Prabilo „Kremliaus bankininku“ praminto oligarcho buvusi žmona: „Tai yra banditų pasaulis“

Aleksandra Tolstoj ir Sergejus Pugačiovas, Vladimiras Putinas / Vida Press ir stopkadro nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Prieš kurį laiką grafienė Aleksandra Tolstoj viešai prabilo apie savo košmarišką santuoką su vienu turtingiausių Rusijos oligarchų, „Putino bankininku“ pramintu Sergejumi Pugačiovu. Dabar ji rado progą papasakoti ir apie tai, kokie buvo jo ir Vladimiro Putino bendradarbiavimo užkulisiai. Pasak Aleksandros, jie abu gyvena „banditų pasaulyje, kuriame Rusijos prezidentas – „didelis narcizas“, priimantis sprendimus nesivadovaudamas strategija.

Žinoma Rusijoje grafienė su milijardieriumi Sergejumi Pugačiovu, kuris paliko šalį ir išskrido į Prancūziją, kartu susilaukė trijų vaikų. Pasirodo, dabar V.Putinas dėl šio pabėgimo vyrą laiko šalies išdaviku, rašo dailymail.co.uk.

Nors Aleksandra Tolstoj artimai niekada nebendravo su Rusijos prezidentu, tačiau iš savo vyro sužinojo apie jo „spontanišką“ elgesį. Apie tai moteris pasisakė ITV laidoje „Lorraine“.

„Nesu su juo susitikusi ar kalbėjusi, bet buvau kambaryje su juo. Sakyčiau, mano supratimu, Sergejus yra savotiškas Putino mikrokosmosas.

Tai, kaip jis veikia, yra banditų pasaulis. Tai, kaip šie banditai veikia, rodo, kad jie neišvengiamai yra didžiuliai narcizai. Pats Sergejus man daug pasakojo apie Putiną ir, sakyčiau, jis veikia neturėdamas strategijos.

Aleksandra Tolstoj pokalbių laidoje / Vida Press nuotr.

Manau, kad jis labai spontaniškas, o jo ego vaidina didžiulį vaidmenį. Yra daug spekuliacijų, ar jis neserga, o jo veidas, atrodo, tai suponuoja dėl savo didžiulio išsipūtimo. Žinau iš to, kaip Sergejus elgėsi. Kai atsiduria užnugaryje, jie išsilieja ir daro neįtikėtinai savidestruktyvius dalykus, nes tai, ką daro Putinas, yra labai pražūtinga Rusijai“, – interviu ITV laidos metu kalbėjo grafienė.

Aleksandra, kuri šiuo metu su savo trimis vaikais gyvena Anglijoje, sako, kad dėl konflikto Ukrainoje ji ir jos devynerių metų dukra „verkia visą dieną“.

„Niekas, ką esu išgyvenusi, neprilygsta tam, kas vyksta Ukrainoje, ir tai yra siaubinga, net mano devynerių metų dukra verkia visą dieną. Manau, kad žmonės Vakaruose nesupranta, jog kiekvienas rusas turi giminaičių Ukrainoje.

Manau, kad blogiausia, ką girdėjau, yra tai, kad rusų tėvai skambina savo vaikams Ukrainoje, ir jie jiems sako: „Tai siaubinga, mus bombarduoja, ką mums daryti?“. O tėvai atsako: „Ne, jūsų nebombarduoja, neklausykite propagandos, mes atvykome jūsų išvaduoti“, – apie melą Rusijoje prabilo A.Tolstoj.

Vladimiras Putinas ir Sergejus Pugačiovas / Stopkadro nuotr.

Aleksandros titulas kilęs iš jos proprosenelio Pavelo Tolstojaus-Miloslavskio, kuris buvo tituluotas grafu už nuopelnus paskutiniajam Rusijos imperatoriui Nikolajui II iškart po Pirmojo pasaulinio karo.

Ji su S.Pugačiovu, kažkada pramintu „Kremliaus bankininku“, susipažino dėstydama anglų kalbą Maskvoje, tačiau sako, kad jiems susitikus, jis jau buvo prarandantis V.Putino palankumą.

„Tai buvo tikrai beprotiška ir iš tikrųjų man suteikė gana siaubingą supratimą apie tai, kas dabar vyksta. Jis turėjo būti vienas iš žmonių, nuvedusių Putiną į valdžią. Kai aš jį sutikau, jis jau buvo su juo susipykęs, kaip suprantu iš laiko perspektyvos, bet buvo labai įtakingas tame rate ir vis dar veikė tame pasaulyje“, – pasakojo Aleksandra.

2011 m. nuvykęs į Jungtinę Karalystę, S.Pugačiovas buvo apkaltintas iš savo finansų namų „Mezhprombank“ išsinešęs turtus. Valstybės kreditoriai Maskvoje pateikė jam ieškinį Didžiosios Britanijos teismuose, teigdami, kad jis pasisavino šimtus milijonų.

Aleksandra Tolstoj ir Sergejus Pugačiovas / Stopkadro nuotr.

Oligarchas pabėgo į Prancūziją, kur tebegyvena iki šiol, o 2016 m. Aukštojo teismo teisėjas jį už akių nuteisė dvejiems metams laisvės atėmimo bausme už teismo nutarčių, susijusių su šimtais milijonų tariamai pavogtų grynųjų pinigų, nevykdymą.

Aleksandros teigimu, S.Pugačiovas finansiškai atskyrė ją ir jų vaikus, o pandemijos įkarštyje šeima buvo iškeldinta iš 12 mln. svarų sterlingų vertės S.Pugačiovo šeimos rezidencijos pietų Londone, kai Rusijos vyriausybė, atėmusi turtą, apie tai pranešė likus vos 12 dienų.

Teigiama, kad nuo to laiko Alekandra persikraustė į kitą namą Londone, tačiau ji taip pat turi namą užmiestyje, kurį nusipirko 2004 m.

S.Pugačiovui kadaise priklausė dvi stambios laivų statyklos, didžiausia pasaulyje kasykla, daug nekilnojamojo turto Maskvoje ir Sankt Peterburge, taip pat „Mezhprombank“, kurio vienas iš įkūrėjų jis buvo praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje.

Skaitykite daugiau