją ir priemonių ligoninėse trūkumą aktorė Gabija Siurbytė su vyru, režisieriumi Ernestu Jankausku, nusprendė prisidėti prie medikų ir sergančių koronavirusu gerovės. Šeima į Lietuvą nutarė pargabenti plaučių ventiliavimo aparatą.

„Aš priklausau Gedimino legiono savanorių grupei. Joje atsidūrė Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus įrašas, kuriame jis skelbė, kokių priemonių šiuo metu trūksta. Vienas iš punktų buvo, kad reikia plaučių ventiliavimo aparato. Pasitariau su Ernestu ir nusprendėme vieną aparatą per savo filmų ir reklamos filmavimo bendrovę Dansu nupirkti. Juk jie gali išgelbėti gyvybę, jei situacija su pandemija bus sunki. Aišku, tikimės, kad tas aparatas dulkės ir jo neprireiks“, – Žmonės.lt pasakojo aktorė.

Šį sprendimą pora priėmė dar kovo 19-ąją, epidemijos Lietuvoje pradžioje, tiesa, kelionė nebuvo sklandi ir  dėl sugriežtintų karantino sąlygų aparatas užstrigo Turkijoje. 

„Aparatas Oxivent dar keliauja iš Turkijos ir tikiuosi, kad per porą savaičių pasieks Lietuvą. Laukiam paskutinių žinių, ar Turkijos vyriausybė suteiks leidimą šio aparato eksportui. Naujausiais duomenimis – viskas turėtų būti gerai“, – džiaugėsi Gabija. 

 

Gabija Siurbytė ir Ernestas Jankauskas/ Rūtos Matilionytės nuotr.
Gabija Siurbytė ir Ernestas Jankauskas/ Rūtos Matilionytės nuotr.

Nors šis aparatas kainuoja didelius pinigus, Gabija kuklinasi, kad ši dovana – nėra didvyriškas žygdarbis.

„Man didvyris yra pirmokėlis, kuris ištraukia visus savo pinigus iš taupyklės ir juos skiria medikams. Ir tada mums visiems, kurie galim prisidėti, kurių praėjusių metų rezultatai yra geri, reikia imti pavyzdį iš mokyklinukų“, – šypsojosi G. Siurbytė.

Anot jos, tokias krizes galime išgyventi tik laikydamiesi vieningai.

„Šis susitelkimas suteikia nerealų jausmą, suvokimą, kokie geri žmonės aplinkui. Aš pati per šį laikotarpį susipažinau su nemažai žmonių, kurie mane įkvėpė, kurie neturi savaitgalių, savanoriauja ir dirba naktimis. Labai džiaugiuosi, galėdama prie jų prisijungti.

Manau, ši situacija apnuogins mus kaip žmones ir patikrins mūsų vertybes. Ir tik nuo mūsų pačių sąmoningumo priklauso, kiek viskas tęsis. Ir ne tik nuo to, ar būsime namie, bet ir nuo to, ar ištiesime ranką tam, kurį ši pandemija nubloškė ant žemės“, – sakė menininkė. 

 

Naujausi straipsniai