Prezidentas Valdas Adamkus švenčia gimimo dieną: pastarieji metai gausiai apdovanojo

Valdas Adamkus, karalienė Elizabeth II, Alma Adamkienė ir princas Philipas / Džojos Barysaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-03 10:08
Lapkričio 3 dieną jo ekscelencija Valdas Adamkus svenčia 92 metų gimtadienį.

Prezidento Valdo Adamkaus (šias pareigas Jo Ekscelencija ėjo 1998–2003 ir 2004–2009 metais) laikysena – politiko, piliečio, valstybės vadovo, tiesiog žmogaus – iki šiol prisimenama kaip tam tikras etalonas. Dialogo kultūra, kurią dažnai ir noriai minėjo Prezidentas, buvo akivaizdi pastanga artinti mus, Lietuvą, prie tokios tikrovės, kur kalbamasi ramiai, pagarbiai, argumentuotai, pasitikint. Kur klausomasi kito.

Prieš du metus metus jubiliejų šventęs Valdas Adamkus per pastarąjį laikotarpį daug išgyveno ir... gavo pačią geriausią dovaną. Sirgęs sunkia liga, šiandien jis gali didžiuotis jai nepasidavęs ir įveikęs.

Alma ir Valdas Adamkai / Asmeninio albumo nuotr.
Alma ir Valdas Adamkai / Asmeninio albumo nuotr.
Alma ir Valdas Adamkai / Asmeninio albumo nuotr.
Alma ir Valdas Adamkai / Asmeninio albumo nuotr.

Praėjusiais metais Valdas Adamkus ir jo šeima pagerbti Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje, būtent čia vaikystėje Mišioms patarnavo kadenciją baigęs prezidentas. Jo garbei ten atidengta tai liudijanti atminimo lenta.

V.Adamkus yra prisipažinęs, kad jis Almą įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio. „Aš ja labai didžiuojuosi. Savo išlaikymu, savo kultūros lygiu... Kai reikėjo eiti oficialiąsias pareigas, (Almai) nereikėjo nei protokolo patarimų, nei dizainerio rūbų parinkimo. Galėjo kalbėtis su kiekvienu sutiktu gatvėje. Ir su karaliene, ir imperatoriene. Pavyzdžiui, Belgijos karalienė, kai ją iš Kauno išlydėjome, paklausė, ar gali Almą atsisveikindama pabučiuoti. Ne mane, o Almą“, – apie žmoną gerų žodžių yra negailėjęs V.Adamkus.

Buvęs šalies vadovas yra minėjęs, kad jo žmona – viena aršiausių jo kritikių. „Ji sakydavo, kad „tavo pasisakymai galėdavo būti tokie, o ne tokie“. Pasakysiu jos garbei, visas kalbas jai balsu namuose perskaitydavau. Ji sakydavo, ką galiu pataisyti stipriau. Ji nebijojo pasakyti tiesos“, – gyrė 67 metus santuokoje gyvenančią žmoną. V.Adamkus net yra prisipažinęs, kad per 60 metų jie nėra susipykę ar balso pakėlę.

Naujausi straipsniai