Prie iniciatyvos „NE plastiko bangai“ prisijungė ir Erica Jennings: „Nuo šiol mano koncertai bus kiek įmanoma tvarūs“

Prasidėjo akcija „Kalėdos sostinėje be plastiko“/Irmanto Gelūno/„Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-16 16:12
Šiemet sėkmingai startavusi ekologinė iniciatyva „NE plastiko bangai“ pradeda dialogą su Vilniaus miesto savivaldybe dėl bendradarbiavimo skatinant žmones atsisakyti vienkartinio plastiko. Prie Kalėdinės Vilniaus eglės susirinkę Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis, Vilniaus miesto vicemeras ir tarybos atstovai, Lietuvos aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika bei dainininkė ir visuomenininkė Erica Jennings sutartinai tvirtino, kad džiugus Kalėdų laukimas nedidelėmis pastangomis gali tapti ne tik jaukūs, bet ir draugiški aplinkai.

„Užterštumas plastiku yra pasaulinė, globali problema, tačiau prie jos sprendimo galime ir turime prisidėti kiekvienas iš mūsų – tai mūsų atsakomybė prieš mūsų pačių ateitį. Jei peržvelgtume savo kasdienybę, pamatytume, kad labai paprastais veiksmais kiekvienas iš mūsų galime ženkliai sumažinti vienkartinio plastiko vartojimą. Iniciatyvos „NE plastiko bangai“ tikslas – parodyti, kad dideli pokyčiai pasiekiami visų pirma keičiant savo požiūrį ir vartojimo įpročius. Džiugu, kad Neringoje šią vasarą pradėta iniciatyva „NE plastiko bangai“ atsirito ir iki Lietuvos sostinės“, – sako  iniciatyvą pradėjusios Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

„Dabar yra laikas, kai mes apgalvojame praėjusių metų darbus ir ruošiamės kitiems, tad pats pirmas šios iniciatyvos pasiūlymas – „permąstyk“ – yra labai laiku ir vietoje. Manau, nuo to reiktų pradėti visiems – permąstyti savo vartojimo įpročius ir atsakingai rinktis ateitį be plastiko“, – teigė LR aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Prasidėjo akcija „Kalėdos sostinėje be plastiko“/Irmanto Gelūno/„Žmonės Foto“ nuotr.
Prasidėjo akcija „Kalėdos sostinėje be plastiko“/Irmanto Gelūno/„Žmonės Foto“ nuotr.

Iniciatyva Vilnių pasiekė ne ik žodžiais, bet ir veiksmais. Vilniaus Katedros aikštėje vykusio renginio metu šventinėmis nuotaikomis gyvenančiame kalėdiniame miestelyje buvo pristatyti ir miestelio prekybininkams išdalinti specialūs ekologiški akcijos maišeliai, skirti pirkiniams ir dovanėlėms pakuoti. Tvaresnėmis alternatyvomis keisti plastikines pakuotes bei maišelius bus skatinamos ir kitos Vilniaus kalėdinės prekybos bei renginių vietos.

„Nuoširdžiai tikiuosi, kad tai – žymiai didesnių pokyčių pradžia. Jau šį trečiadienį Vilniaus savivaldybės taryba svarstys mano registruotą siūlymą, kad nuo 2020 m. kovo 1 d. Vilniaus miestas visuose viešuose renginiuose atsisakytų vienkartinio plastiko. Viliuosi, kad kolegos mane palaikys ir visi drauge galėsime visas Vilniaus šventes paversti dar labiau tvaresnėmis ir draugiškesnėmis gamtai“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys ir vienas akcijos organizatorių Lukas Savickas.

Prasidėjo akcija „Kalėdos sostinėje be plastiko“/Irmanto Gelūno/„Žmonės Foto“ nuotr.
Prasidėjo akcija „Kalėdos sostinėje be plastiko“/Irmanto Gelūno/„Žmonės Foto“ nuotr.

Iniciatyvos idėjai antrino ir atlikėja Erica Jennings, kuri neseniai ėmėsi įgyvendinti tvarių koncertų konceptą.

„Aš galiu pasakyti iš savo pusės, kad senų įpročių nėra lengva atsisakyti. Reikia kiekvieną dieną sau priminti ir stengtis. Tačiau dabar pasaulyje vyksta globali klimato krizė ir aš tikrai galvoju, ką aš asmeniškai galiu padaryti geriau. Būtent dėl to aš sau pasižadėjau, kad nuo šiol mano koncertai bus kiek įmanoma tvarūs. Tikrai manau, kad jei mes visi drauge pradėtume keisti savo įpročius, galėtume labai daug nuveikti“, – teigė dainininkė, linkėdama Kalėdų be streso, be plastiko ir su kuo daugiau sąmoningumo.

Iniciatyvos „NE plastiko bangai“ organizatoriai Lietuvos buriuotojų sąjunga, pasirašiusi memorandumą su Neringos savivaldybe ir Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcija bei drauge inicijavusi  vienkartinio plastiko mažinimo akcijas prekių ir paslaugų sektoriuje Neringoje. 

Tikimasi, kad pajūryje startavusi akcija ilgainiui išplis į kuo daugiau šalies savivaldybių nelaukiant, kol 2021 metais įsigalios Europos sąjungos direktyva, įpareigojanti vienkartinį plastiką pakeisti gamtai draugiškesniais – perdirbamais arba daugkartinio vartojimo – produktais. 

Naujausi straipsniai