Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nerijus Paluckas. Tobulas vyras

Nerijus Paluckas
Asmeninio albumo nuotr. / Nerijus Paluckas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Koks yra tobulo vyro portretas? Vyriškas, dėmesingas, protingas, turintis gerą humoro jausmą, jautrus, turtingas, supratingas – geriausias draugas, princas ant balto žirgo arba – superherojus!

Bet stop! Ar tikrai? Kieno šis portretas? Kas jo autorius?
Taip! Tai jūs – moterys.
Nesakau, kad šios savybės netinka mums, vyrams, bet tai jūsų taisyklės, jūsų pačių spąstai!

Koks yra vyriškas vyras?
Sutinku, kad kitokia nei moters kūno dalis tarp kojų dar negarantuoja vyriškumo, bet faktas, kad tai yra aiškiausias skiriamasis ženklas. Ir jeigu mes jau skiriamės šioje vietoje, tai yra didelė tikimybė, kad galim skirtis ir kitose. Vyras – ne moteris. Moteris – ne vyras. Tai akivaizdu, bet kai ateina laikas šitą faktą taikyti praktiškai, dažnai moterys jį pamiršta.


Vyras – vyriška energija. Moteris – moteriška. Mes, vyrai, dažniau griaunam, nei stovim ir žiūrim. Dažniau reaguojam jėga, nei laukiam, kol viskas nurims. Dažniau pirma darom, o tik tada vertinam. Ir, kai pagal idealų jūsų variantą vyras turėtų kalbėti taip kaip jūs – tokiu pat tonu ir emocijomis, nepamirškite, kad net ir paprasčiausio pokalbio metu mes esame skirtingi. Jums patinka stiprus, galintis apginti, drąsus, ryžtingas, tvirtas lyg siena vyras? Tai žinokit, toks vyras, turi stipriai išreikštą, vyrišką energiją. Yra vyriškas.
Tad... Pabandykite tai prisiminti ir tose situacijose, kai norėsite, kad jis elgtųsi labiau lygiai, labiau ramiai, labiau švelniai, labiau panašiai, kaip jūs.

Asmeninio albumo nuotr./Nerijus Paluckas
Asmeninio albumo nuotr./Nerijus Paluckas

Koks yra dėmesingas vyras?
Pamenate pirmą sykį, kai jis pamatė jus? Kai užkalbino? Kai skambino kas pora valandų, gal tiksliau – rašė žinutes kas pora minučių, o gal tiesiog nenustojo žiūrėti į jūsų akis? Gėlės. Rytas ir vakaras kartu. Vakaras ir rytas. Gėlės. Vėl rytas. Vėl vakaras. Naktis. Naktis automobilyje, kol keliaujate nesvarbu kur, svarbu – kartu... Ech...

Trūksta dėmesio – parodykite jį pirmos! Pasiūlykite užlipti naktį ant daugiabučio stogo ir leiskite fantazijai nunešti jį per jūras ir marias! Nustebsite, koks dėmesingas jis greitu metu vėl taps! Tai normalu! Taip būna su visais vyrais!


Viskas dingo? Ar atsitinka kur kas rečiau? Jis skiria daug mažiau laiko tam, ką jūs labai mėgote ir mėgstate – dėmesiui?


O kiek kartų jūs galite eiti į tą pačią parduotuvę, kurioje asortimentas nesikeičia? Banalus palyginimas? Neskubėkite. Tuoj paaiškinsiu. Ne moterį lyginu su parduotuve, bet faktą, jog kol parduotuvė nauja, į ją kur kas maloniau užsukti. Nauja parduotuvė, viskas nepažįstama, įdomu. Taip ir nauji santykiai – viskas nauja ir labai traukia. Ir tai tiek pat vyriška, tiek pat moteriška. Reikia tiesiog pripažinti, nebijoti pripažinti, kad su laiku daug kas ima darytis pažįstama ir daugiau mažiau aišku. Tai kaip: bėda – vyre? Ne, tai bėda (jei galima vadinti bėda) – nesikeičiančiame asortimente. Tos pačios dienos, tos pačios sienos, tos pačios dainos, tas pats tapatumas. Bloga žinia, kad tai nutinka daugeliui vyrų (moterų – taip pat). Gera žinia, kad tai nėra padėtis be išeities. Užtenka tai suprasti. Na, bent nuo to pradėti. Nutraukti nesibaigiantį "gaunu iš tavęs mažai dėmesio, tu pasikeitei ir t.t." Pasikeitėte jūs abu. Gal būtų tiksliau pasakyti, jūsų aplinka nustojo keistis. Viskas tapo taip pat. Vienodai. Beveik kaip vakar.


Normalu kad tie patys dalykai atsibosta. Atsibodo? Sugalvokite kažką naujo! Eikite kartu sportuoti, nusipirkite motociklą, pradėkite lankyti šokius, šaudymą iš lanko... Pasaulis pilnas įvairovės. Tai juk tas pats žmogus, kurį jūs pamilote, kuris pamilo jus. Trūksta dėmesio – parodykite jį pirmos! Pasiūlykite užlipti naktį ant daugiabučio stogo ir leiskite fantazijai nunešti jį per jūras ir marias! Nustebsite, koks dėmesingas jis greitu metu vėl taps! Tai normalu! Taip būna su visais vyrais! Su visomis moterimis ir su visomis parduotuvėmis!


Nenormalu yra prašyti ir nieko pačiam nedaryti!

Koks yra protingas vyras?
Išmintingas. Žinantis visus atsakymus. Niekada neklystantis...
Žinote ką? Tai juk jūsų tėtis!
Taip, jūsų tėtis toks buvo, yra ir turbūt visada toks liks. Nes jūs – jo dukrelė! Ta pati maža dukrelė, kurią jis supo ant rankų, gebėjo atsakyti į bet kurį jam užduotą klausimą ir galėjo atlikti bet kurią užduotį. Tėtis viską padarys dėl savo mažos dukrelės! Nes jis toks protingas...


Deja, jūsų vyras – ne jūsų tėtis. Jūs jau nemaža ir kai kurios užduotys nebėra tokios paprastos. Klausimų dažnai daugiau nei atsakymų... O ir atsakymai toli gražu ne visi tenkina... Būtų keista, jei jūs paprašytumėt savo vyro mėnulio ant kaklo, o jis mainais atsakytų, kad kai užmigsite būtinai jį jums pasieks...


Moterys ieško vyro, panašaus į savo tėvą. Gal tame nėra nieko keisto, juk tikimės tokių savybių, kurias matėme augant šeimoje. Savybių, kurias išmokome vertinti. Keista yra tada, kai moterys sąmoningai ar nesąmoningai bando vyrą prilyginti savo tėčiui. Juk kiek ir kaip jūs belyginsite – jie niekada nebus vienodi! Jūsų vyras niekada nebus jūsų tėčiu. Jis niekada nebus protingiausias, neklystantis ir žinantis visus pasaulio atsakymus.

Koks yra geras humoro jausmas?
Dabar jūs man pasakykite, kaip žinoti, kada juokauti galima, kada – ne? Sakote, jog tai vertinate, jums tai svarbu... Bet tik pajuokauk ne vietoje (tiksliau – kai jums atrodo, kad ne vietoje, arba kitą kartą tokioje pat vietoje kaip anksčiau, bet tada, kai jums nėra nuotaikos arba kai jums atrodo, kad nėra nuotaikos) – ir viskas! Ir – ... Iš kur mums žinoti, kada galima juokauti, kada ne? Vakar identiškoje situacijoje jūs juokėtės, šiandien – atrodo, kad būtume pusę pasaulio numarinę.
"Tu skirk, kada galima juokauti, kada ne"... Kaip?! Kai jūs pačios atsitiktiniu būdų skirstote dienas – šiandien galima, rytoj – ne. Tai kaip ruletė: arba laimėsi arba praloši visą sumą, kurią kažkada buvai laimėjęs

Koks yra jautrus vyras?
Tas, kuris žiūrėdamas filmą apie meilę, kai jūs verkiate, verkia kartu. Taip, ir aš verkiu. Verkiu, nes turiu jausmus. Verkiu, nes režisierius specialiai sukūrė filme tokią vietą, kad visi verktų.
Verkiu ir tada, kai skauda. Kai skauda širdį dėl santykių, dėl nesupratimo vyriško būdo ir iš to kylančių šeimos dramų, kurios baigiasi savęs graužimu ir kaltinimu. Verkiu, nes skauda, kai matau kad nuo vyriškos energijos kenčia moteriška...


Ar dažnai verkiu? Retai...
Bet jei neverkiu, ar tai mane daro mažiau jautrų?
"Tu beširdis". "Tau negaila?" "Tavęs tai visai nepalietė?"
Nepalietė! Tikrai. Ne beširdis, tiesiog vyrai taip giliai visko nepriima. Arba priima viską, kaip yra.
Norėtųsi priminti, kad mes – tiesiog skiriamės. Tai ir yra vienas vyriškų bruožų – neimti giliai į širdį. Gal todėl karuose kariauja vyrai, o juos gydo jautrios seselės.

Koks yra turtingas vyras?
Ji sako (galvoja): "Jis mane labai myli, skiria daug dėmesio, man viską perka, daug kur su juo keliauju..."

Taip, jis viską jums perka – drabužius, papuošalus, kvepalus, galbūt net operacijas, moka už brangiausius grožio salonus, ima su savimi į keliones... Bet žinote, ką? Jis tą patį daro ir su savo mašina! Plauna ją tik brangiose plovyklose – būtinai rankomis, kad nesubraižytų, niekam neduoda su ja važinėti, kvėpina saloną "new car" kvapu, neretai daro tiuningą, perka didelius lietus ratus ir tada važinėja bei prieš visus maivosi!
O ką? Viskas gerai – rūpinasi savo mašina! Tol, kol ji nenusibosta. Kol nepasensta arba kol nepamato naujesnio (jaunesnio) modelio...
Jūs ne mašina! Bet jei ieškote turtingo vyro, yra nemenkas šansas, kad galite papulti ant "prakato" (pasivažinėjimo).

Koks yra supratingas vyras – geriausias draugas?
Sakote: mano vyras – mano geriausias draugas, dar tiksliau, mano vyras – mano geriausia draugė.
Nesakote? Sakote! Nesakote? Tada taip elgiatės arba norite, kad mes būtume jūsų geriausia draugė!
Sutinku, kad dialogas būtinas. Kad vyras ir moteris yra ne tik vyras ir žmona, tėvas ir mama, bet ir draugai... Tik, mielosios, supraskite – ne iki tokio lygio! Kai turi sėdėti, klausyti ir bandyti suprasti, kas dedasi ne tik jūsų galvose, bet pusės jūsų draugių galvose ar net tų draugių draugių galvose... Na kaip mes galim jus suprasti, jei niekada nesirgome tomis jūsų "dienomis"... Ar jūs mus suprastumėt, jei bandytume aiškinti, kaip nepatogu ryte gulėti ant pilvo?..
Tas jūsų "viskas apie viską" yra tiesiog nesuderinama su mūsų smegenimis. Ir jeigu jums kada atrodo, kad mes jūsų klausomės, neapsigaukite – mūsų galvose tiesiog atsivėrė bedugnė arba juodoji skylė ir viskas ten prasmenga.

– Tu manęs klausaisi? Ei?!
Žinoma, kad nesiklausau, mes jau seniai su Petru palindę po automobiliu bildesio priežasčių prie kairio rato ieškom...
Norite apie viską pasikalbėti? Būti išgirstos, suprastos? Susiraskite geriausią draugę. Draugę – moterį. Ne draugę – vyrą!

Kas tas princas, ant to balto žirgo, superherojus?
Tai išties skausmingas klausimas, nes su princu nepakovosi. Tikiu, kad norėtumėte kada tą princą sutikti akis į akį, mesti jam pirštinaitę, tik problema, kad realiai jis... neegzistuoja! Ir, žinote, kur net ne problema, o beveik tragedija? Kad jums tie žirgai, princai ar superherojai yra tikri. Ir jei paprašyčiau pakelti ranką tų, kurios kažkur giliai viduje turi slaptą svajonę, kad vieną dieną atjos toks princas ar atvažiuos baltu mersedesu ir išveš į aukso pilį, kur jūs gyvensite ilgai ir laimingai, neabejoju, pakiltų rankų miškas.
Moterys, prabuskite! Alio! Grįžkite!!! Niekas neateis ir niekur jūsų neišsiveš!
Tiek princų žemėje nėra – visoms niekaip neužteks. Anglijos princas, kaip žinome, jau turi šeimą. Arabų princai, vargu, ar apie jus ką nors girdėjo, na, ir visi kiti realūs savo gyvenimus gyvena. Užteks sapnuoti! Užteks lyginti vyrus ir santykius su tais, kuriuos matote filmuose bei serialuose. Nejaugi nesuprantate, kad tai netikra? Išgalvota?
Skamba juokingai? Deja, tokia yra tiesa. Dažna moteris pabėga į iliuzijų pasaulį, o kai grįžta – realų bando padaryti tapačiu.
Bet jūs pačios nuo to kenčiate! Jūs pačios sukūrėte savo vyrams nepasiekiamas aukštumas, per kurias jie iki jūsų nebegali prisiropšti. Jūs pačios prašote, kad būtume riteriai, kurie nei valgo, nei miega, o tik su jūsų vidiniais drakonais-demonais kariauja. Jūs pačios užsigeidėte būti auksinės žuvelės, jūrų valdovės, nors, kaip ir mes, vyrai, esate tik žmonės šioje apvalioje žemėje...

Su meile, mielosios!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt