Premjerui Sauliui Skverneliui diagnozuota pirminės stadijos limfoma: pradėjo chemoterapiją

Saulius Skvernelis / R. Mickevičiūtės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-28 14:59
Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio premjeras Saulius Skvernelis pranešė sergantis vėžiu. Jam diagnozuota pirminės stadijos limfoma ir pradėta taikyti chemoterapija.

Premjeras kalbėjo, kad kartu su gydytojai tikisi kuo greičiau pasveikti. 

„Nuo pareigūno laikų kasmet tikrindavausi sveikatą. Priešpaskutinį profilaktinį patikrinimą turėjau 2018-ųjų liepą, buvo viskas tvarkoje, kaip visada. Jaučiausi puikiai, tiesiog po prezidento rinkimų nusprendžiau tęsti ir atlikti profilaktinį patikrinimą, kurio metu buvo pastebėta limfinės sistemos sutrikimai, kurių anksčiau nebuvo pastebėta. Deja, tik chiriurginės operacijos metu buvo įmanoma nustatyti diagnozę. Diagnozė yra patvirtinta. Yra limfoma, pirminė stadija. Nėra išplitusi, yra taikomas gydymas. Pirmą chemoterapijos ciklą vakar praėjau, šiandien jaučiuosi puikiai. Du mėnesiai – rugsėjis, spalis – ciklai turi būti pabaigti ir gydytojai tikisi pilno pasveikimo. To tikiuosi ir aš“, – kalbėjo S. Skvernelis. 

Apie sveikatos būklę premjeras buvo trumpai užsiminęs ir socialiniame tinkle. Jame rašė, kad buvo atlikta operacija ir prašė gerbti šeimos privatumą. 

„Prieš kelias savaites atlikta operacija praėjo puikiai, dar kartą dėkoju chirurgams ir slaugytojoms už puikų darbą! Deja, turiu tęsti gydymą, todėl artimiausiais mėnesiais teks laikas nuo laiko skirti dėmesį ir būtinoms procedūroms.

Jų metu stengsiuosi, kiek tai įmanoma, neatsitraukti nuo darbų ir su atsinaujinusia komanda įgyvendinsime užduotis, kurias esame užsibrėžę. Turiu daugybę kvietimų dalyvauti įvairiuose renginiuose, tačiau šį kartą prašau man atleisti. Neatvyksiu pas Jus ne dėl to, kad nenorėčiau. Tikiu, įveiksiu ir šitą iššūkį, dėkoju savo artimiesiems, draugams ir visiems už palaikymą!“ – prieš dvi dienas soc. tinkle rašė S. Skvernelis. 

Limfoma – tai kraujo sistemos vėžys, kuris pirmiausia pažeidžia limfmazgius, bet ilgainiui gali išplisti ir į kaulų čiulpus, blužnį, kepenis, plaučius bei kitus organus.

Įvairiose kūno dalyse esančių ląstelių veikla skirtinga, tačiau visos ląstelės dauginasi ir atsikuria tokiu pačiu keliu. Normalus organizmo ląstelių dalijimasis – tai kontroliuojamas procesas, tačiau kartais dėl įvairių priežasčių ląstelių dalijimasis sutrinka, jos ima daugintis nekontroliuojamai ir besidaugindamos suformuoja darinį, vadinamą naviku. Limfoma – tai limfinės sistemos piktybinis navikas, tačiau ji gali pažeisti ir kitus organus.

Naujausi straipsniai