Prezidentūra paaiškino, kodėl nesuteikė Lietuvos pilietybės čiuožėjai Allison Reed

Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2022-01-04 13:59
Lietuvos pilietybė išimties tvarka dailiojo čiuožimo atstovei Allison Reed nesuteikta jai neįrodžius ypatingų nuopelnų būtent Lietuvai, antradienį informavo prezidentūra.

Prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis BNS agentūrai teigė, kad Pilietybės reikalų komisija nerekomendavo prezidentui suteikti pilietybės išimties tvarka, nes „Konstitucijos ir Pilietybės įstatymo nuostatų aiškinimo kontekste nurodytos naujos aplinkybės nėra pagrįstos taip, kad dėl jų vertinimo, kaip ypatingų nuopelnų būtent Lietuvos valstybei, nekiltų abejonių“.

Prezidentas Gitanas Nausėda, savo ruožtu, sprendimą priėmė „atsižvelgdamas į visas aktualias aplinkybes“ ir pateiktus dokumentus bei vadovaudamasis Konstitucija ir Pilietybės įstatymu, apie sprendimą ir jo motyvus sportininkė bei jos atstovas buvo informuoti.

JAV gimusi A.Reed, anksčiau atstovavusi Sakartvelui ir Izraeliui, kartu su Sauliumi Ambrulevičiumi yra iškovojusi kelialapį į vasarį vyksiančias olimpines žaidynes.

Prezidento sprendimas užkirto kelią šiai porai vykti į Pekiną.

Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed / Gedmanto Kropio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed / Gedmanto Kropio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Antrą kartą dėl pilietybės suteikimo išimties tvarka sportininkė kreipėsi gruodžio pradžioje. 

Pernai prezidentas, atsižvelgęs į Pilietybės reikalų komisijos rekomendaciją, išimties tvarka A.Reed pilietybės nesuteikė, kadangi nebuvo „duomenų, kurie neabejotinai patvirtintų asmens ypatingus nuopelnus Lietuvos Respublikai“

Dėl tokio G.Nausėdos sprendimo apgailestavo tiek Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, tiek Lietuvos dailiojo čiuožimo federacija.

Olimpinį kelialapį Lietuvos šokėjų pora A.Reed ir S.Ambrulevičius iškovojo šių metų kovą Švedijos sostinėje Stokholme vykusiame Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate, kuriame užėmė 15 vietą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai