Popiežius atsiprašo: Naujų metų vakarą susierzinęs per ranką pliaukštelėjo moteriai

Popiežius Pranciškus Naujųjų išvakarėse prarado kantrybę/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-01 20:41
Popiežius Pranciškus Naujų metų išvakarėse nesusivaldė. Vatikane, Šv. Petro aikštėje, vienai moteriai jį sugriebus už rankos, popiežius jai susierzinęs pliaukštelėjo per plaštaką. Vaizdo įrašas apskriejo visą pasaulį, kitą rytą popiežius viešai atsiprašė už savo elgesį.

Paniuręs popiežius Pranciškus Naujųjų išvakarėse buvo užfiksuotas vaizdo įraše. Kai viena iš piligrimių Šv. Petro aikštėje popiežių per šventinę eiseną sugriebė už rankos ir nenorėjo paleisti, šis prarado kontrolę ir susierzinęs pliaukštelėjo tikinčiajai per ranką.

Kitą dieną popiežius viešai atsiprašė. 83-ejų katalikų vadas priminė, jog Kristus rodo pavyzdį visiems ir jo kantrybė – begalinė, tačiau pats Pranciškus – prastas pavyzdys.

„Tiek kartų mes prarandame kantrybę. Aš taip pat. Atsiprašau už prastą vakarykštį pavyzdį.“

Popiežius Pranciškus Naujųjų išvakarėse prarado kantrybę/„Scanpix“ nuotr.
Popiežius Pranciškus Naujųjų išvakarėse prarado kantrybę/„Scanpix“ nuotr.

Popiežiaus atsiprašymas buvo išdėstytas katalikų naujienų tinklalapyje „Crux“.

Pranciškus pasmerkė „bet kokią agresijos formą“, įskaitant išžaginimą, priverstinę prostituciją ir žodinę prievartą. Jis sakė: „Iš to, kaip elgiamės su moters kūnu, mes galime matuoti savo žmogiškumo lygį“.

Tačiau tarp katalikų incidentas vis tiek sukėlė tikrą sumaištį bei iškėlė didžiulę diskusiją. 

Vienas „Twiterrio“ vartotojas prie vaizdo įrašo pasipiktinęs su sarkazmu rašė: „Toks popiežiaus elgesys įrodo tiki vieną, jis – vyras.“

Naujausi straipsniai