Prabilo kino operatorę netyčia nušovęs aktorius A.Baldwinas: „Man plyšta širdis“

Halyna Hutchins ir Alecas Baldwinas / „Instagram“, „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, 15min, BNS
Publikuota: 2021-10-22 19:53
Aktorius Alecas Baldwinas (63) davė pirmąjį komentarą po tragedija pasibaigusio incidento kino aikštelėje. A.Baldwinas rekvizito ginklu netyčia nušovė kino studijos darbuotoją ir sužeidė Naujojoje Meksikoje sukamo filmo režisierių.

Aktorius penktadienį išreiškė didžiulį liūdesį po to, kai filmavimo aikštelėje Naujojoje Meksikoje ginklu mirtinai sužeidė kino operatorę Halyną Hutchins (42).

„Nėra žodžių, kuriais galėčiau išreikšti savo šoką ir liūdesį dėl tragiškos nelaimės, nusinešusios žmonos, motinos ir stipriai mylėtos mūsų kolegės gyvybę“, – tviteryje rašė A.Baldwinas.

Savo įraše aktorius taip pat patikino, kad palaiko ryšius su velionės vyru ir siūlo jam paramą.

„Man plyšta širdis dėl jos vyro, sūnaus ir visų, kurie mylėjo Halyną“, – rašė jis.

Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.
Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.

Vyras taip pat pridūrė, kad stengiasi kiek įmanydamas padėti teisėsaugai.

„Bendradarbiauju su policija jai vykdant tyrimą, kad būtų išsiaiškinta, kaip įvyko ši tragedija“, – rašė A.Baldwinas.

Tuo metu 48-erių režisierius Joelis Souza incidento metu buvo sužeistas ir greitosios pagalbos automobiliu išvežtas iš įvykio vietos. Šiuo metu jis jau išleistas iš ligoninės.

Žmonės.lt primena, kad po nelaimės H.Hutchins buvo nuskraidinta sraigtasparniu į ligoninę, tačiau dėl patirtų sužalojimų mirė.

Halyna Hutchins / „Instagram“ nuotr.
Halyna Hutchins / „Instagram“ nuotr.

Incidentas įvyko šioje pietvakarinėje valstijoje filmuojant scenas vesternui „Rastas“, kuriame A.Baldwinas atlieka pagrindinį vaidmenį. Dėl šios nelaimės jokie kaltinimai nebuvo pateikti, aplinkybės tiriamos.

Kino studijos darbuotoja Halyna Hutchins ir režisierius Joelis Souza „buvo pašauti, Alecui Baldwinui iššovus iš rekvizito šaunamojo ginklo“, sakoma Santa Fė šerifo biuro pranešime.

„Detektyvai tiria, kaip ir iš kokio tipo įtaiso buvo iššauta“, – pridūrė šerifo biuras.

Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.
Alecas Baldwinas / „Scanpix“ nuotr.

Filmavimo grupės atstovė savaitraščiui „The Hollywood Reporter“ sakė, kad nelaimingas atsitikimas įvyko iššovus iš tuščiais šoviniais užtaisyto ginklo.

„Poną Baldwiną apklausė detektyvai“, – naujienų agentūrai AFP sakė Santa Fė šerifo atstovas Juanas Riosas.

„Jis pateikė parodymus ir atsakė į jų klausimus. Jis atvyko savanoriškai, o pasibaigus apklausoms išėjo iš pastato. Jokie kaltinimai nepateikti, niekas neareštuotas“, – sakė atstovas.

J.Riosas sakė „The New York Times“, kad šaudymas įvyko viduryje scenos, kuri buvo repetuojama ar filmuojama.

Vietos laikraštis „Santa Fe New Mexican“ paskelbė nuotraukų, kuriose A.Baldwinas atrodo susisielojęs. Skelbiama, kad nuotraukos po tragedijos buvo padarytos šerifo biuro automobilių stovėjimo vietoje.

Pasak laikraščio, jo reporteris matė aktorių verkiantį po tyrėjų apklausos.

A.Baldwino atstovas žurnalui „People“ ketvirtadienį sakė, kad „šiandien Naujojoje Meksikoje „Rasto“ filmavimo aikštelėje įvyko nelaimė, susijusi su nesėkmingai iššovusiu rekvizito ginklu su tuščiais šoviniais“.

Alecas Baldwinas / Vida Press nuotr.
Alecas Baldwinas / Vida Press nuotr.

Kylanti žvaigždė

Los Andžele gyvenusi H.Hutchins 2019 metais buvo išrinkta kaip viena iš Amerikos kinematografijos kylančių žvaigždžių, rašoma jos interneto svetainėje.

Nurodoma, kad iš Ukrainos kilusi H.Hutchins augo vienoje sovietų karinėje bazėje prie poliaračio.

Johno Lindley ir Rebeccos Rhine iš Tarptautinės kinematografininkų gildijos (ICG) bendrame pareiškime sakoma, kad naujienos apie H.Hutchins žūtį yra „sukrečiančios“.

„Detalės šiuo metu neaiškios, bet stengiamės sužinoti daugiau ir remiame nuodugnų šio tragiško įvykio ištyrimą. Tai baisi netektis, gedime savo Gildijos šeimos nario“, – sakoma žurnalo „Variety“ paskelbtame pareiškime.

Halyna Hutchins / „Vida Press“ nuotr.
Halyna Hutchins / „Vida Press“ nuotr.

Tuo metu Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka nurodė, kad žuvusi operatorė turėjo šios šalies pilietybę.

„Ukrainos užsienio reikalų ministerija gavo patvirtinimą, kad Halyna Hutchins, žuvusi per filmavimą JAV, turėjo Ukrainos pilietybę. Ukrainos generalinis konsulatas San Fransiske aiškinasi aplinkybes ir bendradarbiauja su amerikiečių teisėsaugininkais atliekant tyrimą“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė atstovas.

Pasak O.Nikolenkos, diplomatiniai darbuotojai taip pat bando susisiekti su žuvusiosios artimaisiais, kad suteiktų jiems konsulinę ir teisinę pagalbą.

Nebe pirmas toks incidentas

Incidentas įvyko Bonanza Kriko rančoje netoli Santa Fė, kur neretai sukami Holivudo filmai.

Filmavimo aikštelėse paprastai laikomasi griežtų taisyklių dėl rekvizito ginklų naudojimo, bet per daugelį metų yra įvykęs ne vienas su jais susijęs incidentas.

Bene žinomiausias iš jų įvyko 1993 metais, kai Brandonas Lee, legendinio Rytų kovų menų filmų žvaigždės Bruce'o Lee sūnus, žuvo kuriant filmą „Varnas“ (The Crow). Tąsyk irgi buvo iššauta iš ginklo, turėjusio šaudyti tuščiais šoviniais.

Brandono sesuo Shannon Lee tviteryje pakomentavo naujausią tragišką incidentą.

„Iš visos širdies užjaučiame Halynos Hutchins šeimą ir Joelį Souzą, visus, susijusius su incidentu... Niekas niekada neturėtų žūti nuo ginklo filmavimo aikštelėje“, – parašė ji oficialiame Brandono Lee tviterio puslapyje.

A.Baldwinas yra naujosios juostos vienas iš prodiuserių. Jis vaidina XIX amžiaus banditą Harlandą Rastą, sprunkantį nuo persekiotojų su savo vaikaičiu, kuris buvo nuteistas myriop už žmogžudystę.

63 metų aktorius anksčiau ketvirtadienį paskelbė per „Instagram“ nuotrauką, kurioje jis matomas veikiausiai filmavimo aikštelėje, vilkintis senovinį kostiumą, įskaitant netikru krauju išteptus marškinius.

Alecas Baldwinas / „Instagram“ nuotr.
Alecas Baldwinas / „Instagram“ nuotr.

„Atgal asmeniškai į darbą. Po galais... tai varginama“, – A.Baldwinas parašė prie nuotraukos, paskelbtos likus kelioms valandoms iki incidento.

A.Baldwinas televizijos ir kino projektuose dirba nuo 9-ojo dešimtmečio.

Jis yra suvaidinęs virtinėje didelio populiarumo sulaukusių filmų, pavyzdžiui, „Raudonojo Spalio medžioklė“ (The Hunt for Red October) ir dviejose „Neįmanomos misijos“ (Mission: Impossible) dalyse. Be to, A.Baldwinas yra įgarsinęs animacinių personažų.

Jis pritraukė naujų gerbėjų ilgai vaidindamas prezidentą Donaldą Trumpą televizijos laidoje „Saturday Night Live“. Šis jo darbas erzino buvusį lyderį, bet atnešė A.Baldwinui „Primetime Emmy“ apdovanojimą.

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama