Prezidentas Gitanas Nausėda gimtadienio proga pasveikino Valdą Adamkų: „Taurinate mūsų gyvenimą vien savo buvimu“

Valdas ir Alma Adamkai, kartu su Gitanu ir Diana Nausėdomis/ Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-03 18:47
Lapkričio 3 dieną Jo ekscelencija Valdas Adamkus švenčia 93 metų gimtadienį. Socialiniuose tinkluose sveikinti įvairiomis progomis, tapo įprasta, todėl nenuostabu, kad V. Adamkus gražių palinkėjimų sulaukė ir virtualioje erdvėje. Vienas jų – ir iš paties prezidento Gitano Nausėdos.

„Su gimtadieniu Jus, gerbiamas Prezidente Valdai Adamkau! Džiaugiamės kiekviena su Jumis ir p. Alma praleista akimirka. Mūsų likimui Jūs turėjote didžiulės įtakos, kaip, beje, ir daugybės kitų žmonių gyvenimams. Paskatinote tikėti, kad politika nebūtinai privalo šliaužioti pažemiais, kąsti iš pasalų arba drabstytis purvais. Šiandien Jūs taurinate mūsų gyvenimą vien savo buvimu, jau nekalbant apie gausias viešąsias iniciatyvas, kurios plaukia tiesiai iš Jūsų geros ir niekada nepavargstančios širdies. Ilgiausių metų Jums, Prezidente Valdai!“ , – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė G. Nausėda.

Prezidento Valdo Adamkaus (šias pareigas Jo Ekscelencija ėjo 1998–2003 ir 2004–2009 metais) laikysena – politiko, piliečio, valstybės vadovo, tiesiog žmogaus – iki šiol prisimenama kaip tam tikras etalonas. Dialogo kultūra, kurią dažnai ir noriai minėjo Prezidentas, buvo akivaizdi pastanga artinti mus, Lietuvą, prie tokios tikrovės, kur kalbamasi ramiai, pagarbiai, argumentuotai, pasitikint. Kur klausomasi kito.

Prieš tris metus metus jubiliejų šventęs Valdas Adamkus per pastarąjį laikotarpį daug išgyveno ir... gavo pačią geriausią dovaną. Sirgęs sunkia liga, šiandien jis gali didžiuotis jai nepasidavęs ir įveikęs.

Prieš dvejus metus Valdas Adamkus ir jo šeima pagerbti Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje, būtent čia vaikystėje Mišioms patarnavo kadenciją baigęs prezidentas. Jo garbei ten atidengta tai liudijanti atminimo lenta.

Naujausi straipsniai