Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingai pradėjo „Knygų Kalėdas“

Akcijos „Knygų Kalėdos“ atidarymas/ Elijaus Kniežausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-07 13:01
Gruodžio 7-ąją Kaune vyko iškilmingas akcijos „Knygų Kalėdos“ atidarymas. Devintajai akcijai startą davė ją inicijavusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Knygų Kalėdos“ po visą Lietuvą skleidžia žinią – dovanokime knygas bibliotekoms ir vaikų dienos centrams, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą.

Per aštuonerius metus akcija „Knygų Kalėdos“ papildė bibliotekų lentynas per 320 tūkst. naujų knygų. Ji taip pat sustiprino ir bibliotekų prestižą, sutelkė skaitytojų bendruomenes, pritraukė verslo ir įvairių organizacijų dėmesį bei parodė knygų skaitymo svarbą.

Šiemet akcija kviečia atsigręžti ne tik į bibliotekas, bet ir į vaikų dienos centrus.

„Dar vaikystėje susiformuoja pagrindiniai vaikų įpročiai, kuriuos vėliau pakeisti labai sunku. Išugdę skaitymo įprotį padedame vaikams lavinti fantaziją, mokome empatijos, skatiname kūrybiškumą. Draugystė su knyga vaikus gali sustiprinti ir sunkiais gyvenimo momentais, o knygose nugulusi pasaulio išmintis mažiesiems yra vartai į pasaulį. Džiaugiuosi, kad šiemet Lietuvos žmonės gali knygas dovanoti ir tiems vaikams, kurių šeimų galimybės patiems įsigyti knygų, yra labai ribotos“, – sakė organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė.

„Knygų Kalėdų“ atidarymo renginys vyko Žaislotekoje, įsikūrusioje Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje. Pirmoji ir kol kas vienintelė žaislų biblioteka Kaune šiemet minėjo savo pirmąjį gimtadienį.

Naujausi straipsniai