Prie bendrų pusryčių stalo žymios Lietuvos mamos siekė kilnaus tikslo

Žmonės.lt fotomotažas / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vaikystė kiekvienam žmogui ypatingas metas – tuomet susiformuoja pamatinės vertybės. Neatsitiktinai ankstų rytą žinomos Lietuvos mamos tinklaraštininkės ir jų vaikučiai susėdo prie bendro pusryčių stalo ir kartu aptarė būdus, padėsiančius savo atžalas išauginti socialiai atsakingais ir jautriais aplinkai žmonėmis.

Ryškiausiu renginio akcentu tapo labdaringos batų kompanijos pranešimas, kurio metu kilnių iniciatyvų ekspertas supažindino dalyvius su „vienas už vieną“ principu, reiškiančiu, kad įsigyjant vieną porą batų – kita dovanojama vaikams, kuriems to labiausiai reikia. Mamos blogerės prisipažino, kad vienu metu jų atžalos turi mažiausiai dvi poras batų, tam atvejui, jei reiktų juos pakeisti, o vaiko koja nuolat auga, todėl galimybė pagelbėti kitiems įsigyjant būtinas priemones – pagirtina.

2 metų dukrą auginanti „My tiny copy“ tinklaraščio autorė Erika Strazdauskaitė pasakojo: „Visada stengiuosi padėti kitiems ir prisidėti prie gražių, tikrai vertų pagyrimo akcijų. Jei ne darbais, tai bent jau žodžiais. Dažniausiai žmonės būna neaktyvūs, nes nežino apie iniciatyvas, todėl svarbu apie jas kalbėti. O vaikams geriausia mokykla – jų tėvai ir jų elgesio pavyzdžiai. Vadovaujuosi taisykle – nenorėk, kad tavo vaikas elgtųsi kitaip, jei tu pats to nedarai.“

Mamyčių pusryčių akimirkos / Asmeninio archyvo nuotr.

Rodydamos pavyzdį savo vaikams, pusryčių metu mamos išbandė naujausią avalynės kolekciją ir kartu su atžalomis įsigydamos batus už kiekvieną porą – kitą dovanojo vaikams, kuriems to labiausiai reikia. Iš viso kompanija per dvylika veiklos metų vaikams padovanojo jau 75 milijonus porų batų, iš kurių bendradarbiaujant su organizacija „Gelbėkit vaikus“ 20 tūkst. porų batų atiteko Lietuvoje gyvenantiems vaikams. Renginio viešnios džiaugėsi, kad atsiranda vis daugiau iniciatyvų, padedančių įskiepyti vaikams tinkamas vertybes, ne tik žodžiais, bet ir darbais kartu su atžalomis imtis realių pokyčių visuomenėje.

Paklaustos, kuo remdamosi renka vaikams batus, žinomos mamos pabrėžė: „Svarbiausi kriterijai vaiko augančiai ir besiformuojančiai pėdutei yra: lengvumas, natūrali avalynės medžiaga ir patogumas. Taip pat prieš įsigyjant avalynę labai svarbu ją pamatuoti, o Lietuvoje tokių vietų nėra labai daug. Ir nors „online“ vaikiškų batų pasirinkimas tikrai nemažas, virtualiai parinkti tinkamą avalynę nėra lengva“, – sako E. Strazdauskaitė.

Atsižvelgiant į mamų ir jų vaikų poreikius, nuo šiol pamatuoti ir išsirinkti patinkančius „Toms“ batus galima vaikiškų drabužių, avalynės bei aksesuarų parduotuvėse „Kidzone“, kur kiekviena nauja pora batų vaikui reikš ne tik prekės įsigijimą sau, bet ir pagalbą kitiems.

Pusryčiai – vardan kilnaus tikslo (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau