Po užsitęsusių atostogų: kaip grįžti į ritmą

Moteris ražosi / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-13 10:10
Ne vienas mūsų žiemos švenčių metu buvo pasiėmęs atostogų – pastariesiems dabar ypač sunku. Šventės baigėsi, o padariniai liko: vienas kitas papildomas kilogramas, sumaištis galvoje, ištuštėjusi piniginė ir jausmas, kad o kas dabar? Ogi normalus gyvenimas.

Keli patarimai, kaip į jį grįžti:

Išsimiegokite

Jeigu ryte sunku keltis, atsistokite prie lango ir ramiai pabūkite, pažvelkite į bundantį rytą.

Be kokybiško ir kiekybiško miego į įprastą ritmą negrįšite. O būtent visos tos šventės, vakarojimai iki išnaktų ar net paryčių, kaip reikiant sujaukia dienos ritmą, ir grįžti į jį gali prireikti poros savaičių. Mūsų organizmo vidiniam laikrodžiui daug įtakos turi natūrali dienos šviesa. Jeigu ryte sunku keltis, atsistokite prie lango ir ramiai pabūkite, pažvelkite į bundantį rytą.

Pasistenkite kasdien miegui skirti 7–8 valandas. Tarp to, kaip jaučiamės, kaip atrodome ir kaip miegame, yra itin glaudus ryšys.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Gerkite daugiau vandens

Nes palaikyti organizmo skysčių pusiausvyrą yra taip pat svarbu, kaip ir kasdien gerai išsimiegoti. Švenčių metu tikriausiai vartojote gazuotų gaiviųjų gėrimų, kaip ir alkoholio, galbūt gėrėte daugiau kavos. Visa tai išbalansuoja organizmą, galima dehidratuoti. Atminkite, kad jei jaučiate troškulį, tai ženklas, kad organizmui jau trūksta skysčių. Gerkite daugiau vandens nei įprastai – kūnas padėkos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Susigrąžinkite rutiną

Kiekvienas turime savų įpročių, kuriuos darome kasdien ir tai yra malonioji mūsų rutinos pusė. Kažkam – rytinis kavos puodelis, naršant naujienas ar skaitant laikraštį; kažkam – jogos treniruotė, o gal mėgstamo serialo serija kas vakarą.

Grąžinkite į gyvenimą savo mėgstamus ritualus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kurkite pokyčius

Nesiūlome prisižadėti neįgyvendinamų dalykų, prigalvoti grandiozinių tikslų ir po savaitės viską mesti, nes pritrūksite motyvacijos, noro ir energijos. Po švenčių ir atostogų ir taip jaučiatės perdegę ir minėtos energijos bei motyvacijos trūksta, tad sugalvokite nedidelių tikslų, kurie ilgainiui sukurs pokyčių jūsų gyvenime; tokių, kurie minimaliomis pastangomis turės įtakos.

Tarkime, pradėkite medituoti; atnaujinkite garderobą – net ir žiemą vilkėkite ką nors ryškaus; tobulinkite užsienio kalbą ar kitus įgūdžius.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai