Prabangiausiame metų pokylyje „Met Gala“ – ekstravagantiškais įvaizdžiais stebinusios žvaigždės

2021-ųjų „Met Gala“ / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, BNS
Publikuota: 2021-09-14 08:38
Pirmadienį Niujorke praūžė bene prabangiausias ir didžiausias metų mados renginys – Metropoliteno muziejaus Kostiumų instituto pokylis, kitaip vadinamas „Met Gala“. Ant ikoniškosios „Vogue“ žurnalo redaktorės Annos Wintour organizuojamo renginio raudonojo kilimo suspindo ryškiausios pasaulio žvaigždės.

Nors „Met Gala“ yra labdaringas renginys, skirtas surinkti lėšų Metropoliteno meno muziejui, jau daugelį metų šis pokylis yra tituluojamas vienu ryškiausių mados pasaulio vakarų ar net mados „Oskarais“, kuriems garsenybės ruošiasi ne vieną mėnesį. 

Tiesa, šių metų pokylis buvo kaip niekad laukiamas – 2020-aisiais „Met Gala“ neįvyko dėl koronaviruso pandemijos. Virusas pakoregavo ir šiųmečio renginio planus – pokylis tradiciškai vyksta pirmąjį gegužės pirmadienį, o šįkart surengtas įsibėgėjant rugsėjui.

Labdaros renginį, dažnai pavadinamą įžymybių „metų vakarėliu“ šiais metais vedė ryškiausių žvaigždžių puokštė, taip pat kerėjusi originaliais stiliaus pasirinkimais – aktorius Timothee Chalamet, poetė Amanda Gorman, dainininkė Billie Eilish ir tenisininkė Naomi Osaka.

Billie Eilish / „Vida Press“ nuotr.
Billie Eilish / „Vida Press“ nuotr.

Nors pandemijos atgarsiai pakeitė pokylio datą, bet įkvėpė šių metų temą. Dar gerokai prieš renginį buvo paskelbta, kad šiemet svečiai stliaus inspiracijų turi ieškoti amerikietiškoje madoje. Tokia tema pasirinkta norint pagerbti amerikiečių dizainerius, pažymėti svarbius politinius, socialinius ir kultūrinius praėjusių metų įvykius.

Tiesa, kaip rašo „Vogue“, svečių kvietimuose nurodytas dar konkretesnis aprangos kodas – JAV nepriklausomybė.

„Tikrai buvau sužavėtas Amerikos dizainerių atsako į socialinį ir politinį klimatą. Manau, kad amerikietiška mada išgyvena renesansą“, – prieš kurį laiką žurnalui „Vogue“ sakė Kostiumų institutui vadovaujantis „Wendy Yu“ ekspozicijos kuratorius Andrew Boltonas.

Rihanna ir A$AP Rocky / „Scanpix“ nuotr.
Rihanna ir A$AP Rocky / „Scanpix“ nuotr.

Popandeminio pokylio rengėjai šiemet tikėjosi, kad į metų laukiamiausią mados vakarą, kaip ir kasmet, sugužės gausus būrys žvaigždžių. Visgi šiemet ceremonija buvo kuklesnė – dar prieš „Met Gala“ renginį apie nedalyvavimą pranešė kelios garsenybės, tarp jų – ir kūdikio besilaukiantis modelis Kylie Jenner. 

Visgi nors pokylis šiemet buvo kuklesnis, tačiau ne mažiau įspūdingas – išskirtiniais, amerikietiškos mados įkvėptais aprangos deriniais stebino ryškiausios muzikos pasaulio žvaigždės Billie Eilish, Rihanna, Justinas Bieberis, Ciara, Grimes, Jennifer Lopez, aktorės Kate Hudson, Kristen Stewart, modeliai Emily Ratajkowski, Gigi Hadid ir daugelis kitų.

Visi jie įkvėpimo sėmėsi iš JAV kultūros, tad ant raudonojo kilimo buvo galima matyti ir senojo Holivudo, ir net ir amerikietiško futbolo atspindžių. Rodos, būtent šioje sporto šakoje stiliaus inspiracijų ieškojo dainininkė Ciara. 

Ciara / „Scanpix“ nuotr.
Ciara / „Scanpix“ nuotr.

Netikėtais stiliaus sprendimais žavėjo ir kiti atlikėjai. Kanadiečių muzikantė Grimes, kuri buvo tarp nedaugelio kaukėtų pokylio svečių, sujudino „Twitter“ platformos bendruomenę pasirodžiusi su kalaviju. Galbūt, kaip parašė vienas šio socialinio vartotojas, taip ji norėjo „užtikrinti, kad žmonės laikytųsi per du metrus“.

2021-ųjų „Met Gala“ / „Scanpix“ nuotr.
2021-ųjų „Met Gala“ / „Scanpix“ nuotr.

Reperis Lil Nas X pademonstravo net tris aukso spalvos apdarus: nusimetęs karališką apsiaustą pasirodė su auksiniais šarvais, o atsikratęs ir jų liko su prigludusiu kombinezonu.

Lil Nas X / „Scanpix“ nuotr.
Lil Nas X / „Scanpix“ nuotr.

Revoliucijos dvasios šių metų „Met Gala“ pokyliui įkvėpė ir JAV Atstovų Rūmų narė Alexandria Ocasio-Cortez, ant baltos suknelės nugaros pademonstravusi užrašą „Apmokestinti turtinguosius“. Tai kurstantis pareiškimas renginyje, kur bilietas kainuoja 35 tūkst. dolerių (29,7 tūkst. eurų), o vieta prie stalo – iki 300 tūkst. dolerių.

2021-ųjų „Met Gala“ / „Scanpix“ nuotr.
2021-ųjų „Met Gala“ / „Scanpix“ nuotr.

Didžiulio dėmesio sulaukė ir ekstravagantiška apranga garsėjanti socialinių tinklų žvaigždė Kim Kardashian – ant „Met Gala“ raudonojo kilimo ji pasirodė apsitempusi juoda medžiaga.

Įdomu tai, kad socialinių tinklų žvaigždę į pokylį atlydėjo taip pat apsirengęs vyras, kaip spėjama, tai galėjo būti atlikėjas Kanye Westas. Tai tik dar labiau paskatino spėliones, jog šių metų vasarį apie skyrybas pranešę sutuoktiniai susitaikė.

Kim Kardashian / „Scanpix“ nuotr.
Kim Kardashian / „Scanpix“ nuotr.

„Met Gala“ 1948 metais įsteigė reklamos agentė Eleanor Lambert. Galos svečių sąrašą griežtai kontroluoja „Vogue“ mados redaktorė Anna Wintour. Į renginį patenka apie 700 rinktinių svečių. Bilietas į prabangų renginį šįmet svečiams kainavo net 35 tūkst. JAV dolerių.

Visi už bilietus surinkti pinigai paaukojami Metropoliteno menų muziejaus Kostiumų institutui.

Fotogalerija: 

Naujausi straipsniai