Premjerė Ingrida Šimonytė kreipėsi į tautą: „Pandemiją galime įveikti tik susitelkę“

Ingrida Šimonytė / Stop kadras
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-15 22:17
Premjerė Ingrida Šimonytė, likus kelioms valandoms iki griežtesnių karantino reikalavimų įsigaliojimo, kreipėsi į Lietuvos žmones – prašo susitelkti ir laikytis nurodymų.

„Šiuo metu nėra lengvų sprendimų, jie paliečia visus. Tačiau tik visi kartu, susitelkę, šį sunkų laikotarpį įveiksime greičiau“, – antradienį išplatintame kreipimesi sakė Vyriausybės vadovė.

„Tuomet Vyriausybė galės anksčiau palengvinti suvaržymus ir tai padarys su malonumu. O dabar dėkoju visiems, kurie įvertina viruso grėsmę ir laikosi nurodymų“, – pridūrė ji.

Anot premjerės, šiemet įprastas Kalėdų šventimas sudarytų galimybes plisti koronavirusui.

„Šventų Kalėdų šiemet laukiame labiau nei bet kada. Pasiilgome bendrystės, šurmulio ir paprasčiausiai apkabinti artimą. Pasiilgome normalaus gyvenimo – tokio, koks buvo prieš metus. Tačiau prieš ankstesnes Kalėdas buvę įprasti dalykai dabartinėmis aplinkybėmis padėtų plisti virusui ir reikštų prarastas gyvybes“, – teigė I.Šimonytė.

Liko svarbiausias mūšis. Neabejoju, kad tik susitelkę jį laimėsime.

Ji pabrėžia, kad ligoninės šiuo metu perpildytos, medikai pavargę, o „kas valandą prarandame po vieną ar du Lietuvos žmones, kurie sirgo virusu“.

Pasak I.Šimonytės, „kasdien prarandame ir tuos, kurie dar galėjo gyventi, bet dėl sudėtingos situacijos ligoninėse laiku negavo reikalingo gydymo“.

„Tai ne vien tik skaičiai – tai žmonės: tėvai, seneliai, broliai ir seserys, draugai. Todėl prašau visų – sustokime ir likime namuose. Padėkime medikams gelbėti gyvybes. O kartu ir patys jas gelbėkime, nesudarydami sąlygų virusui plisti“, – sakė premjerė.

„Pandemiją galime įveikti tik susitelkę, tik kartu – atidėdami tai, ką galime atidėti, bendraudami nuotoliniu būdu, dėvėdami kaukes, dezinfekuodami rankas, laikydamiesi atstumo“, – pridūrė ji.

I.Šimonytė teigė dėkojanti medikams ir mokytojams bei tiems, kurie turėjo laikinai sustabdyti verslus ar darbus, taip pat ji dėkoja ir savanoriams, socialiniams darbuotojams, kurie padės vienišiems žmonėms, tėvams ir senjorams, vaikams – už supratingumą, kantrybę ir pasiaukojimą.

„Skiepai nuo viruso jau sukurti. Jau greitai jie bus prieinami tiems, kam labiausiai reikia, o vėliau ir visiems kitiems. Liko svarbiausias mūšis. Neabejoju, kad tik susitelkę jį laimėsime“, – tvirtino I. Šimonytė.

Žiūrėkite I.Šimonytės kreipimąsi: 

Lietuvoje trečiadienį įsigalioja griežtesnis karantino režimas, kurio metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos ir apribotas žmonių judėjimas.

Veiklą galės tęsti vaistinės ir maisto prekių parduotuvės, tačiau joms nebus draudžiama prekiauti ir kitomis prekėmis. Turgavietėse bus leidžiama tik maisto prekyba, atskiros ne maisto prekių parduotuvės turės užsidaryti. 

Nuo trečiadienio taip pat negali būti teikiamos kontaktinės paslaugos, trunkančios ilgiau nei 15 minučių, nevyks viešos pamaldos bažnyčiose.

Lietuvoje šiuo metu yra viena labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių Europoje. Ligoninėse šiuo metu gydoma apie 2,4 tūkst. COVID-19 pacientų. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 863 žmonės.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 96 tūkst. 452 asmenys,  53 tūkst. 501 – tebeserga, 41 tūkst. 665 – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai