Politinės problemos: atlikėjai, nepageidaujami kitose valstybėse

Madonna  / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Madonna / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2012-05-27 12:09
AA

Lady Gaga negavo leidimo rengti koncertą Indonezijoje, tačiau Motina Monstrė vargiai yra pirmoji atlikėja, kuri gavo antausį nuo valstybės valdžios. „Billboard“ primena dar 9 incidentus, kai pasaulinio garso muzikantams teko keisti planus, kadangi jie buvo nepageidaujami kitose valstybėse:

Madonna. Boikotuota Italijoje 1990 metais, neįleista į Egiptą 2004:

Materialioji Mergaitė oi kaip nevengia savo koncertų metu naudoti kontroversiškus religinius simbolius (ar prisimenate degantį kryžių iš „Like a Prayer“ vaizdo klipo?). Prieš dvidešimt metų dėl to ji užsitraukė Vatikano nemalonę, kuris ragino rengti protestus prieš „šventvagę“. Masinis nepasitenkinimas ja privertė atšaukti vieną iš dviejų koncertų Romoje ir pakenkė jos reklamos sutarčiai su „Pepsi“.

2004 metais draudimas jos koncertui buvo nuleistas iš valdžios. Egipto politikams nepatiko Madonnos atsidavimas kabalos tikėjimui ir jos vizitai į Izraelį.

Eltonas Johnas. Neįleistas į Egiptą 2010 metais:

Muzikanto komentaras spaudoje apie Jėzų – kad jis yra „užuojautos kupinas, superprotingas gėjus, kuris suprato žmogaus problemas“ – prišaukė jam nemalonumus. Buvo atšauktas jo pasirodymas privačiame vakarėlyje. Dėl to pasistengė Egipto muzikos sąjungos vadovas Mouniras al-Wasimi.

Miley Cyrus. Uždrausta Kinijoje 2009 metais:

Į interneto platybes nutekėjusios privačios M. Cyrus nuotraukos, kuriose ji imitavo azijiečius, susilaukė ne tik visuotinių kaltinimų rasizmu, bet ir Kinijos valdžios įtūžio. „Panelė Cyrus labai aiškiai parodė, kad ji nėra Kinijos ar bet kurio Tolimųjų Rytų krašto draugė. Mes neturime jokio noro toliau nuodyti savo vaikų protus jos amerikietišku neišprusimu“, – tuomet paskelbė užsienio reikalų ministras Yangas Jiechi. Kinija tuomet uždraudė ne tik pačiai dainininkei atvykti į šalį, bet ir jos filmus bei atributiką.

Bjork. Išvyta ir uždrausta Kinijoje 2008 metais:

Bjork tikriausiai niekada gyvenime nebegalės atvykti į Kiniją – savo pasirodymą Pekine ji paskelbė skirianti Tibeto laisvei, atliko dainą „Declare Independence“, o po jos pradėjo skanduoti „Tibetas, Tibetas“. Itin jautriai į bet kokius pasisakymus apie okupuotą regioną reaguojantys Kinijos politikai išvijo islandę iš šalies ir pažadėjo ateityje griežčiau prižiūrėti, kokiems muzikantams leidžiama atvykti. Vėliau dėl sugriežtintos tvarkos į šalį neįleisti „The Oasis“ ir Bobas Dylanas.

Amy Winehouse. Neįleista į JAV 2008 ir 2009 metais:

Nors atlikėja turėjo lipti ant scenos „Coachella“ festivalyje, britė dėl teisinių priežasčių nebuvo įleista į JAV net dvejus metus iš eilės.

Erykah Badu. Neįleistas į Malaiziją 2010 metais:

Soul muzikos veteranė buvo priversta atšaukti savo koncertą Malaizijoje po to, kai pasirodė nuotrauka, kurioje ant jos pečių buvo arabiškai užrašyta „Alachas“. Malaizijos valdžia tai priėmė kaip įžeidimą islamui.

„The Beatles“. Priversti bėgti iš Filipinų 1966 metais:

Po to, kai ketveriukė atsisakė kvietimo apsilankyti prezidento rūmuose, visa valdžios malonė pranyko – nebeliko nei apsaugos, nei palydos. Bitlams teko patiems skintis kelią į oro uostą, kur juos apstumdė pikta minia, o vienas iš vadybininkų Malas Evansas net apspardytas ir sumuštas.

Jerry Lee Lewis. Priverstas sprukti iš Didžiosios Britanijos 1958 metais:

„Žudiko“ slapyvardžiu žinomas muzikantas sukėlė milžinišką nepasitenkinimą Anglijoje, ir jam teko atšaukti turą po šią šalį vos po trijų koncertų. Problemų priežastis – paaiškėjo, kad J. Lee Lewis vedė savo trylikametę pusseserę. Skandalinga santuoka jam pakenkė ir JAV – radijo stotys net atsisakė transliuoti jo muziką.