Prancūzijos levandų laukai virto podiumu – pristatyta jubiliejinė dizainerio Jacquemus kolekcija

„Jacquemus“ 2020 m. pavasario/vasaros kolekcija/Vida Press nuotr.
Autorius: Greta Kukštaitė
Publikuota: 2019-06-27 10:01
Prancūzų dizainerio Jacquemus mados namų dešimtmečio kolekciją vainikavo Prancūzijos Provanso dvasia – purpuriniuose levandų laukuose buvo nutiesta 500 metrų ryškios rausvos spalvos audinio, kuriuo žingsniavo garsūs pasaulio modeliai.

Atmosfera atimė žadą daugeliui – kaimas virš kalvos, dūzgiančios bitės, žydras Provanso dangus, saulė ir akinanti šiluma, nuo kurios pasislėpti buvo galima tik po specialiais baltais skėčiais – apie viską pagalvota iki mažiausių smulkmenų. 

Pats dizaineris teigė: „Norėjau, jog kolekcija atrodytų kaip David Hockney tapyba ar Christo instaliacija per laukus su daugybe Provanso dvasios raštų ir spalvų“.

Jaunatvišką šių mados namų žavesį, įtaką ir galią pritraukti tiek svečių iš visų žemynų rodo šio dizainerio gebėjimą kaskart nustebinti ir pristatyti kažką naujo. Kolekcija tarsi priminė sugrįžimą į vaikystę ir jaunatviškų linksmybių troškimą, tačiau šio dizainerio nereikia terorizuoti ar aptarinėti, jo prekės ženklas yra būtent toks – jaunystė, seksualumas, linksmybių troškimas ir optimizmas. Jis teigia, jog ir pardavimai tarp jaunesnės kartos sparčiai išaugo.

Dizaineris sujungė ir pristatė bendrą kolekciją tiek vyrams, tiek moterims, tad jis priėmė sprendimą rudens Paryžiaus mados savaitėje nedalyvauti. 

Pasirodymas baigėsi Europos vyrų mados sezonu – kitų metų vasarą vyrams siūloma nebijoti ryškių intarpų ir pastelinių spalvų, hipiškumo elementų. Aktualūs bus gamtos, tapybos, gėlių raštai, daug sluoksnių ir itin laisvi siluetai, plačios kapri stiliaus kelnės.

Galvos dangalai alsuote alsuoja atostogomis ir yra privalomas kiekvienos vasaros aksesuaras, tad madingi bus tiek vyrų, tiek moterų tarpe.

„Jacquemus“ 2020 m. pavasario/vasaros kolekcija/Vida Press nuotr.
„Jacquemus“ 2020 m. pavasario/vasaros kolekcija/Vida Press nuotr.

Riba tarp moteriškumo ir vyriškumo išnyksta. Tie patys laisvi ir neįpareigojantys siluetai pristatomi ir moterų aprangoje. Jacquemus apjungė vyrų ir moterų madą į bendrą visumą, naudodamas tas pačias spalvas ir raštus, kiekviename drabužyje atskleidžiant jas vis kitaip. Moterų aprangoje dominuos griežti vyriški kirpimai, pastelinės spalvos, kuo laisvesni siluetai, raštai ir šiek tiek vintažo.

Tačiau taip pat dominuos didelės rankinės ir krepšiai, tikromis prancūziškos Rivjeros atostogomis alsuojančios ilgos plevėsuojančios suknelės.

„Jacquemus“ 2020 m. pavasario/vasaros kolekcija/Vida Press nuotr.
„Jacquemus“ 2020 m. pavasario/vasaros kolekcija/Vida Press nuotr.

Dizaineris šią atmosferą pasirinko ne veltui: „Mano šaknys ir viskas, kas man svarbu, yra čia. Nevadinkite manes paryžiečiu. Aš esu iš Prancūzijos pietų.“

Po pasirodymo visi svečiai persikėlė į kviečių lauką, kuriame vyko vakarėlis. Jo metu dizaineris ėmėsi apmąstymų: „Visada noriu pasakyti teigiamus ir motyvuojančius žodžius jaunajai kartai: viską pasiekiau savo jėgomis ir tai yra įmanoma kiekvienam iš mūsų!“. 

Naujausi straipsniai