Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Nepaprastai svarbu, kad tėvai savo vaikams nuo mažens skaitytų“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vaikystėje (kairėje) ir dabar/Asmeninio archyvo ir „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Yra nuostabi tradicija pradėti gyvenimą nuo pasakos, o paskui ieškoti tos pasakos ir gerų dalykų savo gyvenime“, – sako kadenciją baigusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė užbaigdama „Gelbėkit vaikus“ akciją #GelbėkSuPasaka. Visą mėnesį daugybė Lietuvos žmonių skaitė pasakas, jomis dalijosi socialiniuose tinkluose ir kvietė nepamiršti tų Lietuvos vaikų, kurių šeimas labiausiai ekonomiškai palietė koronaviruso pandemija.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos ir akcijos #GelbėkSuPasaka pabaigos proga paprašėme Prezidentę Dalią Grybauskaitę pasidalinti savo vaikystės prisiminimais, susijusiais su pasakomis, skaitymu ir apskritai, su knygomis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė iki šiol prisimena vaikystėje patirtą džiaugsmą skaitant pasakas. Skaityti išmoko anksti, todėl tėvų parnešta knyga būdavo laukiama dovana. Tarp mėgstamų buvo H. K. Anderseno ir V. Haufo pasakos su savo ypatingu magišku pasauliu. Kai paaugo ir jau galėjo tapti bibliotekos skaitytoja, dažnai lankydavosi Vilniaus Trakų gatvėje esančioje A. Mickevičiaus bibliotekoje, iš kurios parnešdavo knygų ne tiktai sau, bet ir tėvams.

Dalia Grybauskaitė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Pomėgį skaityti Prezidentė išlaikė iki šiol. Ji skaito pačią įvairiausią literatūrą ir nepraleidžia nė vienos Knygų mugės, iš kurios grįžta su glėbiu knygų.

Dalia Grybauskaitė yra įsitikinusi, kad vaikystėje knygos turi ypatingos reikšmės, todėl nepaprastai svarbu, kad tėvai savo vaikams nuo mažens skaitytų pasakas, kad išugdytų jiems poreikį bei pomėgį skaityti. 

Dar pirmosios kadencijos metais, Prezidentė, gavusi vaikų laišką iš Šiaulių, kad bibliotekoje trūksta naujų knygų, pradėjo kasmetinę „Knygų Kalėdų“ akciją. Per devynerius šios akcijos metus bibliotekoms jau padovanota daugiau kaip 340 tūkst. knygų. 

Prasidedant vasarai, Prezidentė kviečia visus vaikus per atostogas rasti laiko atsiversti knygą, atrasti naujus herojus ir nuostabias istorijas.

Skaitykite daugiau