Prie „Domino“ teatro komedijos kūrimo jungiasi Algis Kriščiūnas: „Pirmiausia perskaičiau pjesę“

Algis Kriščiūnas/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Jau 2020 m. kovo 5 d. DOMINO! teatro scenoje Lietuvos žiūrovai išvys paskutinę šio sezono premjerą „Testas“, kurią režisuoja Kostas Smoriginas, o herojus kuria puikiai žinomi šalies aktoriai. Šis spektaklis – išskirtinis – pirmą kartą prie kūrėjų komandos prisijungia ir fotomenininkas, dailininkas Algis Kriščiūnas.

Nuotykių komedija ,,Testas“ sumaniai atskleidžia šiuolaikinės dilemos – meilė ar pinigai – subtilybes. Testas labai paprastas – reikia pasirinkti šimtą tūkstančių eurų dabar arba milijoną po dešimties metų. Štai tokį klausimą sutuoktiniams Paulai ir Viktorui užduoda senas jų draugas Denis. Atsakyti – nelengva. Paulos moraliniai įsitikinimai tokių dovanų priimti neleidžia. Tačiau šeimą kaip tik spaudžia finansiniai sunkumai. Denis reikalauja porą apsispręsti – reikia atsakymą pasakyti čia ir dabar. Įtampa auga, ginčai aštrėja, pamažu į paviršių kyla veikėjų paslaptys ir tikrieji motyvai. Galų gale ant svarstyklių atsiduria ne tik pinigai, bet ir meilė. Ar pavyks porai išlaikyti šį gyvenimo testą? 

„Ką pasirinkti: meilę ar pinigus? Tai dilema, kurią tenka spręsti žmonijai visais amžiais“, – neabejoja publikos mylimas režisierius Kostas Smoriginas. – Bet spręsti tai psichologinių asmenybės testų pagalba – jau mūsiškio, XXI-ojo amžiaus realybė, suteikianti galimybę parodyti dar daugiau humoristinių šios dilemos atspalvių“.

Spektaklyje spalvingus herojus kuri puikiai pažįstami aktoriai Ineta Stasiulytė, Lina Rastokaitė, Edita Užaitė, Mantas Vaitiekūnas, Julius Žalakevičius ir naujai prie DOMINO! teatro komandos prisijungiantis Tomas Rinkūnas.

Algio Kriščiūno vizualas

Prie spektaklio kūrėjų komandos prisijungia ir dailininkas bei fotomenininkas Algis Kriščiūnas, garsus savo popart stiliaus paveikslais. Jis kurs spektaklio vizualiką – plakatą ir logotipą. Paklaustas, kaip sekasi dirbti prie tokio netikėto projekto, Algis atsakė: „Puikiai. Pirmiausia perskaičiau pjesę – greičiau jau „prarijau“, taip ji man patiko! Tad man beliko tik kuo spalvingiau ir tiksliau perteikti visų personažų charakterius ir vizualikoje. Ir, žinoma, laukti premjeros. Juk dabar labai smalsu pamatyti, kaip mano įsivaizdavimas sutampa su spektaklio režisieriaus matymu”.

Netikėtų paslapčių ir pasirinkimų kupina komedija „Testas“ sukurta pagal ispanų dramaturgo Jordi Vallejo Duarri pjesę tuo pačiu pavadinimu. 2014 m. spektaklis Ispanijoje laimėjo „Fray Luís de León“ prizą už puikiai atspindėtą šiuolaikinę tematiką, teatrališkus dialogus ir vaizdingą scenografiją.

Skaitykite daugiau