Prie iniciatyvos „Lietuva skaito“ prisijungusi Aistė Diržiūtė knygą atsiverčia rytais sukdama lanką

Aistė Diržiūtė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-05-08 14:39
„Esu, oi... didelė knygų žiurkė“, – juokiasi skaitymo malonumą dar vaikystėje atradusi aktorė Aistė Diržiūtė. Jos rankinėje visuomet galima rasti ne vieną knygą. Plonesnės, keliais prisėdimais įveikiamos visuomet keliauja drauge su Aiste, kitas ji palieka namuose. Nes, pasak aktorės, gilintis į kelias istorijas vienu metu daug įdomiau.

Vienas jos mėgstamiausių kūrinių – garsaus švedų rašytojo, kino ir teatro režisieriaus Ingmaro Bergmano „Neištikimoji“. Į šio romano istoriją ji ėmė gilintis dar studijų laikais, o dabar prie istorijos sugrįžo darkart.

Tiesa, kiek kita forma. Prisijungusi prie Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos šventės šeštadienį A.Diržiūtė drauge su kitais garsiais aktoriais skaitė savo mėgstamų knygų ištraukas.

Tai – viena iš Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtų iniciatyvų „Lietuva skaito“, raginanti nuo 12 val. visus bent valandai paimti į rankas knygą ir pasidalinti istorijomis su kitais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Algimanto Čekuolio knygą vilniečiams skaitė žmona Edita: „Savo tekstą pačiam sunku skaityti“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

A.Diržiūtę buvo galima sutikti sostinės kino centre „Pasaka“, kartu su Valda Bičkute, Audriumi Bružu ir Daiva Rudyte ji kino salės tamsoje skaitė ištraukas iš I.Bergmano romano.

Čia skambėjo ir ištraukos iš knygų „Tyli naktis“, „Riešutų duona“, „Mikė Pukuotukas“.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Turėjome idėją, skaityti ištraukas iš knygų, kurios vėliau tapo filmais. O tokių pagal knygas pastatytų filmų yra tikrai daug“, – Žmonės.lt sakė A.Diržiūtė.

Ištrauką iš „Neištikimosios“ Aistė pasirinko neatsitiktinai. „Šį kūrinį analizavau dar studijuodama akademijoje, skaičiau ištraukas, tai buvo vienas iš mano baigiamųjų darbų. Todėl pagalvojau, kad būtų įdomu sugrįžti“, – kalbėjo ji.

Tačiau Aistės favoritų sąraše – anaiptol ne tik I.Bergmanas. Virginia Woolf, Julio Cortazaras, Jeanas Paulas Sartre‘as, Albert'as Camus, Valdas Papievis, Rolandas Rastauskas – tai tik dalis jo mėgstamų rašytojų.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Viskas priklauso nuo gyvenimo etapo, nuo situacijos. Bet man labai patinka sąmonės srautas, egzistencialistų kūryba. Tačiau būna kartais – guli knyga lentynoje, nesinori jos skaityti, o reikia tik išlaukti tinkamo laiko, tam tikros progos“, – sakė ji.

Aistę galima vadinti netipine skaitytoja. Be to, kad vienu metu ji skaito kelias knygas, aktorė stebina savo skaitymo įpročiais. „Dažniausiai skaitau rytais sukdama lanką. Derinu fizinį lavinimą su skaitymu. O jei dar tuo pat metu džiūsta nulakuoti nagai....“ – juokėsi pašnekovė.

Pasak jos, toks skaitymo būdas aktorei padeda labai gerai „išjungti“ smegenis ir atsipalaiduoti.

Prie „Lietuva skaito“ prisijungė ir daugiau žinomų žmonių. Tarp jų – ir Algimantas Čekuolis bei Edita Čekuolienė.

Visą akcijos programą galite rasti čia.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama

GOK klinika

Reklama