Prasidėjo gatvės teatro festivalis „SPOT“: organizatorės rekomendacijos, kur verta apsilankyti

Instaliacija „Dviračių galvosūkis“ / Irmanto Gelūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Beatričė Staniunaitė
Publikuota: 2019-07-11 19:42
Jau antrus metus iš eilės vyksiantis šiuolaikinio gatvės teatro festivalis „SPOT“ liepos 11-14 dienomis vilniečius ir miesto svečius džiugins išskirtiniais Ispanijos bei Prancūzijos menininkų pasirodymais. Gatvės teatro festivalio „SPOT“ organizatorė Jolita Balandytė teigia, kad šiais metais sulauksime išskirtinių užsieniečių pasirodymų pačiose netikėčiausiose Vilniaus miesto vietose.

„Tikimės, kad ir šiemet festivalio renginiai padės formuoti Vilniaus socialinio bendrumo zonas ir pavers jas draugiškomis bei atviromis gyventojams“, – tikisi festivalio organizatorė.

Kokia šių metų Gatvės teatro festivalio „SPOT tematika?

Šiemet rengiame tik antrąjį šiuolaikinio gatvės teatro festivalį „SPOT“, o ir gatvės teatro menas kaip žanras, vis dar kiek neįprastas mūsų publikai. Todėl labai norime žiūrovui parodyti kiek įmanoma įvairesnius spektaklius – nuo kontaktinės improvizacijos iki interaktyvių instaliacijų šeimoms. Visi šių metų festivalio spektakliai yra šiuolaikinio gatvės teatro pavyzdžiai, šmaikštūs, įtraukiantys, analizuojantys įvairias šiandieninės visuomenės ydas bei gebantys į kylančias problemas žvelgti su tam tikra ironija.

Pernai, pirmojo festivalio metu norėjome „išeiti“ iš „Menų spaustuvės“ erdvių ir pasklisti po Vilniuje esančias neįprastas vietas, tokias kaip Markučių tvenkiniai ar Prezidentūros kiemas. Šiemet turime kiek kitokį tikslą – renginius pristatyti vietose, kuriose organizuojami visai kitokio pobūdžio renginiai.

Tarkime, Tymo kvartale, kur vyksta ūkininkų turgus, o maistu rūpinasi „Open Kitchen“, šį kartą savo itin neįprasta produkcija prekiaus belgų trupė „Pikz Palace“ ir jų „Bakiulų mėsinė“. V. Kudirkos aikštėje, kur sostinės gyventojai įpratę sutikti piketuotojus ir mitinguotojus, šį kartą išvysime ispanų kūrėjų kontaktinės improvizacijos spektaklį „Pasekmės“, pasakojantį apie realybę ir prasimanymus. Tuo tarpu Vingio parke į dangų kils oro balionas, kurio keleiviai nustebins tikrai ne vieną.

Pagal ką atrinkinėjote ir sudarėte šių metų festivalio menininkų programą?

Pirmojo festivalio „SPOT“ metu apsisprendėme, kad formuodami programą į ją įtrauksime spektaklius, kurie buvo kuriami ne teatro scenai, o kiemui, skverui ar gatvei. Lietuva neturi šiuolaikinio gatvės teatro tradicijų, todėl mes, pradedantys naują festivalį Lietuvoje, visuomet dairomės į šalis, turinčias gilias šio žanro tradicijas, tokias kaip Prancūzija ar Ispanija. Todėl ir šiemet tarp „SPOT“ svečių yra kelios trupės iš Katalonijos bei Prancūzijos. O festivalio pasirodymus vienija šiuolaikinės visuomenės problemų identifikavimas bei gebėjimas iš jų pasijuokti. Labai tikimės, kad „SPOT“ žiūrovas taip pat sugebės įsitraukti į šį žaidimą.

Kuo šių metų gatvės teatro festivalio „SPOT“ programa išskirtinė?

Be jokios abejonės, šių metų programos „vinis“ prancūzų trupės „Cirque Inextremiste“ didelės apimties spektaklis „EXIT“, kuris turėtų nustebinti daugelį. Spektaklis mums tapo atskaitos tašku formuojant likusią festivalio programą. Antrojo festivalio žemėlapis taip pat kiek prasiplėtė, nutolome nuo „Menų spaustuvės“.

Festivalio lokacijas iš vienos pusės apsprendė trupės, jų techniniai reikalavimai, iš kitos – noras viešąsias erdves, kuriose vyksta kiek kitokio pobūdžio renginiai miesto gyventojams, pristatyti „SPOT“ programos kontekste. Esame linkę manyti, kad šių metų programoje sau artimą spektaklį suras įvairaus amžiaus, profesijų ir pomėgių žiūrovai.

Išskirkite ir rekomenduokite TOP 3-5 pasirodymus, kuriuos tikrai verta aplankyti.

Gatvės teatro menas jungia labai skirtingas raiškos formas. Jau ne vieną dešimtmetį rengiamuose Europos šalių festivaliuose gali atrasti tiek cirko, tiek šokio ar kontaktinės improvizacijos, tiek teatro pasirodymus. Šeimoms dažnai siūlomos įvairios interaktyvios instaliacijos. Ne išimtis ir festivalis „SPOT“. Taigi, siūlau šiuos pasirodymus:

Šeimos yra laukiamos interaktyvioje trupės iš Katalonijos „Guixot de 8“ instaliacijoje „Dviračių galvosūkis”. Ši istaliacija, kviečianti iš naujo pažinti dviratį ir jo detales, taps linksma pramoga daugeliui.

Visus, kurie liepos 12 ir 13 d. ketina Tymo turguje aplankyti belgų trupės „Pikz Palace” „Bakiulių mėsinę“, siūlome būti pasiruošusiems provokacijai su tam tikru groteskiško humoro prieskoniu. Aštrių pojūčių vengiantiems žiūrovams ir jaunesniems nei 10 metų vaikams be suaugusių palydos šis renginys yra nerekomenduojamas.

Teigiamas emocijas žiūrovams sukels ir liepos 11 ir 12 d. V. Kudirkos aikštėje pasirodysianti katalonų fizinio teatro trupė „Cia Moveo“ su spektakliu „Pasekmės“.

Liepos 13 d., 21 val. Vingio parke bus pristatytas prancūzų trupės Cirque Inextremiste kvapą gniaužantis reginys, neįtikėtinais akrobatiniais triukais stebinantis spektaklis „EXIT“.

Taip pat rekomenduojame aplankyti liepos 13 ir 14 d. Vilniaus dailės akademijos kieme pasirodysiančią trupę „Soon Company“ su šiuolaikini cirko spektakliu „Gregarious“.

Žmonės.lt

Temos:

Kultūra Teatras

Naujausi straipsniai