Premjera: Česlovas Gabalis ir Jovita Vaicekauskaitė pristato kūrinį apie meilę Lietuvai „Nepamiršk“

Česlovas Gabalis, Jovita Vaicekauskaitė / K.Šližytės ir I.Šileikaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-12 14:47
Artėjant Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, kuri bus švenčiama vasario 16-ąją, atlikėja Jovita Vaicekauskaitė pristato dar vieną patriotinių nuotaikų persmelktą dainą „Nepamiršk“, kurią įrašė kartu su Česlovu Gabaliu, ir vaizdo klipą.

Su žinomu dainininku Jovita susitiko LRT televizijos projekto „Auksinis balsas“ užkulisiuose – mergina šiame projekte pasirodė kaip pritariančioji vokalistė.

„Dainą sukūriau pati ir pagalvojau, kad šiam žanrui nuostabiai tiktų Česlovo balsas. Pasiūliau jam prisidėti prie šios dainos. Kai jis sutiko, labai apsidžiaugiau. Su Česlovu labai paprasta ir smagu dirbti, jis nuoširdus ir paprastas. Taip pat visada smagu iš patyrusio atlikėjo gauti naudingų patarimų“, – sėkmingu bendradarbiavimu džiaugiasi dainininkė, pristatanti jau nebe pirmą kūrinį, kuriame apdainuojama meilė Tėvynei.

Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvą paliko daug jaunų žmonių, kai kurie išvyko su šeimomis, o likę čia neretai nepagaili piktų žodžių gimtinei tačiau Jovita sako nuoširdžiai mylinti savo šalį ir todėl kurianti dainas apie ją. J. Vaicekauskaitė pasakoja kasmet Lietuvos atkūrimo dieną pamininti su vyru bei dukrele – prie namų iškelia vėliavą, o vakare visuomet stebi šventinius koncertus.

„Vertinu tai, ką turiu Lietuvoje, vertinu viską, ką čia patyriau, išgyvenau, išmokau, pasiekiau. Žodis „Lietuva“ iki širdies gelmių priverčia suvirpėti, susimąstyti kas esi, kas yra tavo šeima. Ką teko patirti mūsų seneliams, protėviams. kaip besąlygiškai reikia mylėti savo žemę ir ją taip didingai ginti, saugoti ir aukotis.“, – savo pamąstymais dalijasi muzikantė ir priduria. – Kiek dabar vyksta pasaulyje baisių dalykų? Kokia tikimybė, kad vieną dieną tai nepasieks ir mūsų? Kiek propagandos brukama mums į galvas? Neleiskim, kad tai tęstųsi. Būkime vieningi, saugokime artimus, draugus. Kalbėkime, rašykime, dainuokime apie savo šalį, priminkime vieni kitiems gražius dalykus apie Lietuvą. Pamąstykime, kokios yra mūsų vertybės. Nelaikykime pykčio, kuris yra bevertis. Jeigu tik reikės eiti už savo tėvynę – eikime!“

J. Vaicekauskaitės karjeroje – tai jau trečia daina, paliečianti patriotinę temą. Prieš daugiau nei metus ji, įkvėpta sutuoktinio karininko meilės Tėvynei, pristatė jam skirtą dainą „Miško žmogui“. Praėjusį lapkritį, artėjant Lietuvos kariuomenės dienai, moteris su lietuviškos muzikos gerbėjais pasidalijo daina „Kol saulė švies“.

Muzikinio teatro studijas baigusi, prieš kelerius metus save nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje ir muzikiniame projekte „Lietuvos balsas“ išbandžiusi dainininkė šiemet planuoja išleisti ir savo kūrybos albumą. Mergina džiaugiasi kol kas galinti daryti tai, kas artima jos sielai ir džiaugiasi, kad kelią į klausytojų širdis atranda ir jos kuriamos baladės.

Vaizdo klipe panaudoti kadrai iš 2004 m. pasirodžiusios tikrais faktais paremtos istorinės režisieriaus Jono Vaitkaus dramos „Vienui vieni“. Juostoje atkuriamas sudėtingas ir kruvinas Lietuvos istorijos laikotarpis – partizanų kovas, vykusios nuo 1944 iki 1953 metų. Vaidmenis filme sukūrė Saulius Balandis, Vladas Bagdonas, Rolandas Kazlas, Vytautas Rumšas Vyresnysis, Arūnas Sakalauskas, Inga Jankauskaitė ir kiti žinomi šalies aktoriai.

Išgirskite ir įvertinkite dainą „Nepamiršk“:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai