Prezidentas ir Seimo Pirmininkas palankiai vertina V. Sinkevičiui siūlomo portfelio reikšmę

Virginijus Sinkevičius / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-10 17:09
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda palankiai įvertino Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen sprendimą pasiūlyti Virginijui Sinkevičiui eurokomisaro, atsakingo už aplinką ir vandenynus, portfelį.

„Lietuvos remiamam kandidatui į eurokomisarus pasiūlyta viena iš prioritetinių naujosios Europos Komisijos veiklos sričių. Tokiu būdu jaunam politikui parodytas didelis pasitikėjimas, kurio reikės nenuvilti“, – sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, V. Sinkevičiui siūlomas eurokomisaro portfelis taip pat yra svarbus ligšiolinių Lietuvos pastangų aplinkosaugos srityje įvertinimas.

Palankiai V. Sinkevičiui pasiūlytą portfelį įvertino ir Seimo Pirmininkas Saulius Skvernelis. „Džiaugiuosi, kad Virginijui Sinkevičiui pasiūlytas išties svarbus bei reikšmingas portfelis. Kaip žinia, ateinančių 5 metų Europos Komisijos prioritetai bus klimato kaita ir skaitmenizavimas. Akivaizdu, kad aplinkos komisaro portfelis dabartinėje prioritetų dėlionėje tampa vienu iš svarbiausių. Mano žiniomis, užkulisiuose buvo ilgai kalbėta, kad su klimato kaita ir aplinkosauga susijusį portfelį norėtų gauti ES senbuvė Prancūzija. Tai dar vienas įrodymas, kokia iš tikrųjų svari bei didelė yra jo vertė.

Nors iš dalies tai nauja sritis, neabejoju, jog V. Sinkevičius su šiuo iššūkiu susidoros. Juolab, kad jis ir pats norėjo portfelio, kuris nebūtų toks suvaržytas kaip, tarkime, finansų ar biudžeto komisaro portfelis. Šis portfelis suteiks laisvę siūlyti iniciatyvas, sprendimus ir prisidėti prie ateities Europos perspektyvų“ – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Europos Komisijos Pirmininkė U. von der Leyen kovą su klimato kaita yra paskelbusi vienu svarbiausių uždavinių. Su tuo bus glaudžiai susijęs ir aplinkosaugos bei vandenynų eurokomisaro portfelis. Šiam eurokomisarui teks koordinuoti dviejų Europos Komisijos generalinių direktoratų veiklą ir teikti teisėkūros pasiūlymus politiškai svarbiose srityse.

Sprendimą dėl V. Sinkevičiaus tinkamumo eiti siūlomas eurokomisaro pareigas priims Europos Parlamentas.

Naujausi straipsniai