Premjeroje „Diena be melo“ – paslaptingas iššūkis Editai Užaitei

Edita Užaitė / Martyno Siruso nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-06 12:39
Jau kovo 22 dieną „Domino“ teatro gerbėjams bus pristatyta naujausia teatro premjera – komedija „Diena be melo“. Spektaklis žiūrovus sužavės ne tik išskirtine istorija, bet ir spektaklį gaubiančia paslaptimi, kurią kruopščiai slepia kūrybinė komanda.

Intriguojančius komedijos personažus kurs Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė, Edita Užaitė, Evaldas Jaras, Vaidotas Martinaitis, Sakalas Uždavinys ir „Domino“ teatro scenoje pirmą kartą debiutuosiantis Nerijus Gadliauskas.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

Bene didžiausias iššūkis spektaklyje laukia Editos Užaitės bei Gabijos Jaraminaitės-Ryškuvienės. Aktorių vaidmuo privers moteris suvaržyti savo galimybes. Deja, kokią paslaptį slepia personažas, neatskleidžia nei aktorės, nei spektaklio režisierius Kostas Smoriginas. K.Smorigino teigimu tai vaidmuo, kurio specifiką perprasti sunku būtų bet kuriam aktoriui. „Spektaklis turėtų tapti itin artimas kiekvienam žiūrovui. Tai subtili, jautri ir žemiška komedija apie žmones, draugystę ir meilę. Joje gausu gyvenime pasitaikančių situacijų. Tad neabejotinai bus akimirkų, kai kiekvienas žiūrovas pagalvos, ką jis darytų šioje situacijoje“, – apie būsimą premjerą pasakoja K.Smoriginas.

Spektaklis pastatytas pagal kultinę dramaturgo Filipo Lėliušo pjesę „Žaidžiame tiesą“. Šios pjesės pastatymai triumfavo net keliuose didžiuosiuose Prancūzijos teatruose. Praėjusiais metais pjesės ekranizacijos pradėjo savo kelionę po didžiąsias kino teatrų sales. 2013 metais Rusijoje buvo pastatytas filmas „Žaidžiame tiesą“, kuris buvo rodomas ir Lietuvos kino teatruose. O vos prieš kelias savaites griausmingai sutikta pjesės ekranizacija Prancūzijoje. Filme vieną iš vaidmenų atliko pats pjesės autorius Filipas Lėliušas.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

 „Diena be melo“ – tai pasakojimas apie buvusių bendrakursių trijulę, susirinkusią prisiminti audringų jaunystės nuotykių. Pašėlęs mergišius, nuobodus, ištikimybę vertinantis sutuoktinis ir užkietėjęs nevykėlis – visi jie susirinko tam, kad ir vėl pasijaustų lyg prieš dvidešimt metų. Tačiau vakarą sujaukia vieno iš vyrų draugams sugalvota staigmena. Vakarienės jis pakviečia visų trijų herojų bendrakursę – moterį,  kurią prieš dvidešimtį metų viso kurso vyrai laikė savo simpatijų objektu. Tačiau viešnia pasirodo nebe tokia kaip anksčiau... Ji pateikia buvusiems draugams itin netikėtą siurprizą.

Sunkiai besimezgant ketveriukės pokalbiams pradedamas žaisti pavojingai atviras žaidimas „Tiesa“, kurio metu jie priversti papasakoti vienas kitam tai, ką būtų linkę pasilaikyti sau. Klausimams tampant vis atviresniems sužinomi ilgus metus slėpti nepatogūs faktai apie save, draugus, meilę, šeimą, priverčiantys kvatoti, pyktis, muštis ir akimirkai atimantys žadą. Ką mes esame pasiruošę išgirsti apie savo draugus, jų asmeninį gyvenimą, išgyvenimus ar slapčiausias fantazijas? Pavojingas žaidimas kelia grėsmę ilgametei draugystei. Ar jie išlaikys šį išbandymą?

Komedijos „Diena be melo“ premjera „Domino“ teatre jau kovo 22 dieną.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai