Prabangių kvepalų pristatymas, arba Kuo kvepia pantera

Taitinė gardenija / Vida Press nuotr.
Taitinė gardenija / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-10-18 13:20
AA

Kaip įsivaizduotumėte kvepalus, jeigu pasakytume, kad jie kvepia į žvaigždėtą dangų žvelgiančia pantera? Su kokiu aromatu asocijuojasi blizgantis minkštas panteros kailis? Ar žinote, kaip šis gyvūnas medžioja? Tokių ir panašių klausimų kilo grožio centre „Kristiana“ vykusiame „Cartier“ kvepalų pristatyme.

Daugumai ši garsi prancūzų kompanija asocijuojasi su prabangiais laikrodžiais ir sužadėtuvių žiedais. Tačiau „Cartier“ jau kelis dešimtmečius kuria ir kvepalus – prabangius, sodraus aromato.

Renginys / "Kristiana" nuotr.

Šių kvepalų išskirtinumas – ne tik asmeninė „nosis“ – tik šiems namams kurianti parfumerė Mathilde Laurent, bet ir tai, kad kvepalai sudaryti ne iš mums įprastų trijų „natų“ sluoksnių. Kiekvienų kvepalų ašį sudaro vienas komponentas, kuris dominuoja aromate. Visi likusieji ingredientai reikalingi tam, kad išryškintų tą komponentą. Jie tarsi nematomas apvalkalas. To rezultatas – netradicinis ir ilgai išliekantis aromatas.

„Cartier Maison“ juvelyrikos namų ikona jau daugelį metų – pantera. Tokia buvo ilgametės „Cartier“ kūrybos direktorės Jeanne Toussaint pravardė, mat madam buvo nepriklausoma ir pasižymėjo laukiniu charakteriu.

Pirmieji „Cartier“ kvepalai turėjo gimti dar 1938-aisiais, kuomet Jeanne Toussaint įregistravo kompaniją „Cartier Parfums“. Būsimiems kvepalams jau buvo sukurtas šlifuoto deimanto formos flakonas. Kurti kvepalus ją paskatino draugė Coco Chanel. Deja, prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas nutraukė šį projektą.

Ir tik 1981 m. buvo sukurti pirmieji šių namų kvepalai „Must“. Tai buvo pirmasis gaivus rytietiškas kvapas, negana to, buvo sukurtas rinkinys – kvepalai ir vyrams, ir moterims. Aromatas praturtintas žaliomis galbanum augalo bei švelniomis vanilės natomis. Šią kompoziciją subtiliai apgaubė jazminų akordai.

Vėliau buvo sukurti kvepalai „Baiser Volé“, „Concentree“, „De Bois“, „Declaration“, „Santos“ (bei jų versijos) ir kt., kurių kiekvieni yra savaip unikalūs.

Kvepalai / "Cartier" nuotr.

2014-aisiais pasirodė ypatingi – „La Panthere“ – kvepalai. Jų stikliniame buteliuke tarsi tūno panteros dvasia. Ar žinote, kaip medžioja pantera? Pasakojama, kad ji skleidžia tokį malonų aromatą, jog panterai net nereikia medžioti – grobis pats ateina pas ją. Medžiojanti pantera – tai pasislėpusi ir grobio laukianti pantera. Įkvėpta šio mito, Mathilde Laurent sukūrė aromatą, kuris primintų medžiojančią panterą. Pagrindinis aromato akordas – gėlė gardenija. Ją papildo muskusas, kuris kvepalams suteikia ne kiek aromato, kiek „tekstūros“ – perteikia panteros aksominio kailio švelnumą ir šiltumą.

Teigiama, kad šie kvepalai atskleidžia kiekvienoje moteryje tūnantį ir bent kartais pasireiškiantį laukinės katės charakterį. Tai mylinti moteris, kuri gyvena įtampoje tarp laisvės ir aistros.

Kvepalai / "Cartier" nuotr.

Prabėgus metams buvo pristatyta nauja „La Panthere“ interpretacija – „Legere“. Kvepalai skirti laisvai ir aistringai moteriai, norinčiai atskleisti savo švelniąją asmenybės pusę. Panteros dvasia išsilaisvina iš buteliuko, dabar jis primena deimantą, o atidžiau pažiūrėjus – tai briaunuotas panteros veidas. Šiuo aromatu mėginta atskleisti saulėje besišildančios panteros įvaizdį. Kvapą sudaro jau minėta gardenija, ją išryškina muskusas ir taitinė gardenija.

Kvepalai / "Cartier" nuotr.

Galiausiai 2016-aisiais buvo sukurta trečioji šių kvepalų versija „Edition soir“. Neįprastas sprendimas – vakariniams kvepalams suteikti gaivesnį aromatą. Šįkart ypatingas buteliuko kamštelis – jis vaizduoja į naktinį dangų žvelgiančias panteros akis. Aromate dominuoja jau minėta gardenija, ją išryškina muskusas ir gėlinis akordas. Rezultatas – daug lengvesnis aromatas. Tai spontaniškos ir gyvenimu besimėgaujančios moters kvepalai.

Kvepalai / "Cartier" nuotr.

Beje, gardenija vadinama „nebyliąja gėle“, iš kurios neįmanoma išgauti kvapiojo ekstrakto, tad aromatas atkuriamas kitų augalų pagalba.