Prancūzijos garsenybės smerkia planus bausti prostitucijos vartotojus

Catherine Deneuve 2013 metais / „Scanpix“ nuotr.
Catherine Deneuve 2013 metais / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2013-11-16 19:27
AA

Dešimtys Prancūzijos garsenybių, tarp jų didžiojo ekrano garsenybė Catherine Deneuve, pasirašė peticiją, smerkiančią vyriausybės planus sugriežtinti kovą su mokančiais už seksą.

„Nors ir nepalaikome prostitucijos bei jos nepropaguojame, tačiau atsisakome bausti tuos, kurie verčiasi prostitucija, ir tuos kurie naudojasi jų paslaugomis“, – sakoma peticijoje, kurią šeštadienį paskelbė Prancūzijos žiniasklaida.

„Reikalaujame tikrų debatų be išankstinių ideologinių įsitikinimų“, – nurodoma tekste, kurį pasirašė apie 60 žmonių, tarp jų – roko žvaigždės, kino kūrėjai ir buvęs kultūros ministras.

Siūlomo kovos su prostitucija įstatymo projektą Nacionalinė Asamblėja svarstys lapkričio 27 ir 29 dienomis. Pagal tą teisės aktą siūloma bausti ne seksualinių paslaugų teikėjus, o vartotojus, ir taip palaipsniui išrauti prostituciją.

Mokantiems už seksą ketinama skirti 1,5 tūkst. eurų (5,2 tūkst. litų), o antrąkart įvykdžiusiems tokį nusižengimą – dvigubai didesnes baudas.

Prostitucija Prancūzijoje yra teisėta, tačiau draudžiama agresyviai siūlyti savo paslaugas potencialiems klientams, užsiimti sutenerių veikla ir verstis prostitucija nepilnamečiams.

Naujoji peticija buvo paskelbta šalyje vykstant audringiems debatams dėl seksualinių paslaugų teikimo ir pirkimo.

Prancūzijos estrados veteranas Antoine'as sakė naujienų agentūrai AFP, kad pasirašiusieji „sutinka, jog vyriausybė turėtų kovoti supriverstine prostitucija“. Tačiau „dar griežtesnis įstatymas tik pasiųs tuo besiverčiančius žmones giliau į pogrindį“, pridūrė jis.

Interviu savaitraščiui „Le Point“, Antoine'as taip pat sakė, kad „nėra jokio ryšio“ tarp šios peticijos ir spalį paskelbto pasipiktinimą išprovokavusio manifesto, kuriame buvo pareikšta: „Nelieskit mano kekšės.“

„Manome, kad kiekvienas turi teisę laisvai pardavinėti savo žavesį – ir netgi tai mėgti“, – sakoma tame manifeste, kurį daugelis pasmerkė daugelis komentatorių socialiniame tinkle „Twitter“ ir vyriausybės pareigūnai.