Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Visi mes skirtingomis aplinkybėmis būname kitokie. Ir aš – įvairi“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-14 12:00
Dauguma žmonių Prezidentę Dalią GRYBAUSKAITĘ (61) žino tik iš viešosios erdvės, žiniasklaidos formuojamo įvaizdžio: griežtą, ką nors kritikuojančią, kalbančią apie rimtus dalykus. „Kartais net juokauju, kad to įvaizdžio jau nepakeisiu: net jei įsisegčiau į plaukus gėlę, vis tiek atrodyčiau griežta. Bet kai žmonės pamato mane kitoje aplinkoje – dažnai nustemba“, – atvirame ir labai nuoširdžiame interviu „Žmonėms“ prisipažino šalies vadovė.

Kad ir parduotuvėje. Užsuka ji ten po darbo, pati renkasi produktus, domisi kainomis, mato, kaip aptarnaujami žmonės. Tačiau neslepia, kad ne viską sau leidžia, turi save kontroliuoti. „Pamenu, dar būdama komisarė grįžau iš Briuselio ir, norėdama išvengti dėmesio, aštuntą ryto nelabai pasidažiusi, su striuke ir džinsais nuvažiavau apsipirkti. Mačiau atsisukančius žmones: jų veiduose buvo nuostaba ir net – nusivylimas. Žmonės nori matyti tai, ką nori matyti, kas atitinka jų išankstines nuostatas.“

Ar visiems matoma Prezidentė vis dėlto skiriasi nuo Dalios Grybauskaitės? Prezidentė atvira: „Pačiam pasikeisti labai sunku. Taip ir neišmokau kantrybės, tebesu karštakošė, nors vis stengiuosi suskaičiuoti iki dešimties, prieš pradėdama kalbėti. Įtariu, kad reikėtų skaičiuoti triskart tiek. Kiekvieną dieną stengiuosi ko nors mokytis, bet visiškai pasikeisti negali, o gal ir nereikia... Aš gyvenu kaip Dalia Grybauskaitė“, – patikina.

Paklausta, ar daug malonumų atima pareigos, Prezidentė sako, kad jai didžiausias praradimas – vairavimas. O visa kita nėra didelė netektis.

Interviu bei fotosesija – tik naujausiame žurnale „Žmonės. Šiame numeryje taip pat skaitykite:

Naujausi straipsniai