Prenumeruokite mišką. Ar žinote, kaip atsakingai elgtis gamtoje?

Miškas
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-07-16 12:26
Atėjus vasarai stengiamės išnaudoti visus jos teikiamus malonumus. Neretai atostogoms ar savaitgaliui nusprendžiame miesto bruzdesį iškeisti į poilsį gamtoje. Tačiau, kaip turėtume elgtis, kad mūsų, ten praleistas laikas nepakenktų aplinkai?

Poilsiui gamtoje galima apsistoti tik įrengtose viešose poilsiavietėse, atokvėpio vietose, stovyklavietėse, kempinguose ir pan. Statydami palapinę bet kur galime nepastebėti lizdo ar urvelio, todėl rizikuojame netyčia sugriauti laukinių gyventojų namus.

Mašiną palikite įrengtose stovėjimo aikštelėse arba kelio pakraštyje. Stenkitės ja neužvažiuoti ant samanų, uogienojų ir kerpių. Neardydami paklotės miško gėrybėmis kaip ir laukiniai gyvūnai galėsime džiaugtis dar daug ateinančių metų.

Laužą kurkite tik specialiai įrengtose laužavietėse, nelaužykite medžių ir krūmų šakų. 

Ilsėdamiesi gamtoje pernelyg netriukšmaukite. Garsi muzika ar šūksniai gali išgąsdinti gyvūnus. Elgdamiesi tyliai galėsime mėgautis paukščių garsais ar net sutikti pro šalį prabėgančią stirną.

Gerai pailsėję nepamirškite palikti vietą tokią, kokią radote. Šiukšlės ar kiti jūsų sukonstruoti daiktai miškui ar jo gyventojams yra visai nereikalingai ir gali netgi stipriai pakenkti.

Elgdamiesi atsakingai, leisime poilsiu džiaugtis ir kitiems atostogautojams bei būsime ramūs, kad nekenkiame aplinkai.

„ŽMONĖS Cinema“ kartu su Sengirės fondu kviečia prisijungti prie iniciatyvos „Prenumeruokite mišką“. Iki rugpjūčio 31 d. dalis prenumeratorių sumokėto platformos mokesčio bus skirta senųjų miškų išsaugojimui.

Naujausi straipsniai