Praėjus dviem savaitėms po Julijos Žižės ašarų ir atsiprašymo – kolegų komentarai

Julijai Žižei palaikymą išreiškė Ieva Zasimauskaitė, Agnė ir Nerijus Juškos, Dainius Martinaitis
Julijai Žižei palaikymą išreiškė Ieva Zasimauskaitė, Agnė ir Nerijus Juškos, Dainius Martinaitis
Šaltinis: Žmonės
2020-11-04 11:03
AA

Dėl kontroversiško Julijos Žižės konkurso kilus kritikos ir pasipiktinimo bangai, spalio 21-ąją ji pareiškė pasitraukianti iš socialinių tinklų. Praleidusi kelias savaites tyloje, panašu, J.Žižė grįžta atgal į viešumą – Žmonės.lt redakciją pasiekė pranešimas spaudai su Juliją palaikančių žinomų žmonių komentarais apie audrą sukėlusį konkursą.

Julija Žižė spalį paskelbė apie „padėkos akciją“ – socialinių tinklų sekėjams skirtą konkursą, kuriame jie galėjo laimėti BMW X3, krūtinės korekcijos operaciją ir kitus prizus. 

Nemalonumai prasidėjo, paaiškėjus faktui, kad konkurso automobilis – pačios J.Žižės anksčiau važinėtas visureigis. O paskelbus laimėtoją, internautams apskritai kilo įtarimų dėl konkurso taisyklių skaidrumo. 

Netrukus J.Žižė pareiškė besitraukianti iš socialinių tinklų. O praėjus keletui savaičių po jos viešo išstojimo, buvo išplatintas pranešimas spaudai su Julijai palaikymą reiškiančių žinomų žmonių komentarais.

Dainius Martinaitis: „Skandalas kilo dėl aiškių, bet iki šiol neįvardintų priežasčių“

Už ką gi buvo nuteista Julija? Už tai, kad sugudravo? Nepasakė visos tiesos? O ar privalėjo? Na, yra sakančių, kad tai būtų buvę sąžininga. Gerai. O kas pasikeistų? Įvertinus šių laikų „trendus“, „influencinimo madą“, žmonių norą kažką „sekti“, gal net būtų buvę geriau pareklamuoti mašiną, pasakojant, kad ja važinėjo ir pati patikrino nemažai gerbėjų turinti nuomonės formuotoja. Juk turėti tai, ką turi „bunkės“, „siegelai“ ar dar kažin kas dabar yra super.

Dainius Martinaitis / Brice Barrett nuotr.

Žaidimas įvyko? Įvyko. Nugalėtojui mašina padovanota? Padovanota. Kažkam nepatiko žaidimo aplinkybės? Reikėjo nežaisti, juk niekas nevertė. Užkliuvo žaidimo taisyklės? Sugalvokite savo ir žaiskite. 

Ar buvo padaryta klaidų organizuojant žaidimą? Be abejonės. Bet jos – ne mirtinos. 

Kodėl žaidimas sulaukė kritikos? Dažnu atveju – pavydo. Dar viena priežastis – rasta eilinė proga pasireklamuoti.

Buvo kaltinančių Juliją, kad ji žaidimą sugalvojo norėdama padidinti savo sekėjų skaičių. Gal aš kažko nesuprantu, bet ar ne to trokšta visi nuomonės formuotojai? Kuo daugiau sekėjų, tuo brangesnis tavo „postas“. Juk taip? Tai kodėl kilo toks ažiotažas? 

Živilė Jonikaitė ir Gediminas Juodeika / Gedmanto Kropio nuotr.

Gediminas Juodeika: „Smurtautojas – tai žmogus, neradęs harmonijos“

Psichologinį smurtą galime patirti visur ir pačiomis įvairiausiomis formomis. Paprastai tariant, psichologinis piktnaudžiavimas tampa smurtu tuomet, kai išsakytais žodžiais yra specialiai ir pakartotinai siekiama įskaudinti ar sumenkinti kitą žmogų. 

Mano nuomone, tai, kas prasidėjus, tęsiantis ir pasibaigus automobilio žaidimui vyko viešojoje erdvėje, taps ateities psichologinių, marketingo bei daugelio kitų vadovėlių ar seminarų nagrinėjimo objektu.

Agnė ir Nerijus Juškos / Vido Černiausko nuotr.

Agnė ir Nerijus Juškos: „Geriau jau padaryti klaidą atleidžiant, nei klaidą nubaudžiant“

Būna tokių situacijų, kai nesinori nieko sakyti. Tik apkabinti ir palinkėti stiprybės.

Nė vienas iš žaidimo organizatorių iki šiol nebuvo susitepęs ar pagarsėjęs nedora, abejotina veikla. Todėl jais lyg ir nebūtų pagrindo abejoti. Iki tol, kol suklydo. Tiesiog suklydo. Bet kodėl jie buvo taip stipriai nubausti? Kartą naršydami internete radome tokią citatą, kuri tarsi yra sukurta būtent šitai situacijai – „Geriau jau padaryti klaidą atleidžiant, nei klaidą nubaudžiant“. Tai galinga mintis. Ir labai prasminga. Į visą žaidimo istoriją žiūrime su viltimi, kad žmonės taps supratingesni ir gailestingesni, o tie, kas daro gerus darbus, net ir tokioms kliūtims iškilus, nenustos jų įgyvendinti.

Ieva Zasimauskaitė: „Nepamirškim dar ir to fakto, kad kritika ir patyčios – du skirtingi dalykai“

Aš pradžioje kažkaip praleidau pro akis ir tą konkursą, ir viską, kas vyksta, nes jaučiau, kad nenoriu gilintis. Tačiau vėliau buvo neįmanoma nepastebėti, nes atrodė, jog beveik viskas tik apie tai sukasi. Ir man pasidarė labai gaila, kad tai vyksta viešojoje erdvėje, kad tai mato tiek paaugliai, tiek suaugę ir jiems tai atrodo normalu! Teisti žmogų... Juk mes visi gyvenime darome klaidų... Ir net nebūtinai tai buvo klaida! Kas taip pasakė?

Ieva Zasimauskaitė/Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Man atrodo, kad Julija tiesiog dirbo savo darbą – juk reklama bei marketingas ir yra apie tai, kaip pritraukti sekėjus, žmones, kad jie pirktų arba naudotųsi tavo paslaugomis. Nors aš asmeniškai taip nebūčiau dariusi ir apskritai esu kitos nuomonės tiek apie reklamas, tiek apie sekėjus, bet man buvo skaudu žiūrėti į visus pasisakymus apie Juliją. Ypatingai po viso konkurso ir jos pasidalinto atsiprašymo. Atrodo, kad žmonės tik ir laukė kažką parašyti BLOGO, bet ar nors vienas pagalvojo apie tai, kad ji turi jausmus, vaikus, šeimą? Kad jai irgi skauda... kad kritika yra gerai, bet ji turi būti konstruktyvi. Be to, intelektualaus žmogaus savybė yra kritiką sakyti asmeniškai, nes, kad ir kokia ji būtų, dažnai žeidžia ir tai visiškai normalu.

Kiekvienam kritika yra neskanu, bet nepamirškim dar ir to fakto, kad kritika ir patyčios – du skirtingi dalykai. Jeigu pažiūrėtume komentarus... ten GRYNOS patyčios.