Popmuzikos ikona Cher švenčia 70-ąjį gimtadienį: prisiminkite ekscentriškiausius jos įvaizdžius

Ekscentriškoji dainininkė Cher / „Vida Press“ ir „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-05-20 14:34
Gegužės 20-ąją popmuzikos legendai ir aktorei Cher sueina 70 metų.

Cher, kurios tikrasis vardas yra Cherilyn Sarkisia, gimė 1946-ųjų gegužės 20-ąją El Sentro miestelyje Kalifornijoje, JAV. Jos tėvas buvo armėnų ir amerikiečių kilmės vilkiko vairuotojas, turėjęs problemų dėl priklausomybės kvaišalams ir lošimui, o mama retkarčiais padirbdavo modeliu ir bandė tapti aktore. Cher tėvai išsiskyrė, kai jai tebuvo 10 mėnesių.

Vaikystę Cher praleido su mama kraustydamasi iš vieno miesto į kitą, bandydama priprasti (o paskui ir pamiršti) prie dažnai besikeičiančių motinos gyvenimo partnerių, kol galiausiai, būdama 16-os metų, nutarė pradėti savarankišką gyvenimą. Ji metė mokyklą, persikėlė gyventi į Los Andželą ir pradėjo lankyti vaidybos pamokas – ji nuo mažens svajojo tapti žvaigžde.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Tiesa, iš pradžių išvaizdžiai merginai teko prasimanyti pinigų pragyvenimui – dėl to ji šoko Holivudo naktiniuose klubuose, kur tuo pačiu bandė megzti kontaktus su atlikėjais, jų vadybininkais ir agentais. Taip 1962-aisiais 16-metė Cher susipažino su atlikėju Sonny Bono, kuriam tuo metu buvo 27-eri ir jis jau dirbo su žinomu įrašų prodiuseriu Philu Spectoru. Sonny Bono pasiūlė merginai tapti jo namų tvarkytoja, o vėliau ir supažindino ją su Philu Spectoru – šiam patiko Cher balsas ir jis ne kartą kvietė ją būti pritariančiąja dainininke įrašant jo prodiusuojamas tuo metu garsių dainininkų dainas. Po poros metų Philas Spectoras prodiusavo ir pirmąjį solinį Cher, tuo metu pasivadinusios Bonnie Jo Mason, singlą „Ringo, I Love You“, tačiau ši daina buvo komerciškai nesėkminga.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Per keletą metų Cher ir Sonny Bono tapo artimais draugais, vėliau pora ir galiausiai susituokė. Sonny Bono skatino Cher pradėti solinę karjerą, tačiau ji jautė didžiulę scenos baimę, dėl to prašydavo Sonny lipti ant scenos kartu su ja – taip jiedu pradėjo koncertuoti kaip duetas. Sonny ir Cher duetas pasaulinės sėkmės sulaukė 1965-aisiais su hitu „I Got You Babe“. Tais pačiais metais pasirodęs jų debiutinis albumas „Look at Us“ taip pat sulaukė sėkmės, o „Billboard“ tope nusileido tik „The Beatles“ albumui „Help!“.

Per septynerius metus, nuo 1965 iki 1972 metų, Sonny ir Cher išleido dar dešimt singlų, kurie pasiekė „Billboard“ topo viršūnę: „Baby Don't Go“, „The Beat Goes On“, „All I Ever Need Is You“ ir kt. Tuo pačiu metu Cher puoselėjo ir savo solinę karjerą.

Tačiau ne viskas sekėsi taip gerai – Sonny vis nuklysdavo į kairę ir jų santykiai pradėjo braškėti. Tačiau Sonny nenorėjo paleisti Cher ir galiausiai įtikino ją susituokti bei pradėti šeimą – 1969-aisiais Cher pagimdė dukrą Chastity Bono (po daugelio metų ji pasikeitė lytį ir tapo Chazu Bono), vienintelį savo vaiką. Bet pašlijusių santykių vaikas neišgelbėjo – 1975-aisiais pora oficialiai išsiskyrė, o duetas taip pat subyrėjo.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

O be dainavimo Cher dar ir realizavo save vaidyboje: ji sukūrė keliolika vaidmenų kine ir televizijoje, net yra gavusi „Oskarą“ už geriausią pagrindinį vaidmenį filme „Pamišę“ („Moonstruck“), taip pat pelnė tris „Auksinius gaublius“, „Emmy“ statulėlę.

Per penkis dešimtmečius trunkančią karjerą Cher patyrė ne vieną pakilimą ir nuopuolį, kai muzikos kritikų ir klausytojų palankumą reikėdavo užsitarnauti iš naujo, tačiau ji niekada nepasiduodavo ir po nesėkmingo etapo visada grįždavo su trenksmu. Išskirtinis Cher balsas, ekstravagantiškas, drąsus įvaizdis ir pompastiniai šou visada turėjo ir tebeturi didžiulį ištikimų gerbėjų ratą.

Cher gimtadienio proga kviečiame prisiminti garsiausius jos hitus bei ekscentriškiaus jos įvaizdžius:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai