Prie lėktuvo vairo sėdęs Vytaras Radzevičius: „Jausmas liks visam gyvenimui”

Laidos filmavimo akimirka/TV3 nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

TV3 televizijos laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ žiūrovai kiekvieną sekmadienį aplanko vis naują miestą. Šį kartą laidos vedėjai Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus lankysis Marijampolėje. Su šio miesto istorija keliautojus supažindins Vargdienių seserų vienuolijos sesuo Viktorija Plečkaitytė. Trijulė aplankys Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejų, kuriame išgirs, iš kur atsirado miesto pavadinimas.

Laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ vedėjai apžiūrės Niujorke gyvenančio menininko Ray Bartkaus išskirtinį projektą – meno simpoziumą „Malonny“. Jis vyksta jau penkerius metus, o Marijampolę puošiantys piešiniai išsiskiria originalumu. Tai – pasaulinio garso piešiniai, žavintys ne vieną miesto svečią. „Marijampolė labai spalvota, šiuolaikiška ir svetinga“, – įspūdžiais dalinsis M. Starkus. „Man pirmą kartą gyvenime kilo noras, ką nors papaišyti ant sienų“, – sakys V. Radzevičius.

Laidos filmavimo akimirka/TV3 nuotr.
Laidos filmavimo akimirka/TV3 nuotr.

Vėliau keliautojai patrauks į seniausią Marijampolės miesto parką. Nors jam 150 metų, tačiau parkas yra išmanus! Vytauto Didžiojo parkas – mėgstamiausia marijampoliečių laisvalaikio susibūrimo vieta. Jame įrengti takai, apšvietimas, atrakcionai vaikams, fontanas. Atvykus į parką jau reikėtų turėti papildytosios realybės išmaniąją programėlę savo telefone. „Tai labai patogu ir įdomu. Žaidimo forma viską sužinai apie naują vietą. Ši programėlė turėtų sudominti ir jaunąją kartą“, – kalbės V. Radzevičius ir M. Starkus.

Keliautojai aplankys ko gero garsiausią Marijampolės kolekcionierių Kęstutį Kubilių, kurio aistra – seni automobiliai. Kolekcionieriaus meilė technikai prasidėjo dar vaikystėje. Dabar jis perka tik tą techniką, kuri yra mažai nuvažiavusi, nedažyta, nedaužta.

Laidos filmavimo akimirka/TV3 nuotr.
Laidos filmavimo akimirka/TV3 nuotr.

„Tie, kas domisi technika, jos istorija, kam patinka senesni motociklai, dviračiai, automobiliai, sunkvežimiai – visą tai galite rasti Marijampolėje. Apie Kęstutį gandai sklinda po visą Lietuvą. Visi eksponatai yra veikiantys, su jais galima važiuoti“, – sužavėtas senosios technikos muziejaus kalbės V. Radzevičius.

„Aplink Lietuvą. Miestai“ vedėjai nuvyks apžiūrėti ir miesto veidasienės. Marijampolės portretų galerija virto ta vieta, kur gali praleisti laiką tyrinėjant veidus. Trafareto pagalba ant tunelio sienos įsiamžins ir Martynas su Vytaru.

Laidos filmavimo akimirka/TV3 nuotr.
Laidos filmavimo akimirka/TV3 nuotr.

Keliautojai nepraleis progos išbandyti ekstremalią pramogą – skraidymą. Laidos vedėjai leisis lėktuvu į apžvalginį skrydį po Marijampolės apylinkes. Vytaras vienam kartui taps pilotu ir išbandys, ką reiškia pilotuoti lėktuvą. „Galvoje viskas kunkuliuoja, įspūdžiai sproginėja. Visą gyvenimą svajojau pabandyti valdyti lėktuvą. Šis jausmas liks visam gyvenimui mano atmintyje. Sklendi ore tarsi paukštis, iš lėto keičiasi vaizdai“, – kalbės V. Radzevičius.

„Aplink Lietuvą. Miestai“ – sekmadieniais, 11.30 val. per TV3 televiziją!

Projektas Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ finansuojamas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir LR biudžeto lėšų.

Skaitykite daugiau