Pramogų pasaulio atstovai palaiko homoseksualų teises ir kritikuoja Petrą Gražulį: „Jeigu norėjote likti viduramžiuose, nereikėjo stoti į Europos Sąjungą “

Justė Arlauskaitė-Jazzu, Roertas Kalinkinas, Erica Jennings, Agnė Grigaliūnienė, Agnė Armoškaitė, Tadas Vidmantas / Žmonės.lt nuotr.
Justė Arlauskaitė-Jazzu, Roertas Kalinkinas, Erica Jennings, Agnė Grigaliūnienė, Agnė Armoškaitė, Tadas Vidmantas / Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-05-22 11:41
AA

Seimas praėjusį antradienį ėmėsi svarstyti net du įstatymus, susijusius su homoseksualių asmenų teisėmis ir net 50 Seimo narių balsavo už Petro Gražulio iniciatyvą, kuri numato baudas nuo 1 iki 3 tūkst. litų. Tai išgirdę žinomi Lietuvos pramogų pasaulio atstovai suskubo pareikšti savo nuomonę apie Seimo nario norimą priimti įstatymą ir jo pasekmes žmogaus teisėms.

Anot įstatymus pasiūliusio P.Gražulio, baudos bus skiriamos už „Konstitucijoje išvardintų šeimos pagrindų viešą niekinimą, visuomenės dorovei prieštaraujančių renginių organizavimą“. Kaip dėstoma aiškinamajame rašte, siekiama įtvirtinti, kad už „renginių, tokių kaip homoseksualų eitynės bei paradai, organizavimą būtų įtvirtinta administracinė atsakomybė.“ Be to, Seimas pradėjo svarstyti įstatymų pataisas, kurios, anot autorių, turėtų užkirsti kelią homoseksualams globoti ar įsivaikinti vaikus.

Posėdžiuose Petras Gražulis homoseksualumą lygino su vėžiu, kurį reikia gydyti pirmoje stadijoje. Seimo narys teigė: „Šita veislė nesidaugina, bet jų daugėja per propagandą. Todėl ją turime uždrausti“.

Įstatymų pataisos Seime gali būti priimtos tik dar po dviejų balsavimų, tačiau vien jų svarstymai sukėlė didžiulį ažiotažą ir pasipiktinimo bangą. Jūsų dėmesiui – žinomų žmonių nuomonės šia tema.

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu

Jau kiek kartų šnekėta apie homoseksualų teises ir apie jų eitynes... Gal mums, piliečiams, pasiūlyti baudą politikams už nepagarbą žmogaus teisėms? Dauguma Seimo narių tikrai neišsimokėtų... Gal jie neturi ką veikti?.. Man asmeniškai net minties nekiltų smerkti žmones, kurie nori mylėti ir švęsti savo meilę. Juk jie visiškai tokie patys kaip mes – plaka tos pačios širdys, jie lygiai taip pat nori būti mylimi ir gerbiami. Aš net nesugalvočiau bandyti pasmerkti šiuos žmones, o štai kai kurie mūsų Seimo narių poelgiai – tikrai neatleistini. Šitas įstatymas – vienas jų. Palaikau LGBT asmenų teises ir tikiuosi, kad greičiau pradėsime gerbti visus Lietuvos piliečius!

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Dainininkė Erica Jennings

Po kelių savaičių Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai. Į mus bus nukreiptos tarptautinės spaudos akys ir ausys. Ar jūs norite, kad visi diskutuotų apie šį lunatiką politiką (Petrą Gražulį – red. past.) ir jo absurdišką įstatymą? Tokiu metu, kai suklestės turizmas, norite sukurti tokį savo šalies ksenofobišką ir homofobišką įvaizdį?.. Kreipiuosi į tuos, kurie gali sustabdyti šį įstatymo projektą. Jeigu norėjote likti Viduramžiuose, nereikėjo stoti į Europos Sąjungą, priimti jos finansavimo, naudotis tokiais privalumais, kaip laisvas judėjimas tarp šalių ir t.t. Negalima tuo naudotis ir kartu būti tokiais netolerantiškais. Visi nusipelnė lygių teisių, nepaisant savo lyties, rasės, amžiaus ar seksualumo.“

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Menininkė, kostiumų dailininkė Agnė Jagelavičiūtė

Kai kurių Seimo narių tamsuoliškumas ir elementari nepagarba žmonių teisėms kelia siaubą. Šalyje, ir taip kankinamoje visokių baimių ir patyčių, tokie žmonės nuolat skatina socialinę neapykantą. Balsuoju už tai, kad atsirastų baudos „bukiams“ ir tamsuoliams.

 

 

 

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Dizaineris Robertas Kalinkinas

Kyla mintys, kokie dar įstatymų projektai sukasi pono Gražulio galvoje? Kas bus toliau? Privalomi tautos skiepai su teisinga seksualine orientacija? Nesutinkantiems skiepytis tūkstantinės baudos? O gal uždrausime žmonėms išvykti iš Lietuvos, nes gali grįžti „užsikrėtę“ ir parvežti nedorovingų minčių? Dar ims žmogus ir taps tolerantiškesnis ne tik homoseksualių žmonių atžvilgiu, bet ir kitos religijos ar rasės žmonėms. Va tada nespėsim rinkti baudų...

 

 

 

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Laidų vedėja Agnė Grigaliūnienė

Pamačiusi pono Gražulio pasisakymus, galiu tik paantrinti, kad akivaizdžiai pažeidžiamos žmogaus teisės, didinama priešprieša ir nesantaika visuomenėje. Mūsų visuomenė dėl tokių veiklų, įstatymų ir personų darosi piktesnė, kupina melo ir tų baisių, mums įprastų „nutylėjimų“. Yra begalės problemų Lietuvoje, kur skriaudžiamas, mušamas ir nužudomas žmogus – apie tai kalbant  pono Gražulio negirdėt, ko gero, dėl to, kad tose srityse taip politinės reklamos lengvai nepasidarysi... Kita vertus, mūsų visuomenė smurtą – visokį – linkusi laikyti norma, tai, ko gero, paveldėjome iš Sovietų sąjungos laikų. Būtent iš tokių pasisakymų, veiksmų ir gimsta smurtas prieš kitą ir patį save.

 

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Žurnalistė, modelis Gabrielė Martirosianaitė

Riboti žmogaus laisvę tas pats, kas iš jo atimti rankas ir kojas. Gyvename demokratiškoje šalyje, tačiau tokie politikai kaip Petras Gražulis verčia tuo abejoti ir gailėtis, kad nuo kvailumo vaistų nėra! Taip norėtųsi juos sugirdyti ponui Petrui… Tikiu, kad vienas žmogus, kupinas neapykantos ir nepasitenkinimo, negali nieko pakeisti. Politikas teigia, kad „homoseksualūs žmonės yra veislė, kurią reikėtų uždrausti“… Aš siūlau šią frazę pakeisti – kvailų žmonių veislę reikėtų uždrausti!“

 

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Komikas Paulius Ambrazevičius

„Manęs nestebina, kad ponas Petras, desperatiškai įsikabinęs parlamentaro kėdės ir norėdamas vėl būti išrinktas Gargžduose, imasi tokių veiksmų – stebina tai, kad Seime atsirado 50 tokias pačias tamsuoliškas pažiūras demonstruojančių parlamentarų. Kita vertus, tai tik įstatymo svarstymo pradžia, tikiuosi, kad ilgainiui sveikas protas nugalės.

 

 

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Muzikos kūrėjas, prodiuseris Vitalijus Puzyriovas-Vaiperis

Jei tik tokiomis priemonėmis ponas Petras sugeba pateisinti rinkėjų lūkesčius, tai jis yra politinis impotentas. Žvelgiant iš žmogiškosios pusės, kai ribojama prigimtinė žmogaus teisė į laisvę – ir ne šiaip ribojama, o baudžiama – tai kvepia nacistine priespauda. Ir tai nieko bendro su šeimos vertybėmis neturi, nes tai kiekvieno piliečio asmeninis reikalas.“

 

 

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Muzikos konsultantas Markas Splinteris

Negaliu patikėti, kad 2013'aisiais Europoje dar egzistuoja šalis, kurioje Seimas galvoja, kad homoseksualumas yra liga ar grėsmė šaliai. Man atrodo paradoksalu, kad lietuvių mąstymas primena Šariatą...

 

 

 

 

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Repo ir tekstų atlikėjas Žygimantas Kudirka-Mesijus

Pilietinės laisvės – tai ne vinilinė plokštelė. Pilietinės laisvės yra „mp3“. Davęs kitam – pats neprarandi. Vien todėl reikia dalintis! Negalima blokuoti santykių.

 

 

 

 

 

 

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Režisierius, scenaristas Tadas Vidmantas

Jei jau mūsų tikslas grįžti į praeitį, tai gal ir eretikų bei raganų deginimus reiktų įteisinti? Kiekvieną penktadienį, Katedros aikštėj po kelis viešai paleist į orą pelenais. Tai bent pramoga miestiečiams būtų!

Dėl įsivaikinimo. Ar galėtų ponas Gražulis (ar bet kuris kitas iš tų ponų) atsakyti į tokį klausimą – ar neturėti jokių tėvų yra geriau nei turėti du tėčius ar dvi mamas? Jei jo atsakymas „taip“, tuomet jis ir yra pagrindinis šeimos priešas.“

 

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Luko Balandžio nuotr.

Vytauto Didžiojo Universiteto sociologijos profesorius Artūras Tereškinas

Tik Lietuvoje, kuri darosi vis panašesnė į Putino Rusiją, galimos tokios beprotiškos iniciatyvos kaip Petro Gražulio. Gražulis ir į jį panašūs ne tik kad niekina šeimos instituciją (prisiminkime Egidijų Vareikį – aut.past.), bet ir kėsinasi į esmines žmogaus teises. Lesbietės, gėjai, biseksualai ir transeksualai yra tokie pat Lietuvos piliečiai, kaip ir visi kiti. Todėl jie turi turėti tas pačias teises: teisę viešai reikšti savo įsitikinimus, teisę į valstybės pripažintą partnerystę ir galimybę įsivaikinti bei auginti vaikus.