Pramuštas laivo korpusas lietuviams nesutrukdė skinti laurų motorlaivių čempionate Taline

Baltijos valstybių motorlaivių sportininkai grūmėsi itin svarbiose metų varžybose / Veisturso Laciso nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-07-28 11:16
AA

Dvi dienas Taline, Harku ežere geriausi Baltijos valstybių motorlaivių sportininkai grūmėsi svarbiose metų varžybose. Dėl dalyvių gausos ilgesniame čempionate netrūko nei galingų varžovų, nei adrenalino.

Daug emocijų krante ir vandenyje sukėlė R-1000 gliserių klasės atstovai. Antro važiavimo metu įvykus incidentui vandenyje daugkartinis Lietuvos čempionas Tomas Marcinkus į krantą grįžo pramuštu laivo korpusu. Tomui surinkus vienodą taškų skaičių su latviu Janiu Kukalks viską išspręsti turėjo paskutinis trečiasis kitos dienos važiavimas. Lietuvio ir jo mechanikų komandos užsispyrimo dėka per naktį atstačius pažeistą laivo korpusą Tomas Marcinkus kitą dieną užtikrintai iškovojo pergalę trečiame važiavime ir tapo R-1000 gliserių klasės Baltijos šalių čempionu.

Daugiausia Lietuvos sportininkų varžėsi OSY-400 klasėje. Vicečempionu šioje klasėje tapo Gintaras Marcinkus, atkaklioje kovoje varžęsis su estu Rene Suk. Trečia vieta atiteko puikiai pasirodžiusiam lietuvaičiui Arvydui Dranseikai, ketvirta vieta teko tenkintis tolygiai progresuojančiam Gyčiui Vyšniauskui, o debiutantas Joris Gužė, nustebindamas ir aplenkdamas tituluotus bei stiprius konkurentus, įsitaisė penktoje vietoje.

Atkakli kova vyko GT-15 klasėje, kurioje varžėsi vienintelė tituluota lietuvaitė Nida Kilinskaitė, o GT-30 klasėje puikią vairavimo techniką pademonstravęs vicečempionu tapo Mantas Kukcinavičius.

F-500 laivų klasėje kova užvirė tarp tituluoto ir labai patyrusio lietuvio Glebo Sobčiuko, Laimio Armono ir esto Erko Abrams, bet variklio gedimas Glebą nustūmė į ketvirtą vietą, o vicečempionu tapo Laimis Armonas.

Įdomi kova vyko RN-2000 gliserių klasėje, kurioje, sugrįžęs po pertraukos į motorlaivių sportą, Egidijus Dagilis turėjo kovoti su patyrusiais Latvijos sportininkais. Lietuviui tik nedidele surinktų taškų persvara nepavyko patekti į nugalėtojų trejetuką ir jis liko ketvirtas.

F-4 (formulės) klasėje surėmė pečius tarptautinių varžybų daugkartinis nugalėtojas lietuvis Paulius Stainys ir Latvijos sportininkas Niklavs Parolis. Lietuvis puikiu vairavimo stiliumi iškovojo pergalę ir tapo Baltijos šalių čempionu. Pauliui taip pat atiteko ir Baltijos šalių čempionato F-4 pereinamoji taurė, kurią jam įteikė Estijos federacijos prezidentas Vahur Joala.

Harku ežere šįmet varžėsi gausus sportininkų būrys iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Slovakijos ir Lenkijos.