Požymiai, kad jūsų augintinis serga vėžiu

Šuo ir mergina / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-21 19:00
Pasirodo, kad pusė šunų ir trečdalis kačių, sulaukusių 10–ties metų ir vyresni, serga vėžiu. Kaip atpažinti šią klastingą ligą?

Katės:

Apetito stoka. Jeigu jūsų katė, kuri prieš tai akimirksniu sušveisdavo jai pateiktą porciją maisto, dabar pusę jo palieka dubenėlyje arba iš viso nevalgo, pravartu būtų nugabenti pas veterinarą.

Mažos žaizdelės. Neužgyjančios žaizdos aplink ausis ir akis bei šašų atsiradimas gali byloti, kad jūsų gyvūnas serga odos vėžiu.

Pasunkėjęs kvėpavimas. Čiaudulys, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir sumažėjęs gyvūno aktyvumas – rimta priežastis kreiptis į veterinarą.

Katė
Katė

Taip pat skaitykite: Garfis – pikčiausios išraiškos katinas pasaulyje

Šunys:

Guzai ir iškilimai. Vyresni šunys yra linkę sirgti įvairių tipų gerybiniais augliais. Susirūpinti reikėtų tada, kai guzai ir iškilimai pradeda didėti.

Kraujavimas. Pažiūrėkite, ar nelieka kraujo pėdsakų jūsų augintinio dubenėlyje ar ant žaislų, kuriuos jis kramtė. Ar šuniui iš burnos sklinda blogas kvapas? Šie simptomai gali byloti apie augintinio burnos vėžį.

Taip pat skaitykite: Požymiai, perspėjantys, kad augintinį užkrėtė erkė

Šlubavimas. Šlubavimas, kuris ilgai nepraeina arba periodiškai vis atsiranda, gali reikšti, kad jūsų šuo turi kaulų auglį.

Ji24.lt
Temos:
Katė Šuo Namai

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama