Poetas G. Patackas ir tapytojas A. Palevičius gerbėjus džiugins bendru kūriniu

Gintaras Patackas ir Arvydas Palevičius / K. Kučinskaitės nuotr.
Gintaras Patackas ir Arvydas Palevičius / K. Kučinskaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-08-13 12:36
AA

Žinomas poetas Gintaras Patackas ir tapytojas Arvydas Palevičius savo kūrybos gerbėjus vėl džiugina bendru kūriniu – naujausia eilėraščių bei piešinių knyga „Konodontų fiesta“.

„Mums būtų didžiausia padėka, jei paaiškėtų, jog joje aprašyta netiesa“, - prabyla autoriai,  paklausti, kam dedikuotas ir apie ką yra jų pastarojo meto darbas.

Pasak G. Patacko, konodontai – į sliekus panašūs išnykę gyvūnai, turėję apatitinius konusinius dantis. Būtent todėl šiais laikais dažniausiai „konodontai“ reiškia šiuos dantis.

Oficialiuose šaltiniuose minima esą pats gyvūnas aptiktas tik 1982 metus Škotijos akmens anglies sluoksniuose. Tai buvo apie 4 cm ilgio, panašaus į slieką objekto atspaudas, kurio viršutinėje dalyje surasti minėti dantys. Vėlesni atradimai Pietų Afrikos Respublikoje padėjo nustatyti, kad konodontai turėjo akis ir pelekus. Dar vėliau detaliai ištyrus dantis, nustatyta, kad jie turi daug įbrėžimų, būdingų plėšrūnams. Todėl manoma, kad konodontai buvo greiti ir plėšrūs gyvūnai.

„Ateina laikas, kai iliuzijų pasaulis griūna ir supranti, kad visi mes savaip konodontai! Iš pirmo žvilgsnio – negalingi, taikūs sliekai, o iš tiesų – plėšrūs grobuonys. Tik, ačiū dievui, ne pas visus vienodai aštrūs dantys!“, - juokavo kūrėjai.

„Poezijos pavasario“ laureato ir įsimintiniausio Kauno menininko titulo savininko G. Patacko kūryba nuo jos pradžios pasižymėjo ekspresyvumu, ironiškumu, dažnai siurrealistiškais vaizdais, pasakojamomis neįtikėtinomis istorijomis, kurios turi šokiruoti skaitytoją, išreikšti šiuolaikinio pasaulio trapumą, jo priešiškumą žmogui.

„Konodontų fiesta“ – šeštasis bendras G. Patacko ir A. Palevičiaus kūrinys. Pirmasis, pavadintas „Širdies aikštėj jų kenotafas“ visuomenei buvo pristatytas 2011 – ais metais.

„Tai buvo net ne knyga, o tarsi paminklas išėjusiems bičiuliams – Kęstučiui Milkevičiui, Algiui Uždaviniui, Raimundui Mikšiui – Šniūrui“, - sakė tapytojas.

Jis tikino, kad nei pats, nei Gintaras ypatingų taisyklių nesilaiko – laisvai žiūri į kūrinio turinį, formą.

„Gyvename ir tarsi savo nuotykius aprašome“, - šypsosi pašnekovai.

Naujausiame darbe taip pat netrūksta humoro, šaržuotų spalvų, kuriose pavaizduoti ne tik neatpažįstami Laisvės alėjos praeiviai, bet ir ryškios Kauno asmenybės – Gytis Padegimas ar Kęstutis Navakas.