Pragarą Švedijoje išgyvenusi moteris pagalbos nesulaukia net Lietuvoje

Sigita / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-07 14:17
Antradienį „TV pagalbos“ studijoje – pamokanti Sigitos gyvenimo istorija. Moteris pamilo švedą, su juo susilaukė dukrelės, tačiau neilgai trukus suprato, jog vienintelė išeitis – pabėgti nuo vyro. Vis dėlto net ir grįžusi į Lietuvą moteris jaučiasi diskriminuojama, nes teismuose daugiau pagalbos sulaukia jos vyras nei ji.

„Lemtinga pažintis viename prekybos centre mane nuvedė į Švediją, tačiau net neįsivaizdavau, kad po penkerių metų man teks imti dukrytę ant rankų ir sprukti iš ten nuo smurtaujančio sutuoktinio“, – TV3 laidos „TV pagalba“ vedėjams Renatai Šakalytei ir Andriui Kaluginui pasakojo Sigita.

Moteris prisiminė, kad gyvenimas Skandinavijoje toli gražu nepriminė pasakos. Netrukus paaiškėjo, kad jos meilė – IT specialistas Jonas gyvena varganame namely, vėliau jis prarado darbą ir net ketverius metus nesugebėjo susirasti kito, tad šeimą užgriuvo finansiniai sunkumai. „Svarbiausia, kad Jonas – žmogus be savo nuomonės. Jis buvo visiškai priklausomas nuo savo šeimos. Jo šeima – turtinga ir įtakinga, o Jonas – tarsi balta varna, vykdanti sesers valią“, – pasakojo Sigita.

Šeimoje dėl pinigų trūkumo prasidėjo nesutarimai. Sigita atvira – ji kentėjo, nes buvo gėda grįžti į Lietuvą. „Man tai buvo antra santuoka ir nenusisekusi. Žinojau, kad mama labai išgyvens, todėl slėpiau nuo artimųjų, kol vieną dieną Jono sesuo ir jis pats pareikalavo palikti bendrus namus“, – prisiminė Sigita. Spalio mėnesį ji su visais savo daiktais, be paso, be dokumentų buvo išmesta į gatvę.

„Tada supratau, kad Švedijoje esu tik svetimšalė, tiesiog nieko verta. Mano interesų jokios institucijos negina. Tačiau man nusišypsojo laimė ir vieno gero lietuvio padedama aš su dukra sprukau iš Švedijos“, – pasakojo Sigita.

Grįžusi į Lietuvą moteris įsisuko į teismų maratoną: pirmiausia sekė skyrybų procesas, o dabar tenka minti teismų slenksčius, nes buvęs sutuoktinis reikalauja, kad dukra augtų ten, kur gimė – Švedijoje. „Esu pasiryžusi kovoti už vaiką, neatiduosiu jo vyrui. Jis yra nestabilios psichikos, jis smurtavo prieš mane. Nuotraukose galite pamatyti įrodymus“, – kraujosrūvomis nusėtas rankas rodė Sigita.

Sigita stebėjosi mūsų valstybės politika. „Aš pabėgau su vaiku kaip stoviu, nieko neturėdama, o dabar turiu savo lėšomis samdytis advokatą. Tuo tarpu mano buvęs vyras Jonas Lietuvoje gauna nemokamas advokato paslaugas“, – skundėsi moteris.

„Švedijoje perėjome su dukrele tikrą pragarą, Lietuvoje mums saugiau, čia namai, tačiau laukia teismų maratonas. Puikiai suprantu ir žinau, kad buvusiam vyrui vaiko nereikia, vaikas tėra tik keršto plano dalis“, – laidoje „TV pagalba“ pasakojo Sigita

Visą istoriją iš pirmų lūpų išgirsti galite laidoje „TV pagalba“ šiandien 16.30 val. per TV3.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai