Po viešo Selo grasinimo B. Tiškevič ragina S. Burbaitę kreiptis į teisėsaugą

Erica Jennings, Beata Tiškevič / Linos Jushke/ Tomo Kaunecko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-05 17:28
Kada peržengiame ribą traktuodami garsių žmonių pasisakymus, grasinimus ir keiksmažodžius kaip paprasčiausią pokštą? Po to, kai grupės „Sel“ lyderis Egidijus Dragūnas pasiūlė amžiams „užmigdyti“ mados tinklaraštininkę Simoną Burbaitę, sureagavo dažnai socialines temas viešoje erdvėje nagrinėjančios dainininkė Erica Jennings ir aktorė, rašytoja, radijo laidų vedėja Beata Tiškevič.

Po besiboksuojančios mados tinklaraštininkės Simonos Burbaitės vaizdo įrašu „Instagram“ tinkle E. Dragūnas paliko štai tokį komentarą: „Baisu, kai bobos virsta vyrais. Boksininkė. Kai p***iau vieną, amžiams užmigtum.“

Simonai atlikėjo „pasiūlymas“ pasirodė kaip grasinimas.

„Tokie komentarai, kaip Egidijaus Dragūno, kurio sulaukiau šįryt, besiruošdama pozityviai pradėti dieną, tikrai manęs nesugniuždė, juolab, neprivertė susimąstyti, ar mano pasirinkimas lankyti Tailando boksą yra nemoteriškas. Kas apskritai XXI amžiuje yra nemoteriška? Tikiuosi, man neprireiks panaudoti bokse išmoktų įgūdžių, apsiginant prieš šio vyro kumštį, kuriuo jis man grasino. Vis dėlto šis komentaras palietė mane, nes liečia mano artimą, mano aplinką ir mano šalį. Šalį, kurioje šiandien opiausios žaizdos – agresija, psichologinis ir fizinis smurtas šeimoje, patyčios, lyčių nelygybė, priekabiavimas – sutinkamos kas antroje straipsnių antraštėje ir turbūt kas trečioje šeimoje. Kaip reaguoti toms ir tiems, kurie su tokia agresija susiduria kasdien, ne tik socialinėje erdvėje, bet ir darbe, ir šeimoje, ir visuomenėje? Užsiauginau storą odą ir tikiu tuo, kas esu ir ką darau, tačiau man skaudu ir pikta, kad tokius agresijos kupinus žinomų žmonių komentarus skaito jų sekėjai ir tai tampa visuomenės norma. Šiandien tai komentaras man, rytoj bus kažkam kitam, bet tai privalo liautis. Žinomi žmonės, nuomonės formuotojai, turi jausti atsakomybę už savo viešai ištartus žodžius, užuot gilinę visuomenės žaizdas“, – viešai kalbėjo Simona Burbaitė.

Beata Tiškevič taip pat sureagavo į šią situaciją. Garsaus vyro elgesys jai pasirodė netoleruotinas. Moteris rekomenduoja Simonai kreiptis į teisėsaugą.

„Man atrodo, kad jeigu taip pasakytų nežinomas asmuo merginai gatvėje, mes tuoj pat suprastume šių žodžių svorį ir juose esantį grasinimą“, – sako Beata.

Ji pastebi, kad jau ne pirmą kartą atlikėjas, kuriantis dainas apie tai, kaip negerbia moterų, leidžia sau elgtis įžūliai.

„Šis komentaras – baisus ir norėčiau, kad būtume aktyvesni tokiais klausimais – neremtume tokių asmenų veiklos, nes kuo aukščiau juos iškeliame, tuo daugiau jie sau leidžia“, – ragina B. Tiškevič.

Tris vaikus auginanti dainininkė E. Jennings talkina aktorei:

„Tave įžeidė, jog moteris dėvi bokso pirštines? Koks silpnas tu turi būti?“, – kreipiasi į E. Dragūną ji.

Moteris pastebi, kad E. Dragūnas elgiasi tarsi vaikas arba suaugęs žmogus, vis dar pasilikęs gyventi Akmens amžiuje.

„Tai vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų, kaltinamas smurtavimu namų aplinkoje. Neseniai jis duetu sudainavo dainą su kitu populiariu dainininku, bandančiu įsijausti į blogo berniuko vaidmenį. Ir vis tiek – jo koncertuose bus pilna žmonių, ir garsūs atlikėjai, pamynę savo principus, dainuos drauge.

Egidijus Dragūnas, tikriausiai daug kompleksų turi, jeigu gali sau taip leisti kalbėti. Geriau pradėk elgtis kaip suaugęs vyras ir tėvas nei nesaugus dvylikametis“, – į garsų vyrą kreipėsi E. Jennings.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai