Praūžė antroji Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena

Antroji Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena / A. Pelekausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-08 10:08
Įspūdingu prancūzų grupės „Electro Delux Band“ pasirodymu baigėsi antroji jubiliejinio Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena. Šiltą penktadienio vakarą tūkstantinė minia mėgavosi kokybiška muzika ir negailėjo ovacijų Kruizinių laivų terminale pasirodžiusiems atlikėjams.

Tradiciškai oficialus festivalio startas paskelbtas kiek prieš 18 val., kuomet Piliavietė suplazdėjo Klaipėdos miesto vėliava. Šiemet skambant dzžiazo improvizacijoms ją kėlė festivalio generalinio rėmėjo – AB „Klaipėdos baldai“ – vadovas Gintautas Vitkevičius, lietuviškų šaknų turinti JAV atlikėja Nicole Zuraitis, Alanijos džiazo festivalio „Alanya jazz festival“ organizatorius Nazmi Uyar bei Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

„Gyvuojame jau 25-erius metus ir tikrai galiu patvirtinti, kad festivalis yra gerų žmonių rankose. Jei ne tie puikūs žmonės, mūsų partneriai, draugai, bičiuliai, vargu, ar skambėtų ši graži ir laisva muzika. Kaip ir kasmet, festivalis vadovaujasi šūkiu – gera muzika geriems žmonėms. Nemanau, kad jį turėtume keisti, nes ši tema puikiai atspindi džiazą. Visa kita įvyksta muzikantų bei klausytojų, kurie savo širdimis skleidžia gerą žinią apie festivalį, dėka“, – sakė I. Grubliauskienė.

Netrukus po to, Danės upėje buvo surengtas jau ketvirtasis „džiazuojančių“ jachtų paradas.

Prabėgusį penktadienį netrūko ir kitų renginių. Vidurdienį Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje įvyko muzikos terapijos seminaras „Muzika gydo“, Etnokultūros centre buvo atidaryta Margaritos Macijauskienės „Džiazuojančių sodų“ paroda. Šiandien prasidėjo ir Lietuvos ORC čempionatas KLAIPĖDA JAZZ, kurio metu stipriausios kreiserinės jachtos varžysis iki sekmadienio.

Vakare tūkstančiai klausytojų iš Lietuvos ir užsienio sugužėjo į pagrindinį dienos koncertą Kruizinių laivų terminale. Susirinkusieji mėgavosi Gregory Boyd geležinių bačkų ir vokalo skambesiu, pritariant geriausius Odesos muzikantus vienijančiam „Alexey Petuchov trio“, lengvumu ir estetika persmelktu „Shalosh“ atliekamos muzikos skambesiu, žavingosios Nicole Zuraitis ir Karinių jūrų pajėgų orkestro pasirodymu bei šėlo pagal „Electro Deluxe Band“ užduotą ritmą.

Džiazas netils ir šeštadienį. Nuo 18 val. klausytojams skoningą ir energingą džiazą padovanos „Jazz in Kiev Band“ ir Laura Marti iš Ukrainos. Šio muzikantų tandemo muzika – tai gardus funk ir soul stilistikos, apjungtos karštais Lotynų Amerikos ritmais, kokteilis.

Bosinės gitaros garsais žavės vienas laukiamiausių garsiausių pasaulio džiazo festivalių svečių – Wojtek Pilichowski.

Neišdildomą įspūdį paliks jaunas, perspektyvus ir talentingas kompozitorius ir gitaristas Tom Ibarra. Virtuoziškai instrumentą valdantis muzikantas kiekvienu kūriniu perteikia savitą braižą ir įtraukia į džiazo muzikos garsų sūkurį.

Na, o jubiliejinį festivalį vainikuos itin laukiamas projektas „Al Mckay‘s Earth, Wind & Fire Experience“, kurį subūrė legendinės grupės „Earth, Wind & Fire“ narys, gitaros virtuozas Al McKay. Šiandien scenos profesionalas yra multi-platininių įrašų atlikėjas, šešių „Grammy“ apdovanojimų laureatas, dainų autorius ir prodiuseris. Net neabejojama, jog šis išskirtinis programos perlas pakerės publiką jau nuo pirmųjų akordų.

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms – birželio 6–8 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami.

Temos:

Muzika Klaipėda

Naujausi straipsniai