Populiariame seriale apie Gianni Versace nužudymą sušmėžavo Lietuvos legendos vardas

Serialo apie Gianni Versace nužudymą aktoriai: Darrenas Crissas, Penelope Cruz, Edgaras Ramirezas ir Ricky Martinas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-11 11:24
Garsiame „Netflix“ seriale „Assassination of Gianni Versace: american crime story“ („Gianni Versace nužudymas: amerikietiško nusikaltimo istorija“) – aiški užuomina į garsų Lietuvos tapytoją, rašytoją bei kompozitorių Mikalojų Konstantiną Čiurlionį.

Vienoje iš antrojo „American crime story“ sezono pirmos serijos scenų, kuomet serialo herojai bendrauja tarpusavyje, ant stalo matyti sudėta keletas knygų. Ant knygos apie garsų italų menininką Leonardo da Vinci padėta M. K. Čiurlionio biografija, išleista 1977 m.

Tai – neabejotinas įvertinimas Lietuvos menui, mat tokiuose serialuose absoliučiai visos detalės yra apgalvotos – nieko nėra atsitiktinio.

Šis „Netflix“ projektas nominuotas krūvai apdovanojimų ir yra mėgstamas žiūrovų. Antrajame sezone, kurį sudarys devynios serijos, nagrinėjama dizainerio Gianni Versace nužudymo istorija.

Saugirdo Vaitulionio nuotr.
Saugirdo Vaitulionio nuotr.

Tai – toli gražu ne pirmas kartas, kuomet Lietuva suskamba TV serialuose. Pavyzdžiui, daug kas iš serialo „Friends“ („Draugai“) gerbėjų atkreipė dėmesį, kuomet Fibi buvo apsirengusi „Svajonių komanda“ vadintos Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėlius su trispalve ir krepšinį žaidžiančiu skeletu. Ant marškinėlių buvo užrašyta „Lithuania“, o aktorės Lisos Kudrow herojė su jais pasirodė keliose scenose.

Serialas „Draugai“
Serialas „Draugai“

Kitame populiariame CBS seriale „How I met your mother“ („Kaip aš susipažinau su jūsų mama“), antrojo sezono penktoje serijoje, herojės Lily laikinų namų kaimynai buvo lietuviai. Už sienos girdėjosi šauksmas: „Durna mergina, aš tave numarinsiu kaip dvesiantį žirgą“.

O to paties serialo ketvirtajame sezone sušmėžavo lietuviškas alus „Švyturys“.

Lietuva taip pat buvo paminėta „Simpsonuose“, filmuose apie Hanibalą Lekterį ir kt.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai