Prestižinėse salėse koncertuojantis Bernardas Garbačauskas nepamiršo dovanos gimtinei – Šiauliuose surengs pasirodymą

Bernardas Garbačauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Bernardas Garbačauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2019-08-19 12:24
AA

Koncertavęs prestižinėse pasaulio koncertų salėse Bernardas Garbačauskas grįžta į gimtuosius Šiaulius dalintis savo kūryba bei meile muzikai ir Lietuvai. Rugpjūčio 29 d., ketvirtadienį, 19 val., Valstybiniame Šiaulių dramos teatre Bernardas Garbačauskas surengs savo vienintelį Lietuvoje solinį autorinių dainų gyvos muzikos koncertą.

Vis rečiau į Lietuvą sugrįžtantis daininikas, dainų autorius ir kompozitorius teigia, kad koncertai gimtuosiuose Šiauliuose yra jam dovana sielai, širdžiai bei kūrybinis atokvėpis ir vidinės energijos pasikrovimas. Nors ir didesnę savo gyvenimo dalį Bernardas praleidžia koncertuodamas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje, Bernardas stengiasi neužmiršti savo šaknų - jau kelinti metai iš eilės, jis grįžta rugpjūčio mėnesį dalintis savo kūryba su muzikos mylėtojais Lietuvoje.


Gimęs ir užaugęs Šiauliuose, Bernardas Garbačauskas, būdamas vos 15 metų, pakėlė sparnus į Hamburgą, kur išskirtine privilegija dar nebaigęs gimnazijos, buvo priimtas į prestižinį Hamburgo Muzikos ir Teatro Universitetą. Vos po metų, Bernardas buvo pirmasis lietuvis dainininkas istorijoje priimtas studijuoti į prestižiškiausią pasaulio menų
meką Niujorke (JAV) - Džiulijardą (The Juilliard School). Būdamas daugelio konkursų laureatu ir nugalėtoju, 2016 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis apdovanojo Bernardą vardine stipendija už nuopelnus kultūros srityje ir Lietuvos vardo garsinimą tarptautiniu mastu.


2017 m. pasirodė pirmasis Bernardo autorinės muzikos fortepijonui ir smuikui albumas „Empty Vases“ (liet. „Tuščios vazos“), kurį išleido kartu su lietuvių kilmės smuikininke Auguste Emilija Janonyte. Garrett Taylor, vienas garsiausių Brodvėjaus (Niujorkas, JAV) dirigentų ir pianistų, savo recenzijoje Bernardo kūrybą pavadino „jaudinančia ir įtraukiančia“, o albumą įvardijo: „Tai tiltas, sujungiantis klasikinę muziką su XXI amžiaus muzika.” Taip albumas sulaukė tarptautinio kritikų pripažinimo, o savo pasirodymuose Bernardas išgirdo asmeninių komplimentų iš tokių atlikėjų, kaip Yoko Ono ir Bibbe Hansen.