Prie kartingo vairo sėdusi Monika Šalčiūtė: „Vairuojančios moterys turi ko pamokyti vyrus“

Monika Šalčiūtė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-09-24 19:17
Ketvirtadienio vakarą Monika Šalčiūtė pasiryžo smagiai avantiūrai. Vilniaus Plytinės kartodrome ji dalyvavo vairuojančių moterų asociacijos „Racing Ladies“ organizuotose kartingo varžybose.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Tai labai smagi pramoga, įdomu išbandyti save. Nors prie kartingo vairo sėdu jau ne pirmą kartą, jau turiu šiokios tokios patirties“, – Žmonės.lt juokėsi Monika.

Mergina trasoje varžėsi su dar būriu dailiosios lyties atstovių. Visos jos kovojo dėl simbolinės damų kartingo varžybų taurės.

„Apie laimėjimą net nesvajoju, varžybose yra daug stipresnių moterų. Bet man patinka pati idėja skatinti moteris nebijoti sėsti prie vairo, kad vis daugiau jų mokytųsi vairuoti“, – kalbėjo Monika.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dar vasaros viduryje Žmonės.lt ji buvo sakiusi, kad ėmė lankyti vairavimo kursus, planavo išlaikyti egzaminus ir gauti vairuotojo pažymėjimą. Tačiau keli paskutiniai mėnesiai buvo intensyvūs, kupini veiklos, darbų, todėl paskaitas teko atidėti rudeniui.

„Iki Naujųjų metų tikrai išsilaikysiu egzaminus“, – patikino ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kol kas apie automobilį Monika sako negalvojanti. „Dar anksti. Neturiu numačiusi kažkokio konkretaus varianto, todėl kai ateis laikas – tada. Man patinka sportinės, didelės mašinos, mažos – ne. Mėgstu adrenaliną, greitį, bet kelyje esu atsakinga. Todėl nežadu lankstyti, važinėsiu protingai“, – kalbėjo ji.

Pasak Monikos, dauguma moterų kelyje yra atsargesnės nei vyrai, jos sukelia mažiau avarinių situacijų. O tiems, kurie keikia moteris prie vairo ji atkerta: „Galėtų tie vyrai ir patylėti. Viskas priklauso nuo žmogaus. Yra ne ką mažiau vyrų, kurie vairuoja daug prasčiau, nei moterys.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai