Lietuvos prezidentas ir pirmoji ponia apsilankė JAV Prezidento Donaldo Trumpo organizuotame priėmime

Gitanas Nausėda, Donaldas Trumpas, Melania Trump, Diana Nausėdienė/lrp.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdienė viešėjo pasaulio šalių lyderiams organizuotame JAV vadovo Donaldo Trumpo priėmime.

Niujorke viešėjęs prezidentas Gitanas Nausėda Donaldo Trumpo organizuoto priėmimo metu pakvietė Jungtinių Amerikos Valstijų vadovą apsilankyti Lietuvoje.

„Mūsų įsipareigojimas transatlantinei gynybai ir saugumui aptartas pokalbyje su Donaldu Trumpu. Pažinties metu pakviečiau JAV Prezidentą apsilankyti Lietuvoje“, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė Lietuvos prezidentas.

Kiek anksčiau, tą pačią dieną, Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) metu vykstančiame pasauliniame ekonominės politikos ir verslo bendruomenės forume „Concordia Annual Summit“ Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su globalaus verslo lyderiais, rašoma lrp.lt.

Apskritojo stalo diskusijoje su šalies vadovu dalyvavo „AT&T“, „Jacobs Engineering Group“, „Motorola Solutions“, „Philip Morris International“, „Citi“, „Google“, „Templum Markets“ vadovai. Tai pirmasis Prezidento užsienio vizitas, kuriame prioritetinis dėmesys skirtas ekonominei diplomatijai, ryšiams su globalia verslo bendruomene stiprinti.

Prezidentas Gitanas Nausėda sakė kalbą viename reikšmingiausių sesijos renginių – Klimato kaitos viršūnių susitikime/LR Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotr.

„Mūsų tikslas yra sustiprinta, nuosekli ir efektyvi ekonominės diplomatijos kryptis, investicijų į Lietuvą pritraukimas. Tai – viena svarbiausių priemonių, siekiant sukurti naujas gerai apmokamas darbo vietas, didinti ekonomikos augimo potencialą ir kartu kelti visų šalies piliečių pragyvenimo lygį. Turime puikias verslo sąlygas, aibę talentingų darbuotojų ir, mano manymu, neišnaudoto potencialo, pritraukiant užsienio investicijas. Tokio pobūdžio susitikimus su didžiausių pasaulinių korporacijų, besidominčių plėtra Lietuvoje, vadovais žadu tęsti ir kitų savo užsienio vizitų metu“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas su lyderiaujančiomis kompanijomis aptarė investavimo ir plėtros galimybes Lietuvoje, diskutavo apie pasaulio ekonomikos raidą ir iššūkius. Susitikime pristatytos palankios Lietuvos investicinės, teisinės, ekonominės, politinės sąlygos plėtoti globalius verslus, pasidalyta Lietuvoje veikiančių verslų sėkmės istorijomis.

Daugiašalio vizito metu šalies vadovas išskirtinį dėmesį parodė verslo bendruomenei, svarstančiai plėtrą Lietuvoje. Pirmąją vizito Niujorke dieną Prezidentas susitiko su JAV „Nasdaq“ vadove Adena Friedman. Susitikimai su globalaus verslo lyderiais bus tęsiami ir 25 d. per „Bloomberg Global Business Forum“. Šiame renginyje Prezidentas susitiks su „Alphabet“ ir „Google“ finansų vadove Ruth Porat, „Alianz Global Investors“, „Novozyme“ ir Europos investicijų banko vadovais.

Skaitykite daugiau