Antrojoje nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje komisiją pakerėjo negalią turintis reperis Vytautas Matuzas

Vytautas Matuzas – „Take it Back“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Viktorija Navickaitė
Publikuota: 2012-02-10 19:40
Penktadienio vakarą LRT studijoje įsiliepsnojo aistros – čia nufilmuota antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida, kurios metu į sceną vienas po kito lipo devyni sėkmę konkurse išmėginti panorę atlikėjai. Jų pasirodymus žiūrovai televizijos eteryje galės stebėti jau šį šeštadienį, 21:00 val. per Lietuvos televiziją.

Antrosios atrankos metu scenoje savo pasirodymus demonstravo Jurijus Veklenko, Sati, Katažina, Diana Jasilionytė, Vytautas Matuzas, Martynas Beinaris, Laura J ir Stiga, „Sweetsalt“ bei „Alive Way“, jų pasirodymus vertino autoritetinga komisija – Merūnas Vitulskis, Vladimiras Prudnikovas, Karolis Ramoška, Raigardas Tautkus ir Saulius Urbonavičius-Samas.

Pirmieji atrankos scenoje pasirodė žiūrovams iš projekto „Lietuvos talentai“ žinomi muzikantai „Sweetsalt“, propaguojantys lengvo roko muziką. Vaikinai kartu su jiems talkinančia atlikėja Kristina scenoje atliko kūrinį „My Love“. Vis dėlto, subtilus pasirodymas ir ryškiaspalviai kostiumai komisijos nepatenkino. „Iki „Eurovizijos“ dar toloka“, – sakė grupės nariams S.Urbonavičius, tikinęs jog šiame pasirodyme pasigedo surepetavimo bei balsų išlavinimo.

Antruoju numeriu scenoje pasirodžiusi jaunoji atlikėja Diana Jasilionytė žiūrovams atliko kūrinį „Dear Someone“. Vos devyniolikos sulaukusi dainininkė scenoje pasirodė vilkėdama aukso spalvos žemę siekiančią suknelę, jai pritarė trys talkinančios atlikėjos. Sodrus dainininkės balsas tarytum užbūrė studijoje susirinkusius žiūrovus, tačiau komisijos pernelyg nesužavėjo. „Tai buvo kūrybiškai nesubrandinta daina, pati labai jaudinaisi. Tačiau tu labai gražiai atrodei“, – pasirodymą vertino R.Tautkus.

Atlikėjas Martynas Beinaris žiūrovų ir komisijos simpatijas pelnyti mėgino kūriniu „Bella Donna“. Neįprasta kūrinio ritmika, žemi dažniai, sodrus atlikėjo balsas ir, rodos, lietuvių jau pamėgtas statiškumas – tokį pasirodymą M.Beinaris norėtų pademonstruoti Azerbaidžane. „Daina konkurse turi būti graži“, – paklaustas, koks kūrinys galėtų atnešti Lietuvai sėkmę, sakė atlikėjas. „Keista, tačiau didelio įspūdžio nepadarei, nors buvo kažkokių užuomazgų“, – dainininkui sakė V.Prudnikovas.

Grupė „Alive Way“, pretenduodama į Lietuvos atstovus didžiajame „Eurovizijos“ konkurse, atliko baladę „Amazed by You“. Lyriška ir subtili daina privertė studijoje susirinkusius žiūrovus linguoti – į pasirodymą įsijautė kone kiekvienas. „Vargu, ar kas nors žino, ko reikia „Eurovizijai“. Niekada negali nuspėti, kaip bus“, – po pasirodymo sakė grupės lyderis Justinas. „Sveikinu, vyrai, tai buvo labai graži roko baladė. Tikrai vykęs kūrinys, o ar jis turės sėkmę „Eurovizijoje“, galime ilgai spėlioti“, – patenkintas pasirodymu liko S.Urbonavičius. R.Tautkus savo ruožtu atkreipė dėmesį į sunkumus, su kuriais toks pasirodymas susidurtų didžiajame konkurse, tačiau pripažino, jog šis pasirodymas itin vertas dėmesio.

Galiausiai atėjo eilė savo pasirodymą pademonstruoti dar visai neseniai vaikelį pagimdžiusiai dainininkei Sati. Moteris scenoje atliko kūrinį „Light Is the One“, kuris jau nuo pirmųjų akordų pribloškė originalumu – nenuspėjama melodija, neįprasta ritmika, kompozicija. Šis dainininkės pasirodymas prilygo tikrai alternatyvai ir nemenkai nustebino ne tik studijos žiūrovus, bet ir komisiją. „Labiausiai vertinu kūrinį ir atlikimą. Negaliu pasakyti, kad daina man nepatiko, bet manau, kad žmogaus skonis priklauso nuo jo supratimo. Šįkart man tai pasirodė nelabai skoninga“, – kritiškai į pasirodymą pažvelgė R.Tautkus.

Visiškai neįprastą pasirodymą scenoje pademonstravo dainininkas Vytautas Matuzas, atlikęs repo stiliaus kūrinį „Take It Back“ (kūrinio muziką kūrė Linas Adomaitis). Negalią turinčiam, todėl neįgaliojo vėžimėlyje sėdinčiam vaikinui pasirodymo metu talkino styginių trio bei jaunoji lakštingala Evelina. Nors ir su negalia, tačiau aktyviai ir energingai – taip V.Matuzas pasirodė žiūrvams. „Širdis džiaugias matant Vytuką – žmogus vertas pagarbos, jis nebenulips nuo scenos. Vietomis atrodei kaip Eminemas“, – sužavėtas liko S.Urbonavičius. Atlikėją smarkiai išgyrė ir K.Ramoška, atkreipęs dėmesį į didelį V.Matuzo talentą. 

„Eurovizijos“ atrankos naujokė, naujoji Deivido Zvonkaus mylimoji ir viena iš TV3 projekto „Chorų karai“ generolė Katažina, atlikusi kūrinį „Euforija“, nustebino žiūrovus ekspresija ir… minimalizmu. Scenoje pasirodė tik ji ir akordionistas, tačiau itin pietietiškas moters pasirodymas padėjo užvirti daugelio žiūrovų kraujui. Vis dėlto, komisijos nariai išliko kritiški. „Manau, kad balsas neišnešė šio kūrinio erdvės. Galbūt šiek tiek save taupėte… Kažko pritrūko. Toks kūrinys atskleistų Bratislavą, bet ne Lietuvą“, – sakė Katažinai Merūnas. „Scenoje buvo emocinis laukas, bet ta melodija iš keturių natų ir akordų… Man patiko gitaros ir akordiono garsai“, – komentavo R.Tautkus.

„Eurovizijos“ atrankos sceną papuošė duetas Laura J and Stiga – klavišininkas ir dainininkė žiūrovams atliko kūrinį „Fading in the Mist“. Toli gražu ne kiekvieno ausį lepinanti kūrinio kompozicija, tačiau stiprus ir išraiškingas vokalistės balsas žiūrovus tarytum padalijo į dvi stovyklas – „gerbėjų“ ir „nesupratusiųjų“. Vis dėlto, komisija pasirodė esanti vieninga. „Lyg ir linksma buvo pradžioje, tačiau vėliau mane apėmė nerimas. Susimąsčiau, kur liko sveikas protas“, – suglumęs liko R.Tautkus, kūrinį apibūdinęs kaip „makaliošę“. Jam antrino ir K.Ramoška, atkreipęs dėmesį į atlikėjų drovumą.

Sudalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje ryžosi ir iki šiol tik iš projekto „Lietuvos talentai“ žinomas atlikėjas Jurijus Veklenko, žiūrovų ir komisijos širdis užkariauti mėginęs kūriniu „Tu ne viena“. Dainą atlikėjui parašė Edgaras Lubys, geriau žinomas „Amberlife“ slapyvardžiu. Jaunas romantikas su gitara rankose – taip scenoje atrodė dainininkas. Skausmo ir nostalgijos kupina daina apie nelaimingą meilę vertė komisiją dvejoti. „Graži daina, bet ne „Eurovizijai“…“, – svarstė V.Prudnikovas. „Tai yra saldi ir romantiška it saldainiukas daina – nučiulpta tiesiog. Nors sunku ją įsivaizduoti „Eurovizijoje“, tačiau čia ji suskambėjo gražiai“, – komentavo S.Urbonavičius. 

Nors komisijos balai atlikėjams jau žinomi, pusę galutinio verdikto, kurie trys atlikėjai pateks į didįjį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą, įvyksiantį jau kovo 3-iąją dieną, nulems balsuosiantys televizijos žiūrovai. Po šeštadienio transliacijos metu vyksiančio tiesioginio žiūrovų balsavimo, susumavus žiūrovų ir komisijos rezultatus bus paskelbta, kam lemta tęsti kovą dėl pasirodymo didžiajame „Eurovizijos“ konkurse Azerbaidžane.

KOMISIJOS VERTINIMAI:

„Alive Way“ - 41

Vytautas Matuzas  - 40

Diana Jasiulionytė  - 36

Katažina - 34

Jurijus Veklenka - 34

Sati - 32

„Sweetsalt“ - 30

Martynas Beinaris - 26

„Laura J & Stiga“ - 23

15min.lt

Naujausi straipsniai